Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Tisková zpráva Sdružení pro životní prostředí Stromy

23.03.2005  |  123× přečteno      vytisknout článek

Tisková zpráva Sdružení pro životní prostředí Stromy PRAHA 21. března (PROTEXT) - Sdružení pro životní prostředí Stromy připravilo ve spolupráci s městskou částí Praha-Libuš společný projekt na přípravu generelu cyklistických stezek. Projekt má zajistit  dokumentaci, která je potřebná pro vznik budoucích cyklistických  stezek. Dokumentace má korespondovat s potřebami místa a jeho rozvoje, proto je projekt koncipován jako komunitní. Byl podpořen grantem Magistrátu hl. m. Prahy. Daniela Partlová, předsedkyně občanského sdružení Stromy, říká: "Projekt na přípravu generelu cyklistických stezek v Libuši a Písnici je  otevřený veřejnosti a neomezuje se jen na přípravu a zpracování projektové dokumentace. Usiluje o spolupráci s nevládními neziskovými organizacemi, místní správou a samosprávou, zájmovými kluby,  podnikateli. Tím překračuje téma samotného plánu stezek a vytváří prostor pro další navazují iniciativy."
   Na úterý 22. března je připraven Večer pro cyklostezky v Klubu Junior v Praze-Libuši. Při tomto plánovacím setkání se účastníci z řad nejširší veřejnosti dozví víc o širších vztazích, dosavadních návrzích, dokumentaci, ale především se budou moci aktivně zapojit. "Smyslem setkání není rozhodnout, kudy má být cyklistická stezka přes Libuš a Písnici vedena, ale zamyslet se také nad tím, jak může být prospěšná dalšímu rozvoji území. Místní podněty a zkušenosti nemusí zůstat stranou. Představy budoucích uživatelů mohou místní zelené stezky spoluvytvářet," říká Daniela Partlová.
   Místní nápady a podněty budou dále využity. Mohou být integrovány do plánu budoucích tras a stezek, mohou posloužit pro další práci místní samosprávy, anebo mohou být dobrým základem dalších aktivit,  projektů a iniciativ. Současně s tímto mapováním místních podnětů probíhá sumarizace a další vyhodnocování dostupné dokumentace a širších vztahů. Zpracování všech podkladů a výstupů do podoby generelu bude ve 2. pololetí 2005 svěřeno projekční kanceláři, která se této problematice profesionálně věnuje.
   Kontakt:
   Mgr. Daniela Partlová
   Sdružení pro životní prostředí Stromy
   Tel.: 602 212 926
   e-mail danielapartlova@c-box.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist