Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

12.04.2005  |  125× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Nabízíme vám tucen nejlepe hodnocených fotografií s přírodními motivy, které se objevily v galerii na www.fotografovani.cz za poslední tři měsíce. Inspirujte se krásou přírody i fotografií.
http://www.fotografovani.cz/art/foto_report/top_foto_priroda.html

Souhlasné stanovisko k záměru výstavby spalovny odpadu v Opatovicích nad Labem vydalo ministerstvo životního prostředí. Předkladatelem návrhu a investorem stavby je Pardubický kraj. Stavba může začít poté, co se uskuteční veřejné projednání záměru. Vyplývá to z oznámení Českého ekologického ústavu, který vede databázi posudků vlivu stavby na životní prostředí (EIA).
Spalovna o kapacitě 96 tisíc tun odpadů za rok se bude nacházet přímo v areálu Elektráren Opatovice. Ročně by měla vyrobit 20 milionů kWh elektřiny a 700 TJ tepelné energie. Při letním provozu bude zařízení vyrábět převážně elektřinu a zimní sezóně bude naopak převažovat produkce tepla. Výstavba spalovny má začít v srpnu 2006 a skončit na jaře roku 2009, náklady na stavbu se pohybují okolo dvou miliard korun.

V rámci Národního programu podpory jakosti 2005 a pod záštitou ministra životního prostředí, hejtmana Středočeského kraje a primátora Kladna se uskuteční 13. až 15. dubna v Kladně konference ENVIRO 2005. Manažeři firem, představitelé veřejné správy, odborníci na životní prostředí, jakost či bezpečnost a další zájemci se budou moci seznámit s pozicí ČR v evropských strukturách v oblasti životního prostředí zhruba za rok po vstupu ČR do EU, s informacemi o plnění Národní politiky podpory jakosti a záměry ČR pro další období, povinnými dokumenty měst a obcí v oblasti ochrany životního prostředí apod. Na programu konference budou také aktivity veřejné správy v ochraně životního prostředí včetně příkladů z Kladna, dále přednášky o přípravě nového stavebního zákona a jeho vazbách na ochranu životního prostředí, mezinárodní strategii odpadového hospodářství, současném stavu odstraňování starých ekologických zátěží v ČR atd.

Měření emisí - to je téma desáté dvoudenní konference s mezinárodní účastí, která se uskuteční 12.-13. 4. v hotelu Jezerka v Ústupkách u Seče. Nosným programem konference bude autorizace měřicích skupin a akreditace metod měření emisí, zkušenosti s legislativou v ochraně ovzduší a její novelizace, obchodování s povolenkami na emise skleníkových plynů a další. Konferenci pořádají Asociace autorizovaných laboratoří pro měření emisí a Centrum pro osvětu, vzdělání a informace v ochraně prostředí a zdraví EMPLA Hradec Králové. Podrobnější informace získáte na www.empla.cz, www.alme.cz.

Na webových strankach Magistratu mesta Brna najdete digitalni verzi Ekomapy Brna.
Na Ekomapu se dostanete tudy:
http://www.brno.cz/toCP1250/mapa/?typ=e

Bakalarske a diplomove prace obhajene v kalendarnim roce 2004/2005 se mohou prihlasit do souteze diplomovych praci se zamerenim na zivotni prostredi, corhanu prirody a krajiny se vztahem k Jihomoravskemu kraji.
Nalezitosti prihlasky do tretiho rocniku souteze najdete zde:
http://www.veronica.cz/aktuality/soutezDP_05.htm

Shanime pro demonstracni ucely stara kastlova okna nejlepe dvojdilna, nebo dvojdilna s hornimi ventilacnimi kridly. Nabidnete prosim, radi vam okna zaplatime a odvezeme.
Volejte na telefon 542 422 757. Více též na http://www.veronica.cz/kastle.html

Podle konzultačního materiálu Komise EU "Tematická strategie prevence a recyklace" Evropský parlament vyzývá k co největšímu omezení množství odpadu určeného k odstranění. Do roku 2010 se má snížit hmotnostní podíl odpadů ukládaných na skládky o 20 procent ve srovnání s rokem 2000 a s výhledem dalšího snižování. Také požaduje vypracování harmonogramu postupného uzavírání skládek komunálního odpadu, které nejsou dlouhodobě schopny plnit zákonné požadavky na provoz a technický stav, a to nejpozději do roku 2009.

 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist