Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Brontosaurus chce zvýšit zájem lidí o životní prostředí

25.02.2006  |  126× přečteno      vytisknout článek

Brontosaurus chce zvýšit zájem lidí o životní prostředí   Hnutí Brontosaurus vyhlašuje třetí ročník soutěže kreslených a fotografických vtipů s tématikou životního prostředí Ekofór 2006. Zúčastnit se mohou kreslíři a fotografové všeho věku ve třech kaktegoriích.

EKOFÓR 2006
Třetí ročník soutěže s tématikou životního prostředí

vyhlášení letošního ročníku: 17.1.2006
vyhlašuje: Hnutí Brontosaurus
uzávěrka soutěže: 14.4.2006
vyhlášení vítězů: Mohelnický dostavník (poslední víkend v srpnu)

EKOFÓR (JAKO ODRAZ TOHO) - JAK LIDÉ VNÍMAJÍ SVÉ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

     Po úspěšných předchozích ročnících vyhlašuje Hnutí Brontosaurus třetí ročník obnovené soutěže tvorby vtipných výtvarných děl s tématikou životního prostředí EKOFÓR. Dnem 17.1.2006 zahajujeme soutěž EKOFÓR 2006, pořádanou pod záštitou Ministerstva životního prostředí a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, a soutěžící mohou počínaje tímto dnem začít tvořit vtipné práce se zamyšlením nad životním prostředím a posílat je na adresu ústředí Hnutí Brontosaurus – Kancelář Hnutí Brontosaurus, Orlí 5, 602 00 Brno, v elektronické formě lze díla zasílat na e-mailovou adresu ekofor@brontosaurus.cz.

     Přestože je soutěž věnována především mládeži, zapojit se do ní mohou lidé všech věkových kategorií, a to jak kreslenými vtipy v kategorii Ještěrka (do 15 let) a Veleještěr (nad 15 let), tak fotografiemi či jejich koláží v kategorii Lochneska (věkově neomezeno). Vybrané nejzajímavější práce se po uzávěrce, která je stanovena na 14.4.2006, zúčastní putovní výstavy na hudebních festivalech a jiných veřejných akcích, kde bude moci veřejnost – laická porota – vtipy hodnotit.

     Hodnocení vtipů bude letos poprvé možné i hlasováním na webové stránce Ekofóru – http://ekofor.brontosaurus.cz, kde budou soutěžní díla zveřejněna. O nejlepších pracích bude rozhodovat rovněž odborná porota. Vítězové vybraní nezávisle na sobě laickou i odbornou porotou budou vyhlášeni na festivalu Mohelnický dostavník, který se tradičně koná poslední víkend v srpnu v Mohelnici, a budou odměněni zajímavými cenami. Vyhlášením vítězů však výstavy EKOFÓRU 2006 nekončí, i poté budou práce vystavovány v různých městech po celé ČR.

     Další informace o soutěži lze nalézt na internetových stránkách soutěže http://ekofor.brontosaurus.cz, nebo získat na Kanceláři Hnutí Brontosaurus.

     Cílem soutěže je především zvýšit zájem veřejnosti o naše společné životní prostředí, ale lze z ní také vyhodnotit, jak lidé vnímají stav životního prostředí v určitém věku. Zvlášť cenné jsou v tomto směru práce dětí. Pro některé školy se soutěž v minulých ročnících stala také náplní pro hodiny výtvarné výchovy, pro oddíly dětí náplní schůzky. „Chápeme humor jako nenásilnou cestu k zamyšlení se nad problémy společnosti a prostředí, ve kterém žijeme“, doplňuje Lucie Nováková (koordinátorka HB).

     Hnutí Brontosaurus touto soutěží rozšiřuje náplň své činnosti, kterou je zejména pořádání akcí k ochraně přírody a kulturních památek a ekologická výchova, a nabízí tak široké spektrum zapojení pro ty, kteří nechtějí být lhostejní ke svému životnímu prostředí a jsou ochotni nezištně pracovat.

Adresa pro zasílání vtipů:
Hnutí Brontosaurus
Orlí 5, Brno 602 00
ekofor@brontosaurus.cz
tel. 544 215 585
http://ekofor.brontosaurus.cz
www.brontosaurus.cz

Zdroj: www.ekamarad.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist