Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nově zvolené vedení Strany zelených tvoří zkušení lidé s výsledky

27.09.2005  |  124× přečteno      vytisknout článek

Nově zvolené vedení Strany zelených tvoří zkušení lidé s výsledky

Pardubice, 25. září 2005 – Delegáti sjezdu Strany zelených (SZ) v Pardubicích dnes zvolili nové kompletní předsednictvo. Pozici první místopředsedkyně obhájila Dana Kuchtová, funkci místopředsedy pro zahraničí obhájil i Petr Štěpánek. Místopředsedkyní pro styk s veřejností byla zvolena Džamila Stehlíková. Za členy předsednictva (PSZ) byli zvoleni Martin Tichý (člen PSZ pro hospodaření), Dušan Lužný (člen PSZ pro odborné sekce) a Štěpánka Johnová (členka PSZ pro komunální politiku).

V sedmičlenném  předsednictvu  SZ jsou nyní  tři ženy.  Předseda SZ Martin Bursík k tomu řekl: „Zelení jsou jedinou českou stranou, kde je poměr žen a mužů v nejužším vedení vyrovnaný. Strana zelených hodlá tento princip uplatnit i při sestavování kandidátek do veřejných funkcí.“

Věkový průměr nového vedení SZ je 44 let. Každý z členů předsednictva představuje ve svém oboru, jenž jsou blízké programové profilaci SZ, významnou autoritou a může se prokázat mnoha zajímavými výsledky.

Krátké profily jednotlivých členů předsednictva:

Mgr. Dana Kuchtová (* 1961), České Budějovice, první místopředsedkyně SZ

Tel.: 603 516 711, e-mail: dana.kuchtova@zeleni.cz

Spoluzakladatelka a pozdější předsedkyně sdružení Jihočeské matky, kde se soustředí na prosazení udržitelné energetické politiky. Je pedagožka a matka šestileté dcery Kateřiny. Ve SZ představuje most k nevládním neziskovým organizacím.

Mgr. Petr Štěpánek CSc. (* 1965), Praha, místopředseda SZ pro zahraničí

Tel.: 608 702 154, e-mail: petr.stepanek@zeleni.cz

Vysokoškolský pedagog a zastupitel v MČ Praha 4. Na pražské radnici prosadil přijetí etického kodexu.

MUDr. Džamila Stehlíková (* 1962), Chomutov, místopředsedkyně SZ pro styk s veřejností

Tel.: 724 207 917, e-mail: dzamila.stehlikova@zeleni.cz

Chomutovská radní, povoláním lékařka, vyučuje na Fakultě životního prostředí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Je známa jako mluvčí veřejnosti v kauze nelegálního kácení stromů v okolí hypermarketů nadnárodního řetězce Lidl. Jejím cílem je zkvalitnit komunikaci SZ s veřejností.

RNDr. Martin Tichý (* 1964), Olomouc, člen předsednictva (PSZ) pro hospodaření

Tel.: 777 822 970, e-mail: martin.tichy@zeleni.cz

Spoluzakladatel Strany zelených, ekonom a doktor přírodních věd, který působí v obchodní akciové společnosti jako předseda představenstva. Stojí před ním úkol zkonsolidovat hospodaření strany a spolupráce na konceptu ekologické daňové reformy.

Doc. PhDr. Dušan Lužný Dr., (* 1964), Bílovice nad Svitavou, člen PSZ pro odborné sekce

Tel.: 777 590 289, e-mail: dusan.luzny@zeleni.cz

Vedoucí Ústavu religionistiky Filosofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně a šéfredaktor časopisu Sedmá generace. Ve SZ je garantem prosazování lidských práv a práv menšin do tuzemské legislativy.

Ing. Štěpánka Johnová (* 1952), Zdice, členka PSZ pro komunální politiku

Tel.: 602 382 683, e-mail: stepanka.johnova@zeleni.cz

Jednatelka stavební společnosti, někdejší poslankyně za OF (kooptovaná do funkce mpř. StčKNV v Praze). Bude mít na starosti koordinaci zastupitelů za SZ a přípravu kandidátů pro komunální volby v příštím roce.

Kontakty a bližší informace:

* Martin Bursík, předseda Strany zelených, tel.: 603 546 586, e-mail: martin.bursik@zeleni.cz

* Džamila Stehlíková, místopředsedkyně SZ pro styk s veřejností, tel.: 724 207 917, e-mail: dzamila.stehlikova@zeleni.cz

* Svatopluk Bartík, press servis pro sjezd Strany zelených, tel.: 776 706 868, e-mail: svatopluk.bartik@seznam.cz

* webová stránka SZ: http://www.zeleni.cz

* logo SZ ke stažení: http://www.zeleni.cz/dtp-podklady.php?kategorie=4.7


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist