Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Milion korun pro environmentální projekty

01.02.2006  |  123× přečteno      vytisknout článek

Milion korun pro environmentální projekty

Od 26. ledna do 3. března 2006 přijímá Nadace Partnerství žádosti o finanční podporu ze svého Základního grantového programu, podporujícího zejména projekty zaměřené na ochranu životního prostředí na celonárodní úrovni, ale i lokální projekty neziskových organizací a místních samospráv.

„Základní grantový program se zaměřuje zejména na oblasti, kterým nevěnuje dostatek pozornosti stát, samospráva ani jiné nestátní zdroje. Maximální výše grantu bude tentokrát 200 000 Kč a celkově v první polovině roku 2006 rozdělíme přibližně 1 mil. Kč,“ uvedl František Brückner z Nadace Partnerství.

 

Finanční podpora nadace se soustřeďuje na praktickou činnost při ochraně přírody a krajiny, na zapojení občanů a jejich sdružení do řešení místních problémů i na projekty usilující o lepší informovanost o aktuálních problémech životního prostředí, podpůrné kampaně za prosazení změn zákonů, a zároveň činnost podporující aplikaci existující legislativy. „Důležitou prioritou je pro nás rozvoj regionů a hledání příznivé rovnováhy mezi ochranou kulturních a historických hodnot přírody a krajiny a jejich využití člověkem, tedy projekty, které mají příznivý vliv na životní prostředí a současně posilují místní ekonomiku,“ doplnil Brückner.

 

V podzimním kole kromě rozvoje klasických aktivit, jako je ekologické poradenství a vzdělávání, získaly podporu také projekty zaměřují se na konkrétní palčivá témata (kampaň Dětí Země Plzeň, jejíž cílem je poukázat na problematiku nelegálních billboardů). Nadace podpořila také praktickou ochranu přírody (například ohroženého druhu sýčka obecného) či informační kampaně (projekt Hnutí DUHA představující přírodní a turistické hodnoty Šumavy). Finanční příspěvek získala i celostátní anketa Ropák roku a pilotní projekt Pražských matek „Bezpečné cesty do škol“.

 

Výsledky jarního kola budou zveřejněny na webu Nadace Partnerství po nejbližším zasedání správní rady, přibližně 6 týdnů po uzávěrce. Druhé, podzimní kolo pak bude přijímat žádosti do 6. října 2006. Více informací a nový formulář žádosti o grant najdete na www.nadacepartnerstvi.cz.

 

 

Poznámky:

* Základní grantový program Nadace Partnerství je významným finančním zdrojem pro ekologické projekty v Česku. Zaměřuje se zejména na oblasti, kterým nevěnuje dostatek pozornosti stát, samospráva ani jiné nestátní zdroje. Hlavním cílem je podporovat účast občanů a jejich sdružení na věcech veřejných, a to prostřednictvím podpory aktivit řešících lokální i celostátní ekologické problémy. Prostředky jsou rozdělovány dvakrát ročně, jedná se celkem o přibližně 3, 5 mil. Kč za rok.

 

* Nadace Partnerství je nejvýznamnější česká nadace podporující ekologické projekty ve všech regionech České republiky. Od svého vzniku v roce 1991 podpořila formou nadačních příspěvků ve výši přes 160 milionů korun už na 1700 projektů nevládních neziskových organizací a obecních úřadů. Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku je součástí asociace Environmental Partnership. Nadace je příjemcem příspěvku do nadačního jmění z Nadačního investičního fondu.

 

Tisková zpráva Nadace Partnerství,


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist