Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Plzeň má dva kandidáty na Ropáka roku

08.04.2005  |  123× přečteno      vytisknout článek

Plzeň má dva kandidáty na Ropáka roku

V anketě Dětí Země o největší “antiekologický” čin Ropák roku kandidují za město Plzeň primátor města Ing. Miroslav Kalous a náměstek ředitele Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Ing. Jiří Zídek. Primátora nominovala plzeňská pobočka Dětí Země za prosazování čtyřproudého Severojižního průtahu Plzní a průtahu Roudnou. Inženýra Jiřího Zídka nominovala tři občanská sdružení z Roudné za prosazování pro životní prostředí nepříznivé varianty průtahu Roudnou.

Nominace primátora Ing. Miroslava Kalouse Dětmi Země - Plzeň:

Za prosazování čtyřproudého silničního průtahu v těsné blízkosti historického centra Plzně, při kterém má dojít k demolicím více než třiceti převážně obytných domů a zničení velké části významného krajinného prvku Lochotínský park i přesto, že je možné vést tuto komunikaci alternativní trasou a oběma zásahům se vyhnout.

Za prosazování obchvatu plzeňské čtvrti Roudná ve variantě, při jejíž realizaci má dojít k vyvlastnění obytného domu, vystěhování jeho obyvatel a přivedení dopravy do těsné blízkosti obytné zástavby. Pan Kalous tuto variantu prosazuje i přesto, že má negativní hygienické stanovisko a existuje varianta obchvatu bez demolice obytného domu a ve větší vzdálenosti od obytné zástavby.

Nominace náměstka ředitele útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Ing. Jiřího Zídka občanskými sdruženími z plzeňské čtvrti Roudná:

Za prosazování silničního průtahu plzeňskou čtvrtí Roudná. Tato komunikace prosazovaná Ing. Zídkem by způsobila prokazatelné a výrazné zhoršení životního prostředí ve čtvrti Roudná, včetně překračování platných hygienických limitů pro hluk (potvrzeno Krajskou hygienickou stanicí), vibrace, překroční imisních limitů pro oxidy dusíku a patrně i uhlovodíků, demolici obytných domů a násilné vystěhovaní jejich obyvatel, vyvlastnění políček místních zemědělců atd. Funkci uvedené komunikace by přitom mohla převzít rekonstrukce ulice Jateční a výstavba části silnice 1/20, která není v kontaktu s obytnou zástavbou.

Ing. Jiřího Zídka nominovala tato občanská sdružení:

Zadní Roudná za životní prostředí

Za zachování Roudné a jejího okolí

Roudná pro důstojný život

Kontakty:

Martin Marek, Děti Země – Plzeň: 775 055 665

Vladimíra Nová, Roudná pro důstojný život: 603 351 841

Ing. Miroslav Kalous, primátor města Plzně: 378 032 000

Ing. Jiří Zídek, náměstek ředitele útvaru koncepce a rozvoje města Plzně: 378 035 004


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist