Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Výsledky 1. výzvy grantového schématu Síť environmentálních informačních a poradenských center

04.05.2005  |  zdroj: MŽP  |  123× přečteno      vytisknout článek

Výsledky 1. výzvy grantového schématu Síť environmentálních informačních a poradenských center

Grantové schéma „Síť environmentálních informačních a poradenských center“, které má na starosti Ministerstvo životního prostředí [1] v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů (OP RLZ) už má své první úspěšné žadatele. V rámci OP RLZP se v ČR rozdělují prostředky z Evropského sociálního fondu. Výběrová komise pod vedením ministra Libora Ambrozka vybrala 12. dubna čtyři první úspěšné žadatele.

Cílem grantového schématu je podpora rozvoje systému EVVO (environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty) a budování sítí environmentálně zaměřených vzdělávacích a informačních středisek založených na vzájemné spolupráci NNO, obcí a veřejných institucí. Projekty vybrané k podpoře budou financovány z 25 % z národních zdrojů (z rozpočtu MŽP) a ze 75% z prostředků Evropského sociálního fondu.

Do prvního kola bylo předloženo celkem 43 projektů s celkovým požadavkem téměř 600 mil. Kč. Každý z projektů posuzovali čtyři hodnotitelé. Výběrová komise pak, s přihlédnutím k těmto hodnocením, vybrala projekty k financování do  výše prostředků, určených pro první výzvu, tedy 54 milionů Kč.

Výběrová komise schválila poskytnutí dotace těmto projektům:

·        Lipka Brno - Síť enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Jihomoravském kraji

·        Společnost pro Jizerské hory - Střediska udržitelného rozvoje venkova v Libereckém kraji

·        Rosa, jihočeská společnost pro ochranu přírody - Vytvoření a rozvoj sítě environmentálních informačních a  poradenských center v Jihočeském kraji

·        Národní síť Zdravých měst - Síť měst, obcí a regionů jako platforma pro vzdělávání a práci s příklady dobré praxe v oblasti udržitelného rozvoje

Všechny projekty podpořené v první výzvě byly podány organizacemi s velkými  zkušenostmi s realizací projektů. „Doufáme, že se stanou jakýmisi modelovými ukázkovými příklady pro ostatní,“ říká Jakub Kašpar, ředitel odboru vnějších vztahů MŽP, který je odpovědný za administraci grantového schématu.

Poznámky:

[1] Grantové schéma „Síť environmentálních informačních a poradenských center“ vyhlásilo MŽP v rámci opatření 4.2 Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. V rámci Evropského sociálního fondu se přidělují pouze neinvestiční prostředky.

Další informace:

http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/op_lidske_zdroje

http://www.esfcr.cz

http://www.strukturalni-fondy.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist