Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Aktuální granty a výběrová řízení

09.02.2006  |  126× přečteno      vytisknout článek

Aktuální granty a výběrová řízení

· Partnerství pro Kolínsko 
TPCA vyhlašuje druhý ročník grantového programu Partnerství pro Kolínsko. V roce 2006 je částka pro podporu projektů stanovena stejně jako v minulém roce na 4 000 000 korun. Grantový program je otevřen pro obce i další neziskové organizace z regionu; i nadále ho administruje Nadace Partnerství.
Datem uzávěrky přijímání žádostí o grant je 31. březen 2006.


· Škola pro udržitelný život 
V pondělí 30. ledna 2006 byl vyhlášen již třetí ročník programu Škola pro udržitelný život. Posláním společného programu Nadace Partnerství a Střediska ekologické výchovy Sever je vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje a zapojení veřejnosti do konkrétních akcí směřujících ke zlepšení životního prostředí. Program je realizován prostřednictvím škol fungujících jako iniciační centrum a prostřednictvím praktických malých místních projektů. Regionálním koordinátorem pro Pardubický kraj je Ekocentrum PALETA. Přihlásit se mohou školy v Královéhradeckém a Pardubickém kraji a ve východní části Středočeského kraje (okresy Nymburk, Kolín a Kutná Hora.
Uzávěrka pro zasílání přihlášek do programu je 20. 2. 2006.


· Grantové programy z oblasti životního prostředí pro rok 2006 
Dne 25. ledna 2006 vypsal odbor rozvoje venkova, zemědělství a životního prostředí výzvy k předkládání žádostí o dotace z Grantového fondu Libereckého kraje z programu č. 6 - podpora ekologické výchovy a osvěty, programu č. 7 - podpora ochrany přírody a krajiny a programu č. 8 - péče o zvířata v nouzi.
Příjem žádostí končí 28. února 2006 ve 14.00 hod.


· Podpora environmentálních projektů - nadace Partnerství 
Od čtvrtka 26. ledna 2006 do 3. března 2006 přijímá Nadace Partnerství žádosti o finanční podporu ze svého Základního grantového programu. Ten podporuje zejména projekty zaměřené na ochranu životního prostředí na celonárodní úrovni, ale i lokální projekty neziskových organizací a místních samospráv. Maximální výše grantu bude tentokrát 200 000 Kč a celkově nadace v první polovině roku 2006 rozdělí přibližně 1 000 000 Kč.


· Příspěvky na cyklostezky 
Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) vyhlásil podmínky na příspěvky na cyklostezky. Podmínky se vztahují na poskytování příspěvků z rozpočtu SFDI v souladu s § 2, písm. h) zákona č. 104/2000 Sb. na výstavbu a údržbu cyklistických stezek v roce 2006.
Termín podání žádostí je 31. 3. 2006.


· Zkvalitňování vzdělávání ve školách a školských zařízeních 
Dne 24.1.2006 byla Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, odborem pro zajištění administrace ESF v regionálním školství uveřejněna výzva č.2 pro grantové schéma v opatření 3.1 OP RLZ - Zkvalitňování vzdělávání ve školách a školských zařízeních a rozvoj podpůrných systémů ve vzdělávání.
Žádosti je možné podávat od 30. 1. 2006 do 31. 3. 2006 do 15 hodin.


· Hrozby a příležitosti strukturálních fondů v ČR 
Česká pobočka Transparency International (TI) publikovala dne 17. ledna 2006 v rámci mezinárodního projektu, který se zabývá problematikou čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů EU, informační materiál "Hrozby a příležitosti strukturálních fondů EU". Cílem projektu je přispět k efektivnímu a transparentnímu využívaní strukturálních fondů Evropské unie v nových členských státech EU.


· Dodatek k programu OP RLZ 
V polovině ledna (16. 1. 2006) byl na internetových stránkách Evropského sociálního fondu zveřejněn dodatek k Operačnímu programu rozvoje lidských zdrojů. Spolu s jinými programovými dodatky OP RLZ v ČJ jej najdete v sekci OPRLZ/O OPRLZ/Dokumenty/Programový dodatek OP RLZ v ČJ.


· Průvodce EU financováním evropských lesů 
Taiga Rescue Network a Forests and the European Union Resource Network (FERN) vydali Průvodce EU financováním evropských lesů. V rámci nového Evropského fondu pro rozvoj venkova budou patřit mezi způsobilé činnosti i péče o lesy, lesní hospodářství a ochrana lesů. Mezi vhodnými partnery při spolupráci na projektech jsou v příslušném nařízení, které zdůrazňuje nutnost spolupráce na partnerském principu, zmíněny i ekologické nevládní organizace.


· 3. kolo Výzvy MŽP v rámci grantového schématu Síť environmentálních informačních a poradenských center 
Ministerstvo práce a sociálních věcí spolu s Ministerstvem životního prostředí vyhlásili ve středu 1. 2. 2006 výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu v rámci OP RLZ grantového schématu Síť environmentálních informačních a poradenských center.
Konečné datum předkládání je 3.4.2006 ve 12.00 hodin.

Zdroj: CENIA


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist