Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Na pomoc jarnímu úklidu - kam s odpadem v Pardubicích?

15.04.2005  |  131× přečteno      vytisknout článek

Na pomoc jarnímu úklidu - kam s odpadem v Pardubicích?

V Pardubicích zajišťují nakládání s odpady Služby města Pardubice. Z jejich web stránek přebíráme:

 

Prostřednictvím provozu Nakládání s odpady provádíme pro město Pardubice především svoz komunálního odpadu od občanů na celém území města. K tomu jsou používány sběrné nádoby různých typů (kovové i plastové popelnice 110, 120 a 240 l a kontejnery 1100 l). Ročně tak zákonným způsobem zlikvidujeme více jak 30 000 tun odpadu produkovaného ve městě Pardubice a okolních obcích. V souvislosti se svozem komunálního odpadu zajišťujeme pronájem a výměny odpadových nádob. Na objednávku zajistíme vynášku nádob.

Provádíme výsyp venkovních odpadkových košů.

Sedm separačních dvorů ve městě slouží trvale žijícím občanům k odložení velkoobjemového odpadu. Separační dvory jsou umístěny v areálu překládací stanice Dražkovice a v areálu SmP na Hůrkách, další jsou v Nemošicích, Pardubičkách, Rosicích nad Labem, Ohrazenicích a ve Svítkově. Na separačních dvorech v Dražkovicích a Nemošicích je možnost odložit i odpady zařazené do kategorie nebezpečných. Pravidla ukládání odpadů.

Každý týden je na území města umístěno více než 40 velkoobjemových kontejnerů, které jsou k dispozici každému občanu. Přistavení velkoobjemových kontejnerů na městské obvody v roce 2005Podmínky použití velkoobjemových kontejnerů.

Neméně důležitou činností je organizace separovaného sběru a úklid černých skládek. K uložení recyklovatelného odpadu - plasty, sklo a papír - slouží 572 speciální nádoby trvale rozmístěných ve městě.

Dvakrát ročně provádíme pro občany Pardubic bezplatné mobilní svozy starého papíru a kovového odpadu .

Na objednávku jsou kamkoliv na území města Pardubic, po dohodě do blízkého okolí.přistavovány velkoobjemové kontejnery různých typů od 4 m3 do 14 m3. Váš odpad odvezeme a zlikvidujeme v souladu s příslušnými předpisy.

Pro podnikatelské subjekty realizujeme pravidelný i jednorázový svoz a likvidaci odpadů a to i v separované formě. V současné době máme uzavřeny smlouvy s více než 1 200 soukromými firmami v regionu Pardubicka.

Provádíme odvoz a likvidaci stavebního a demoličního odpadu cihly, stavební suť, eternit, lepenka a podobný materiál bez příměsí), velkoobjemového odpadu (starý nábytek, kancelářské zařízení atp.), separovaného odpadu (sklo, plasty, kovový odpad, papír, pneumatiky,autobaterie ), kompostovatelného odpadu (větve, dřevo),

Provádíme sběr a nakládání s vybranými druhy nebezpečných odpadů.

Poskytujeme poradenství a informace v problematice odpadů včetně nebezpečných.

Nově provádíme vyklízení půdních a sklepních prostor, včetně odvozu odpadu.

Reference:

odrážka

likvidace starých ekologických zátěží v TmS Pardubice

odrážka

likvidace starých ekologických zátěží v MCH slévárna Pardubice

odrážka

kompletní likvidace odpadu včetně poradenské činnosti pro DpMP – Pardubice

odrážka

svoz komunálního odpadu v obcích Borek, Bukovka, Časy, Černá u Bohdanče, Hlavečník, Hrobice, Kostěnice, Kunětice, Mikulovice, Ostřešany, Rokytno, Rybitví, Sezemice, Spojil, Staré Jesenčany, Třebosice, Úhřetická Lhota, Vlčí Habřina, Zdechovice

ZDROJ: www.smp-pce.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist