Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Na pomoc jarnímu úklidu - kam s odpadem v Humpolci?

07.04.2005  |  129× přečteno      vytisknout článek

 


Železný šrot


(1) Železný odpad (šrot) shromažďují právnické a fyzické osoby tak, aby nezpůsoboval hygienické a estetické či jiné závady.
V případě vyhlášení hromadného sběru lze tento odpad odložit na určené veřejné prostranství, nebo přímo na zařízení, které bylo k tomuto účelu přistaveno. Toto neplatí pro železo znečištěné ropnými látkami, barvami a jinými chemickými látkami, se kterými se zachází jako s nebezpečnými složkami komunálního odpadu.

(2) Mimo takto vyhlášená hromadný sběr lze tento odpad odevzdat osobně v areálu překladiště TKO Brunka-Střelnice.

Nebezpečné složky komunálního odpadu

(1) Odděleně vytříděné nebezpečné složky komunálního odpadu mohou občané města odevzdat ve dvou zřízených sběrnách nebezpečného odpadu umístěných :
a)v prostorách dvora Městského úřadu v Humpolci na Horním náměstí (vchod z ulice Příčná)

b) v areálu překladiště TKO Brunka-Střelnice a to vždy ve stanovených provozních hodinách.


Velkoobjemový odpad


(1) Velkoobjemový odpad mohou občané města uložit do velkoobjemových kontejnerů umístěných v rámci sběrného místa a překladiště vytvořeného v areálu skládky TKO Brunka -Střelnice".

(2) Na požádání lze u Technických služeb Humpolec s.r.o. sjednat zapůjčení kontejneru popř. jiných k těmto účelům určených prostředků.

(3) Město Humpolec zabezpečuje dle potřeby, zpravidla dvakrát ročně organizovaný odvoz velkoobjemového odpadu od občanů města a místních částí dle stanoveného harmonogramu, který je v dostatečném předstihu zveřejňován na úřední desce Města Humpolec.Vyřazené a ojeté pneumatiky


(1) Fyzické osoby, mohou vyřazené a ojeté pneumatiky od osobních automobilů odevzdat ve sběrném místě v rámci překladiště TKO Brunka-Střelnice.Rostlinný odpad


(1) Rostlinný odpad je možno kompostovat na vlastním pozemku nebo po dohodě na kompostech zemědělců. Spalovat lze pouze rostlinný odpad na místech mimo hustou obytnou zástavbu a při dobrých rozptylových podmínkách a to vždy v souladu s ustanoveními vyhlášky Města Humpolec č. 12/1994/MZ o ochraně životního prostředí.

(2) Na rostlinný odpad pocházející z úklidu veřejných prostranství lze na požádání občanů či organizací přistavit TS Humpolec s.r.o. přiměřený svozový prostředek.

Stavební odpad

1) Stavební a demoliční odpad je možné likvidovat jen způsobem a v zařízeních k tomuto účelu určených.

Fyzické osoby, kterým v kterékoli fázi stavby či terénních úprav vznikne stavební či demoliční odpad má povinnost :

a) uložit tento stavební a demoliční odpad do kontejneru ve sběrném místě v rámci překladiště TKO Brunka-Střelnice a to v množství do 1 tuny.

b) v případě většího množství stavebního a demoličního odpadu (nad 1 tunu) má povinnost předat tento výše uvedený odpad bud´přímo provozovateli zařízení na jeho úpravu (recyklaci) nebo tento po dohodě s provozovatelem uložit na centrální skládce v Hrádku u Pacova.

c) stavební odpad zařazen jako odpad kategorie ostatní odpad (např. stavební sutě) je možné využít i ke zpevňování polních cest, ale pouze na základě vyjádření orgánu ochrany ZPF (dle § 15 písm. i zákona 344/1992 Sb., o ochraně ZPF). O takto využívaném stavebním odpadu (sutě) bude vedena řádná evidence dle vyhl. MŽP č.338/1997 Sb. 


Nepoužitá léčiva

Léčiva nevyhovující jakostí, s prošlou dobou použitelnosti uchovávaná nebo připravená za jiných než předepsaných podmínek, zjevně poškozená nebo nespotřebovaná se odevzdávají v lékárnách, které jsou povinny je převzít 3).


Odpad z čištění komunikací a údržby veřejné zeleně


Odpad z čištění veřejných komunikací je ukládán pracovníky oprávněné osoby do k tomu uzpůsobených boxů a poté ukládán na odpovídající skládce odpadů. Vhodný bioodpad z veřejné zeleně a hřbitova je kompostován. Ostatní odpad ze hřbitova je ukládán na odpovídající skládce.

ZDROJ:www.mesto-humpolec.cz 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist