Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

13.01.2006  |  129× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

V průběhu druhého pololetí roku 2005 se podařilo ŘSD  realizovat dva projekty zaměřené na ochranu životního prostředí a spolufinancovaných ze strukturálních fondů.
Silnice I/10 Mnichovo Hradiště -  byla vybudována protihluková stěna  o výšce 4 m a o délce 418 m v celkové ceně 18 508 554 ,- Kč včetně DPH. Silnice I/10 Písková Lhota - byla vybudována protihluková stěna  o výšce 4 m a délce 797 m v hodnotě 31 855 240,- Kč včetně DPH. Na oba projekty byla poskytnuta dotace ve výši 75 %. Pro období 2006 předložilo již ŘSD další žádosti o dotaci  pro vhodné projekty, jejich realizací přispěje ke snižování negativních dopadů na životní prostředí. Celkový objem dotace na období 2004 -2006 pro ŘSD je cca 1.157 mil. Kč.

Rynholec/Nové Strašecí - Středočeský kraj odsouhlasil záměr Zařízení k využívání odpadů - výroba materiálů k rekultivaci ploch dotčených vlivem dobývání v prostoru Rynholec a dobývacím prostoru Nové Strašecí. Ke zjišťovacímu řízení nemá připomínky a nepožaduje další posuzování. Jedná se o vybudování plochy k výrobě rekultivačních materiálů z upravených nebo přepracovaných odpadů. Tyto rekultivační materiály (rekosol) budou následně použity po skončení těžby k rekultivaci ploch dotčených vlivem dobývání v prostoru Rynholec. K výrobě rekosolu bude použita cca třetina odpadů s převahou čistírenských kalů, třetina bude z popílku a třetina z výkopové zeminy. Celková kapacita zařízení činí maximálně 30 tisíc tun rekosolu za rok.

V posluchárně B2 Biologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích tak organizátoři akce nazvané Filmárum divákům v pondělí 16. ledna od 19 hodin promítnou český snímek Les a lidé, americký film Poslední prales, anglický dokument Kaledonský les - Divoké ostrovy a irský film Hovořící stromy.

Daytona Beach (TASR) - Explózia v čističke odpadových vôd, ku ktorej došlo dnes v USA, si vyžiadala jednu obeť a ďalšie dve osoby pri nej utrpeli rozsiahle popáleniny. Podľa informácie úradov k nešťastiu došlo v čase, keď muži opravovali strechu na továrni, ktorú poškodili minuloročné hurikány. Pracovník používal spájkovaciu lampu v blízkosti nádrží s chemickým odpadom, pričom jedna z nich explodovala.
Mužov hospitalizovali v neďalekej nemocnici, pričom jeden utrpel popáleniny tretieho stupňa po celom tele a druhý popáleniny druhého stupňa na 80 až 90 percentách tela.

Od včerejška až do 9. února můžete navštívit výstavu Krajina a příroda Prácheňska, jejímiž autory jsou František Zemen a Ivan Jaja.
František Zemen - Narozen roku 1933, svoji fotografickou činnost provozuje již od roku 1950. V letech 1974 až 1976 absolvoval "Školu výtvarné fotografie v Písku", kterou řídil profesor Ján Šmok z FAMU a k jednotlivým tématům přednášela řada předních fotografů. Kromě přírody fotografuje folklor a reportáže.
Ivan Jaja - Fotí od roku 1955, člen České ornitologické společnosti, v roce 1974-1976 absolvuje podobně jako František Zemen "Školu výtvarné fotografie v Písku", od té doby s ním spolupracoval na mnoha projektech. Zabývá se převážně fotografováním krajiny a fauny a flory Prácheňska.
Výstavu můžete navštívit v prostorách Galerie Nahoře, KD Metropol – 2. respirium, Senovážné nám. 2, v Českých Budějovicích.

Vláda tento týden odložila projednání nových hlukových limitů, které se týkají zejména nočního provozu železniční dopravy a leteckého provozu. Oznámilo to tiskové oddělení kabinetu. Návrh ministerstva zdravotnictví vychází z evropské směrnice, jež počítá také se snížením mezní hranice hluku na pracovišti z 90 na 87 decibelů a zavedením povinnosti zaměstnavatelů minimalizovat rizika z něj plynoucí.
Všechny členské státy EU by normu měly převzít do února. Podle odborníků pracuje v Česku téměř čtvrt milionu zaměstnanců v prostředí, kde hodnoty hluku překračují 85 decibelů, což už je pro jejich zdraví riziko.    
Hluk je jedna z nejčastějších příčin vzniku nemocí z povolání. Velké zátěži jsou vystaveni například lidé v hutním průmyslu a strojírenství. Počet těchto onemocnění v tuzemsku ale v posledních letech klesá. Kromě hluku se navrhované nařízení snaží omezit i působení vibrací.

JIŽNÍ ČECHY - "Důrazně upozorňujeme návštěvníky hor na trvalé nebezpečí pádu a lámání stromů v lesních porostech v důsledku sněhové kalamity. Žádáme proto návštěvníky, aby nevstupovali do lesních porostů v oblastech Železnorudsko, Hojsova Stráž, Špičák, Javorná, Hůrka, Zhůří a jezero Laka," uvedl regionální náčelník horské služby František Stupka.
Nebezpečí pádu stromů a následného poranění turistů hrozí i na strojově upravovaných tratích! Zákaz vstupu do lesů platí až do odvolání.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist