Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se konalo v lednu 2006 na SEVERu

05.02.2006  |  125× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER

Česká republika:
· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do pobytového střediska v Horním Maršově přijeli žáci z Ústeckého a Jihomoravského kraje a vysokoškolští studenti ze Slovenska -  2 pobyty ZŠ Litoměřice (8.-14.1. a 14.-20.1.), ZŠ Blansko (23.-27.1.), Prírodovedecká fakulta Univerzity Konštantina Filozófa Nitra (28.1.-3.2.)
· Na cca 13 základních a středních školách Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého a Ústeckého kraje proběhly úvodní výukové programy projektu „Úspory energie na škole“ a školy začaly na projektu pracovat. Již popáté je SEVER koordinátorem tohoto projektu.
· V Pardubickém a Královéhradeckém kraji byla 1.1.2006 zahájena realizace projektu „KAPKA21“, který přinese 17,8 milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem projektu je středisko SEVER ve spolupráci s 10 dalšími partnery – oběma kraji, Ekocentrem Paleta, ČSOP Křižánky, Správou KRNAP, Univerzitou Hradec Králové, RRA Pardubického kraje, SSEV Pavučia, STEP a Nadací Partnerství. Na obdobném projektu se SEVER podílí i v Ústeckém kraji – od prosince 2005 do února 2006 probíhají přípravné práce a projekt bude zahájen 1.3.2006.

Královéhradecký kraj:
· V tomto měsíci proběhlo 26 ekologických výukových programů pro střední, základní a mateřské školy z Královéhradeckého kraje.
· V kraji probíhá projekt „Úspory energie na školách“ (viz výše). Je do něj zapojeno 5 škol z Královéhradeckého kraje, 1 škola z Pardubického a 1 škola z Libereckého kraje.
· 18.1. pořádal SEVER pro tým učitelů ZŠ, Husitská, Nová Paka vzdělávací seminář „Ekologická stopa“.
· V kraji byla 1.1.2006 zahájena realizace projektu „KAPKA21“, který přinese několik milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek (viz výše).

Město Hradec Králové:
· Ve dnech 13.-15.1. se vydali členové přírodovědného klubu SVIŽNÍK na již tradiční zimní expedici-tentokrát do Českého Ráje. Během dvou dní se toulali zasněženými stezkami Suchých a Besedických skal.
· Pokračuje možnost zúčastnit se hlasování v soutěži „Nejkrásnější strom“ a dát hlasy kandidátům ankety, "Nejsympatičtější strom města Hradce Králové pro rok 2006" kteří postoupí do celostátní ankety „Strom ČR“. Všechny práce jsou v současné době (až do března 2006) vystaveny na MMHK.

Krkonoše, Trutnovsko:
· Dne 28.1. v Domě obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově proběhla „Expedice Orinoko 2002-2004“ - vernisáž fotografií a prezentace videa z cest (Tomáš Babák za doprovodu hudebnice Katky Sarközi).
· Uskutečnily se 3 krátkodobé výukové programy – dva  pro MŠ Úpská, Trutnov, program Fish Banks pro ZŠ Malé Svatoňovice
· Každý pátek se schází Ekologický kroužek pro první stupeň ZŠ Horní Maršov a jednou  měsíčně pro druhý stupeň ZŠ Horní Maršov
Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, sever@ecn.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, sever-hk@seznam.cz

Ústecký kraj:
· -    25.ledna se sešla Pracovní skupina EVVO na Krajském úřadě v Ústí nad Labem. Hlavním bodem jednání byla informace o nepřijatých připomínkách  dotačního titulu „Ekologická výchova“, a projektu„ Ústecký kraj – kraj přírody i člověka“.Zároveň proběhla informace o chystané schůzce se zástupci Provincie Jižní Holandsko. 
· Středisko SEVER se stalo spoluorganizátorem projektu „Krajina za školou,“ na kterém spolupracuje s organizací Centre for Modern Education. Proběhla přípravná schůzka k zahájení projektu v Ústeckém kraji.
· V kraji SEVER koordinuje projekt „Úspory energie na školách“ (viz výše) Do projektu je zapojeno 6 škol z Ústeckého kraje.

Město Litoměřice:
· Proběhlo cca 25 programů pro mateřské, základní i střední školy. Jednalo se o programy – pro MŠ „Putování s kapkou vody“, pro ZŠ a SŠ „ Co je doma, to se počítá“, „Plazi a obojživelníci“, „Les“.
· Dětské zastupitelstvo předložilo návrh rekonstrukce dětského hřiště ke schválení zastupitelstvu města Litoměřice.
· Děti ze ZŠ Na Valech se zúčastnily ozdravného pobytu s ekologickým zaměřením ve středisku SEVER v Horním Maršově. Celkem se pobytu zúčastnilo 42 dětí a SEVER v Litoměřicích byl hlavním garantem pobytu.
· Den otevřených dveří proběhl na SEVERU 26. ledna – navštívilo jej cca 60 osob.
· SEVER se stal členem řešitelského týmu pro Strategický plán rozvoje města Litoměřice.
Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, severltm@centrum.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist