Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se chystá v prosinci 2005 na SEVERu

09.12.2005  |  124× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER

Česká republika:
· 15.12. proběhne v sídle Královéhradeckého kraje v Hradci Králové slavnostní podpis smlouvy mezi MŽP a SEVERem o realizaci projektu „KAPKA21“. Projekt s rozpočtem 17,8 mil.Kč je financován z Evropského sociálního fondu a kofinancován MŽP a je zaměřen na podporu sítě ekologických vzdělávacích a  poradenských center ve východních Čechách (partnery projektu jsou Královéhradecký a Pardubický kraj).
· V pobytovém středisku v Horním Maršově proběhne 8.-9.12. celorepublikový seminář MŽP ČR k ochraně biodiverizity a genofondu.
· V pobytovém středisku v Horním Maršově proběhne 12.-13.12. valná hromada Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina, které sdružuje přes 30 středisek ekologické výchovy z celé ČR.

Královéhradecký kraj:
· Proběhne cca 30 ekologických výukových programů pro školy.

Město Hradec Králové:
· Pokračuje možnost zúčastnit se hlasování v soutěži „Nejkrásnější strom“ a dát hlasy kandidátům ankety, "Nejsympatičtější strom města Hradce Králové pro rok 2006" kteří postoupí do celostátní ankety „Strom ČR“. Všechny práce jsou vystaveny v předsálí kina Centrál.
· 17.12. se členové přírodovědného klubu pro mládež SVIŽNÍK a jejich přátelé sejdou na předvánočním posezení.

Krkonoše, Trutnovsko:
· 10.12. s v rámci Domu obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK a klubu OKO chystá Předvánoční pobejtek – součástí je výstava betlémů, živý betlém, rukodělné činnosti, divadlo pro děti...
· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do Horního Maršova přijdou žáci ze ZŠ v Horním Maršově (14.-16.12.)
· V Horním Maršově každý pátek probíhá  Ekologický kroužek pro děti z prvního  stupně a jeden pátek v měsíci pro druhý stupeň ZŠ.

Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, sever@ecn.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, sever-hk@seznam.cz

Ústecký kraj:
1.prosince se uskuteční seminář pro pedagogické pracovníky Ústeckého kraje, věnovaný problematice odpadů a odpadového hospodářství. Seminář nabízí možnosti, jak přiblížit tématiku žákům a studentům základních a středních škol. Seminář proběhne ve spolupráci s Národním institutem pro další vzdělávání v Litoměřicích.
 Již potřetí se SEVER stává koordinátorem projektu „Energie na školách“, do kterého budou zapojeny základní a střední školy z Ústeckého kraje. V současné době už jsou školy pro projekt vybrány. 
 Probíhá přípravná fáze nového projektu „Krajina za školou“, do kterého budou zapojeny základní školy Ústeckého kraje.
7. prosince se na Krajském úřadě v Ústí nad Labem sejde realizační tým projektu „ Ústecký kraj – kraj přírody i člověka“, který uspěl v rámci grantového schématu Síť environmentálních informačních a poradenských center. Cílem setkání bude odsouhlasení si rolí jednotlivých partnerů včetně časového harmonogramu a postupu v aktivitách.

V prvním týdnu měsíce budou na základě návrhu Pracovní skupiny environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO) ÚK předloženy radním panem Antonínem Terberem Komisi životního prostředí ÚK připomínkované podmínky dotačního titulu Program rozvoje systému EVVO v Ústeckém kraji.

  Poradní sbor EVVO ÚK dokončí a předloží ke schválení radnímu Ústeckého kraje odpovědnému za oblast životního prostředí projekt Integrovaný informační systém ekologické výchovy v Ústeckém kraji.  

Město Litoměřice:
6. prosince proběhne setkání Dětského zastupitelstva se zástupci města, kromě exkurze do galerie Salva Guarda – kulturní zařízení města, bude hlavním bodem jednání diskuse nad úpravou dětských hřišť v Litoměřicích.
Příprava  Kampaně 30 dní pro NGO´s v Litoměřicích, proběhnou hlavní jednání se Zdravým městem, zmapování  nevládních organizací k účasti na kampani a naplánování hlavních aktivit ( Jarmark NGO´s, sportovní odpoledne…).
Proběhnou na dvě desítky výukových programů pro mateřské školy z Litoměřic a okolí.
Program „ Co je doma, to se počítá “ bude nabídnut všem základním a středním školám v Litoměřicích za akční ceny.

Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, severltm@centrum.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist