Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se chystá v lednu 2006 na SEVERu

06.01.2006  |  124× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER

Česká republika:
· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do pobytového střediska v Horním Maršově přijedou žáci z Ústeckého a Jihomoravského kraje a vysokoškolští studenti ze Slovenska -  2 pobyty ZŠ Litoměřice (8.-14.1. a 14.-20.1.), ZŠ Blansko (23.-27.1.), Prírodovedecká fakulta Univerzity Konštantina Filozófa Nitra (28.1.-3.2.)
· Na cca 12-15 základních a středních školách Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého a Ústeckého kraje proběhnou úvodní semináře projektu „Úspory energie na škole“. Již potřetí se SEVER stává jeho koordinátorem. V současné době už jsou školy pro projekt vybrány.  Další školy mají ještě možnost přihlásit se do projektu do pátku 6.1.2005.
· V Pardubickém a Královéhradeckém kraji byla 1.1.2006 zahájena realizace projektu „KAPKA21“, který přinese 17,8 milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem projektu je středisko SEVER ve spolupráci s 10 dalšími partnery – oběma kraji, Ekocentrem Paleta, ČSOP Křižánky, Správou KRNAP, Univerzitou Hradec Králové, RRA Pardubického kraje, SSEV Pavučia, STEP a Nadací Partnerství. Na obdobném projektu se SEVER podílí i v Ústeckém kraji – od prosince 2005 do února 2006 probíhají přípravné práce a projekt bude zahájen 1.3.2006.


Královéhradecký kraj:
· Na měsíc leden je naplánováno 23 ekologických výukových programů pro střední, zákaldní a mateřské školy z Královéhradeckého kraje.
· V kraji probíhá projekt „Úspory energie na školách“ (viz výše).
· 18.1. pořádá SEVER pro tým učitelů ZŠ Nová Paka vzdělávací seminář „Ekologická stopa“.
· V kraji byla 1.1.2006 zahájena realizace projektu „KAPKA21“, který přinese několik milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek (viz výše).
Město Hradec Králové:
· Ve dnech 13.-15.1. se vydají členové přírodovědného klubu SVIŽNÍK na již tradiční zimní expedici-tentokrát do Českého Ráje. Budou se těšit na zasněžené maloskalsko.
· V sobotu 21.1. bude obnoven cyklus pořadů pro rodiče a děti „Hrajeme si na přírodu“. Pořady budou probíhat pravidelně každý měsíc v sobotu od 9 do 12 hodin. O jejich konání se zájemci dozvědí z týdeníku Radnice a z plakátů.
Krkonoše, Trutnovsko:
· 28.1. se v Domě obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově chystá „Expedice Orinoko 2002-2004“ - vernisáž fotografií a prezentace videa z cest (Tomáš Babák za doprovodu hudebnice Katky Sarközi).
· Krátkodobé ekologické výukové programy proběhnou 3.1. a 24.1. v MŠ Úpská Trutnov
· Každý pátek probíhá v Horním Maršově ekologický kroužek pro první stupeň a jeden pátek v měsíci pro druhý stupeň ZŠ.


Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, sever@ecn.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, sever-hk@seznam.cz

Ústecký kraj:
· V kraji SEVER kooridnuje projekt „Úspory energie na školách“ (viz výše).
· 25.ledna ve 13.00 se sejde Pracovní skupina EVVO na Krajském úřadě v Ústí nad Labem. Schůzka proběhne za účasti radního A.Terbera a bude zaměřena na připomínkovaní dotačního titulu „Ekologická výchova“
· Středisko SEVER se stává spoluorganizátorem projektu „Krajina za školou,“ na kterém spolupracuje s organizací Centre for Modern Education.
Město Litoměřice:
· Proběhne několik desítek programů pro mateřské, základní i střední školy. V akční nabídce byl nabídnut program „ Co je doma, to se počítá“.
· Dětské zastupitelstvo předloží návrh rekonstrukce dětského hřiště ke schválení zastupitelstvu města Litoměřice.
· Příprava  Kampaně 30 dní pro NGO´s v Litoměřicích - proběhnou hlavní jednání se Zdravým městem, zmapování  nevládních organizací k účasti na kampani a naplánování hlavních aktivit ( Jarmark NGO´s, sportovní odpoledne…).První schůzky s partnery z jednotlivých NGO´s.
Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, severltm@centrum.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist