Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se chystá v únoru 2006 na SEVERu

01.02.2006  |  123× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER

Česká republika:

V Pardubickém a Královéhradeckém kraji pokračuje realizace projektu „KAPKA21“, který přinese 17,8 milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem projektu je středisko SEVER ve spolupráci s 10 dalšími partnery – oběma kraji, Ekocentrem Paleta, ČSOP Křižánky, Správou KRNAP, Univerzitou Hradec Králové, RRA Pardubického kraje, SSEV Pavučia, STEP a Nadací Partnerství. Na obdobném projektu se SEVER podílí i v Ústeckém kraji, kde bude tento projekt  zahájen 1.3.2006 (viz dále).
· V únoru bude vyhlášen program Škola pro udržitelný život, jde o společný grantový a asistenční program, jehož spoluvyhlašovateli jsou již třetím rokem Nadace Partnerství a Středisko ekologické výchovy SEVER. Program bude probíhat na školách v Královéhradeckém,  Pardubickém, Jihomoravském (Brno-venkov) a Středočeském kraji (okr.Kolín, Nymburk, Kutná Hora). Cílem programu je udržitelný rozvoj a zlepšení prostředí v obcích a podpora komunitní práce. V loňském ročníku bylo z téměř 60 projektů vybráno 19, na něž školy ve 3 krajích získaly  třičtvrtě miliónu Kč. Na mezinárodní úrovni je program realizován ve spolupráci s organizací Groundworks z Velké Británie a Fundacija Partnerstvo dla Środowiska z Polska. Tak jako v minulých letech se očekává přihlášení několika desítek škol. Podrobnější informace na www.sever.ekologickavychova.cz a www.ssd-cap.org.
· 23.února proběhne v  Litoměřicích celostátní setkání Zdravých měst ČR – sekce „ Volný čas dětí a mládeže“. SEVER zde bude prezentovat svou činnost v této oblasti.
· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do pobytového střediska v Horním Maršově přijedou žáci z gymnázia Bratislava (6.-10.2.), ZŠ Blansko (12.-17.2.), ZŠ Na Daliborce Hořice (27.2.-3.3.)
· Pokračuje práce na projektu „Úspory energie ve škole“, jehož vyhlašovatelem je Nadace Partnerství a celostátním koordinátorem středisko  SEVER. SEVER zajišťuje projekt na 13 základních a středních školách Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého a Ústeckého kraje, v dalších krajích jej zajišťují Středisko pro vzdělávání v přírodě Chaloupky, Sdružení pro ekologickou výchovu Tereza a Vita Ostrava.   Připravujeme: 27.3. se sejdou na společné konferenci zapojené školy z Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého kraje v Hradci Králové a budou zde vybrány nejlepší projekty k podpoře.
· Středisko ekologické výchovy SEVER se stalo pořadatelem jednoho z pěti běhů Specializačního studia pro školní koordinátory EVVO (ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty), které SSEV Pavučina připravilo ve spolupráci s členskými středisky v rámci projektu Vzdělávání školních koordinátorů EVVO. Specializační studium zajišťované SEVERem proběhne na území Královéhradeckého, Libereckého, Pardubického a Ústeckého kraje od srpna 2006 do srpna 2007. Přihlásit se mohou zájemci z úplných základních a středních škol, případně školských zařízení z celé ČR mimo území Prahy. Studium v rozsahu 250 vyučovacích hodin je hrazeno z Evropských sociálních fondů a akreditováno MŠMT. Po úspěšném absolvování získá každý účastník osvědčení a odměnu 5 000,-.

Královéhradecký kraj:

· V kraji probíhá projekt „Úspory energie na školách“, který koordinuje SEVER (viz výše).
· V kraji probíhá od  1.1.2006 realizace projektu „KAPKA21“, který přinese několik milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek (viz výše).
· V kraji byl vyhlášen třetí ročník projektu Škola pro udržitelný život (viz výše).
· 10.2. proběhne na hradeckém pracovišti SEVERU další ze školení konzultantů projektu Škola pro udržitelný život (z řad učitelů, kteří v minulých letech úspěšně realizovali své projekty) a jsou poradci pro další ročník zmíněného projektu.
· Na měsíc únor je naplánováno 28 výukových programů pro mateřské, základní a střední školy

Město Hradec Králové:

· 11.2. se uskuteční dvě víkendové akce pro členy přírodovědného klubu SVIŽNÍK (odděleně pro mladší a starší děti).
· Jsou naplánovány výukové programy pro mateřské, základní a střední školy z města Hradec  Králové (viz výše).
· Na sobotu 11.2. zveme rodiče s předškolními dětmi na 2. setkání z  řady pořadů „Hrajeme si na přírodu“ neboli SVIŽNÍČEK.
· 14.2. proběhne na hradeckém pracovišti SEVERu seminář pro učitele 2.st. ZŠ a SŠ s názvem „Člověk  a zvíře“.

Krkonoše, Trutnovsko:

· V sobotu  4.2. připravuje Dům obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově  rukodělnou dílnu pro veřejnost Ptačí budky (14.00 – 17.00)
· Dne 14.2. v rámci Ekologického klubu učitelů Podkrkonoší - SEVERKA – proběhne seminář na téma: Kritické myšlení ( lektor PaedDr. Ondřej Hausenblas)
· V pobytové středisku v Horním Maršově probíhají pobytové výukové programy (viz výše)
· Každý pátek Ekologický kroužek pro žáky prvního stupně ZŠ Horní Maršov a jeden pátek v měsíci pro druhý stupeň
· Připravujeme na březen:V sobotu  4.3. připravuje Dům obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově  ve spolupráci s maršovskými hasiči Masopust s výrobou masek, průvodem a karnevalem,rukodělnou dílnu pro veřejnost Ptačí budky (od 13.30 ).
Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, sever@ecn.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, sever-hk@ekologickavychova.cz

Ústecký kraj:
· 9. – 10. února se uskuteční partnerské setkání zástupců Provincie Jižní Holandsko se zástupci Ústeckého kraje. Na setkání budou prezentovány výsledky projektu vzájemné spolupráce,úspěšné projekty podpořené v rámci malého grantového programu v projektu „ Rozvoj systému EVVO v Ústeckém kraji“.  Setkání se zúčastní nejen zástupci z řad politiků a úředníků v Ústeckém kraji, ale také organizace činné v oblasti EVVO. Výsledkem jednání nemá být pouze zhodnocení projektu, ale i naplánování možné další mezinárodní spolupráce v oblasti EVVO v kraji.
· 6.února se uskuteční setkání k projektu „ Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“.Projekt bude nastartován 1.března 2006 a je financován z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem je Ústecký kraj - středisko SEVER je jedním ze 5 dalších partnerů.
· 27.února proběhne tisková konference k projektu „ Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“.
· V kraji SEVER koordinuje projekt „Úspory energie na školách“ (viz výše)

Město Litoměřice:
· Proběhne několik desítek programů pro mateřské, základní i střední školy.
· Dětské zastupitelstvo předkládá návrh rekonstrukce dětského hřiště k realizaci na Odbor rozvoje města Litoměřice.
· Proběhne dopoledne plné her a úkolů z oblasti poznávání přírody pro nejmenší (děti z MŠ) v parku v Litoměřicích . Hlavním tématem je tentokrát  „Zima“.
Další informace k výše uvedným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, severltm@centrum.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist