Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se událo v listopadu 2005 na SEVERu

07.12.2005  |  126× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER


Česká republika:
· Bylo úspěšně dokončeno 19 projektů  v 16 obcích ve 3 krajích v rámci společného asistenčního programu Střediska  ekologické výchovy SEVER a Nadace Partnerství „Škola pro udržitelný život“. Vznikla řada upravených veřejných prostranství, otevřených hřišť, nové cesty, opatření k úsporám energie, opravené drobné památky a krajinné prvky (studánka) apod. 
· Skupina učitelů, z nichž se stanou konzultanti projektů v rámci progamu „Škola pro udržitelný život“, se setkali na první společné poradě 25.11. na hradeckém pracovišti SEVERu.
 
Královéhradecký kraj:
· 16.11. proběhla již 6. krajská konference o ekologické výchově KAPRaDí (Konzultace a paktické dílny), která se tentokrát uskutečnila v ZŠ Karla IV. v Novém Bydžově. Přes 100 účastníků se tentokrát věnopvalo lavně tématu vzdělávání v oblasti ochrany zvířat.
· V měsíci listopadu proběhlo přes 50 výukových programů pro mateřské, základní a střední školy.
· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do Horního Maršova přijeli žáci a studenti několika škol z celého kraje: ze ZŠ Hořice – Na Daliborce (31.10.-4.11.), ze SZŠ Trutnov (7.-11.11.) a ze ZŠ Masarykova Broumov  (21.-25.11.), ZŠ Hradec Králové - Pouchov (28.11.-2.12.).
Město Hradec Králové:
· Od 15.11. se mohou občané Hradce Králové zúčastnit se hlasování v soutěži „Nejkrásnější strom“ a dát hlasy kandidátům ankety, "Nejsympatičtější strom města Hradce Králové pro rok 2006" kteří postoupí do celostátní ankety „Strom ČR“. Všechny práce jsou vystaveny v předsálí kina Centrál.
· Během celého měsíce probíhaly práce na novém souhrnném projektu ekologické výchovy pro Město Hradec.
· 17.11. a 19.11. proběhly dvě víkendové akce pro členy hradeckého přírodovědného klubu pro mládež SVIŽNÍK.
Krkonoše, Trutnovsko:
·  V rámci Domu obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK a Klubu OKO v Horním Maršově probíhá série akcí pod názvem Cesty k zapomenutému (oživení tradic a zvyků): 5.11. Výroba lucerniček, 10.11. Martinská slavnost, 26.11. Adventní věnce (výroba). Akce vyvrcholí v prosinci Předvánočním pobejtkem
· 29.11. proběhlo další setkání učitelského klubu SEVERKA – téma kritické myšlení, lektor PaeDr. Ondřej Hausenblas
· V pobytovém středisku v Horním Maršově probíhaly školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) (viz výše)
· V Horním Maršově každý pátek probíhá  Ekologický kroužek pro děti z prvního  stupně a jeden pátek v měsíci pro druhý stupeň ZŠ. 11.-13.11. se konala expedice ekologického kroužku z Maršova na Broumovsko.

Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, sever@ecn.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, sever-hk@seznam.cz

Ústecký kraj:
· Pracovníci SEVERu se  zúčastnili mezinárodního semináře organizovaného NA Sokrates za účelem přípravy a realizace návštěvy zástupců zemí EU v Ústeckém kraji, kteří se zabývají ekologickou výchovou. SEVER je členem přípravného týmu při realizaci projektu v Ústeckém kraji.
· 11. listopadu 2005 proběhla v Litoměřicích Krajská konference k ekologické výchově KAPRADÍ ( Konzultace A PRAktické Dílny) v Ústeckém kraji, již pátá v pořadí. Více než stovka  pedagogických pracovníků ze škol a školských zařízení  měla možnost navštívit některou ze 7 praktických dílen zaměřenou na některou z oblastí ekologické výchovy.V průběhu konference se mohli pedagogičtí pracovníci setkávat s kompetentními a zajímavými lidmi, neboť v rámci konference byla otevřena tzv. Burza nápadů, která dala možnost  prezentace vládních i nevládních organizací Ústeckého kraje. Součástí KAPRADÍ byl Kulatý stůl k ekologické výchově (letos na téma“Ekologická výchova ve Zdravých městech“), kterého se účastnili  zástupci Zdravých měst ČR, krajských i městských úřadů, vládních i nevládních organizací. Kulatý stůl byl určen k diskusi, výměně zkušeností, mapování silných i slabých míst při realizaci ekologické výchovy, hledání společných řešení a projektů.
· V listopadu jsme uzavřeli podzimní exkurze v území Natura 2000 „Za Naturou na túru“, předpokládáme, že exkurze budou probíhat opět na jaře. Za dobu jejich trvání od května 2005 se jich zúčastnilo cca 800 žáků a studentů a proběhlo celkem 27 exkurzí.
· V rámci pracovní skupiny EVVO při Ústeckém kraji proběhlo připomínkování podmínek ke grantovému řízení „Program rozvoje environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty Ústeckého kraje“. Bude předložen projekt krajského významu „Informační systém EVVO Ústeckého kraje“, řešící jednotnou komunikaci a prezentaci subjektů zabývajících se oblastí EVVO v kraji.
· 16. listopadu 2005 proběhlo setkání Poradního sboru EVVO Ústeckého kraje, hlavním tématem jednání bylo informování o  projektu O.P.R.L.Z. a jeho realizaci v Ústeckém kraji.
· 30. listopadu 2005 se v prostorách Střediska SEVER uskutečnil seminář pro pedagogické pracovníky škol a školských zařízení věnovaný spotřebitelské ekologii, orientaci ve značkách na obalech výrobků, se kterými přicházíme každodenně do styku. Lektory semináře byli pracovníci Agentury pro ekologicky šetrné výrobky a oddělení EVVO (obě oddělení existují v rámci CENIA, České informační agentury životního prostředí).
· 23.listopadu 2005 se v prostorách SEVERU v Litoměřicích uskutečnil seminář pořádaný organizací TEREZA Praha „ Les ve škole, škola v lese“ pro pedagogické pracovníky základních škol.
Město Litoměřice:
· 8. listopadu 2005 proběhlo setkání Dětského zastupitelstva města s oficiálními představiteli města Litoměřice.
· 4. – 6. listopadu 2005 se uskutečnil  „Indiánský víkend“ pro děti ze základních škol Litoměřic. 30 dětí ze základních škol, ve věku od 6 do 9 let prožilo dny plné her a soutěží s indiánskou tématikou. Na akci, která probíhala v rekreačním středisku Lhotsko spolupracoval SEVER se Základní školou Na Valech.
Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, severltm@centrum.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist