Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Kompaktní topné centrály

06.12.2005  |  zdroj: STAVITEL  |  133× přečteno      vytisknout článek

Nabízí celou řadu produktů, od vytápění pasivních a nízkoenergetických domů, až po zdroje tepla v centrálních kotelnách a průmyslových podnicích

Na českém trhu tepelné techniky již dvanáct let úspěšně působí německá firma Viessmann. Nabízí celou řadu produktů, od vytápění pasivních a nízkoenergetických domů, až po zdroje tepla v centrálních kotelnách a průmyslových podnicích, s výkonovým rozpětím od 1,5 kW až po 15 000 kW. Výrobky této společnosti, jejíž obchodní zastoupení najdeme prakticky na celém světě, nepoužívají k vytápění pouze fosilní paliva (kotle na zemní plyn či topné oleje), ale také obnovitelné zdroje energie (kotle na dřevo, připojení na sluneční kolektory, tepelná čerpadla).

K novinkám využívajícím kombinovaný způsob vytápění a ohřevu teplé užitkové vody patří kompaktní topné centrály, které lze umístit nejen v klasických kotelnách, ale také například v koupelně.

Vitocal 343 - energetická věž pro nízkoenergetické domy

Na ploše 600 x 677 mm se nachází tepelné čerpadlo země/voda, solární zásobník o objemu 250 litrů, oběhová čerpadla primárního, topného a solárního okruhu, jakož i regulace a veškeré hydraulické přípojky.

Srdcem tepelného čerpadla Vitocal 343 je osvědčený kompresor Compliant Scroll o výkonu 6, 8 a 10 kW. S výkonovým číslem od 4,3 dosahuje tepelné čerpadlo v topném provozu výstupní teploty topné vody až 60 °C (s integrovaným elektrickým dohřevem 70 °C). Dvojité tlumení vibrací a protihlukový kryt zaručují velmi tichý chod.

Ohřev teplé vody tvoří významnou část celkové energetické spotřeby nízkoenergetických domů. Zásobníkový ohřívač vody o objemu 250 litrů s druhým výměníkem tepla pro připojení solárního systému, integrovaný do Vitocalu 343, přesvědčuje svým vysokým odběrným množstvím teplé vody a nízkými provozními ztrátami. Nabízí tak hospodárný provoz s vysokým komfortem teplé vody.

Vitocal 343 obsahuje novou regulaci CD 70 s obslužným menu, provozem řízeným v závislosti na venkovní teplotě a všemi regulačními funkcemi včetně solárního okruhu. Je možné také využít funkci Natural Cooling, díky které mohou být za horkých letních dní využity nízké teploty v zemi k chlazení budov.

Vitodens 343 - kondenzační topná věž s integrovaným solárním zásobníkem

Topná centrála obsahuje agregát nového závěsného plynového kondenzačního kotle Vitodens 300 (13 kW, normovaný stupeň využití až 109 %) s řízením spalování Lambda Pro Control. Tato inteligentní regulace spalování trvale měří na základě elektrické vodivosti plamene poměr palivo/vzduch. Rozpozná kolísání kvality plynu, které automaticky vyrovnává jeho dávkováním a dosahuje tak vysoké kvality hoření. Booster funkce (16 kW) kondenzačního agregátu se ve spojení s nabíjecím systémem zásobníku teplé vody stará o hospodárný a komfortní ohřev teplé vody.

Osvědčená regulace Vitotronic umožňuje integraci Vitodensu 343 do komunikačních systémů, od servisního rozhraní Optolink pro připojení na Laptop při uvedení do provozu, údržbě a servisu, až po dálkovou kontrolu a obsluhu přes telefon nebo internet.

Vitodens 343 je kompletně připraven k připojení slunečních kolektorů. Integrovaný zásobníkový ohřívač teplé vody o objemu 250 litrů kombinuje vysoký komfort ohřevu nabíjecím systémem s efektivním využitím solárního zásobníku. Velký objem zásobníku a automatický systém nabíjení umožňují až 60% solární krytí ohřevu teplé vody. Oběhové čerpadlo solárního okruhu, pojistná skupina i veškeré potřebné součásti včetně solární regulace Vitosolic 100 jsou integrovány do jediné topné věže a jsou připraveny k provozu.. Všechny komponenty jsou nainstalovány, navzájem sladěny a přezkoušeny.

Vitotres 343 - systém pro pasivní domy

Pasivní domy mají specifickou roční potřebu tepla - nejvýše 15 kWh/(m2/r). Jako systémové řešení vytápění těchto budov kombinuje Vitotres 343 tepelné čerpadlo odpadní vzduch/voda se systémem řízeného větrání místností a zásobníkovým ohřívačem vody o objemu 250 l.

Větrací jednotka zásobuje obytné prostory čerstvým vzduchem přiváděným systémem kanálů a zároveň odsává spotřebovaný vzduch z kuchyně a koupelny. Tepelné čerpadlo (1,5 kW) používá tu část tepla odpadního vzduchu, kterou již není možné využít zpětným získáváním tepla výměníkem větrací jednotky k dohřevu přiváděného vzduchu nebo k ohřevu pitné vody. Vitotres 343 je rovněž připraven na připojení solárního zařízení pro ohřev pitné vody.

Tepelné čerpadlo Vitotres 343 je konstruováno jako reverzní a umožňuje tak i aktivní chlazení přiváděného vzduchu. Na rozdíl od funkce Natural Cooling, při které není v chodu kompresor tepelného čerpadla, pracuje v provozu aktivního chlazení tepelné čerpadlo Vitotresu 343 podobně jako chladnička (ve výparníku tepelného čerpadla je přiváděnému vzduchu primárním okruhem odebíráno teplo a takto ochlazeným vzduchem jsou chlazeny obytné prostory).

Bezpečné zásobování teplem v extrémně chladných dnech přejímá integrovaný elektrodohřev. Vitotres 343 dosahuje v topném provozu výkonového čísla 4. To znamená, že odevzdá více než čtyřikrát větší množství tepelné energie než elektrické energie potřebné k provozu. Maximální výstupní teplota činí 65° C popřípadě 70° C s elektrodohřevem.

Zpracováno podle materiálů firmy Viessmann


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist