Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zpráva o výběrovém řízení na podporu projektů předložených nestátními neziskovými organizacmi pro rok 2006

04.01.2006  |  zdroj: MŽP  |  123× přečteno      vytisknout článek

Do veřejného výběrového řízení, vyhlášeného MŽP dne 22. srpna 2005 v Hospodářských novinách a na internetové stránce Ministerstva životního prostředí, přihlásilo do jeho uzávěrky 4. 10. 2005 ve 12 hodin 151 nestátních neziskových organizací celkem 385 projektů.

Obálková komise, která zasedala ve dnech 4. – 6. 10. 2005, posoudila formální náležitosti přihlášených projektů a vyřadila 7 projektů předložených 5 organizacemi,
u kterých nebyl dodržen předepsaný způsob podání.
Zbylých 378 projektů s celkovým požadavkem 53 943 429 postoupila obálková komise k hodnocení expertní komisi. V tabulce č. 1 je uveden počet projektů podaných do jednotlivých skupin programů a celkové požadované částky.
Expertní komise posuzovala projekty v pěti subkomisích. Předsedou expertní komise byl ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek, který jmenoval předsedy jednotlivých subkomisí. Předsedové subkomisí jmenovali členy a tajemníka svých subkomisí. Přehled subkomisí a hodnotitelů je uveden v tabulce č. 2 (xls, 25 kB). Závěrečná jednání subkomisí proběhla ve dnech 21. 11. – 1. 12. 2005 a vzešla z nich, na základě bodování podle předem stanovených kritérií, pořadí projektů v jednotlivých skupinách programů. Závěrečné jednání expertní komise proběhlo dne 14. 12. 2005.
Několika, jinak kvalitním, projektům rozhodla expertní komise přidělit nulové hodnocení, protože se obsahově překrývaly s aktivitami podpořenými v rámci GS MŽP OP RLZ.
V tabulce č. 3 (xls, 25 kB) je přehled vyhlášených programů výběrového řízení včetně horního limitu částky, kterou bylo možno na jeden předkládaný projekt v daném programu požadovat.
V tabulkách č. 4 až 8 (xls, 112 kB) je uveden seznam projektů setříděný vždy sestupně podle dosažených bodů v jednotlivých skupinách programů.
Ministerstvo životního prostředí upozorňuje, že se jedná o předběžné výsledky a vyhrazuje si právo na některé korekce. Zejména si MŽP vyhrazuje právo nepodpořit projekty organizací, u nichž MŽP shledalo vážné nedostatky při prováděných kontrolách, případně organizací, které neodevzdaly v pořádku a včas vyúčtování projektů podpořených v minulých letech.
Po schválení celkové částky pro dotace občanským sdružením v rozpočtu MŽP bude zveřejněn úplný přehled podpořených projektů, s uvedením konkrétních částek, a projektů nepodpořených, a to na internetových stránkách MŽP.

Bližší informace: RNDr. Helena Knappová (Helena_Knappova@env.cz) oddělení spolupráce s NNO

Tab.č. 1 počet projektů podaných do jednotlivých skupin programů a celkové požadované částky v Kč.
Skupina programů
Počet projektů
Požadavky v Kč
Skupina programů A – Koordinační projekty v ochraně přírody a krajiny
3
6 500 000
Skupina programů B - Ochrana přírody a krajiny
50
5 920 103
Skupina programů C - Zapojování veřejnosti do rozhodování v oblasti ŽP, udržitelný rozvoj na místní a regionální úrovni a Místní agendy 21
52
8 697 000
Skupina programů D – Poskytování environmentálních informací
102
14 848 026
Skupina programů D - Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta
171
24 478 300
Projekty vyřazené obálkovou komisí
7
Celkem
385
53 943 429


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist