Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

JAK ÚSPĚŠNĚ ČERPAT DOTACE EU ?

27.02.2006  |  125× přečteno      vytisknout článek

JAK ÚSPĚŠNĚ ČERPAT DOTACE EU ?

Série regionálních seminářů „Jak úspěšně čerpat dotace EU?“, které společně pořádá Národní síť Zdravých měst ČR a Ministerstvo pro místní rozvoj, bude mít za sebou první polovinu. Dosavadní tři setkání v Ústí nad Labem, Zlíně a Jihlavě navštívilo na 130 účastníků z řad zástupců měst, obcí, krajů, neziskových organizací i podnikatelů.

Hojná účast potvrzuje zvyšující se zájem potenciálních žadatelů o praktické informace a příklady dobré praxe od těch, kteří již úspěšně dotačním řízením prošli a svůj projekt zrealizovali. Původní plánovaný počet 30 účastníků, na který byly semináře dimenzovány, byl dodržen pouze v Ústí nad Labem. Zde účastníky přivítal náměstek primátora Mgr. Tomáš Jelínek, který rovněž zastřešuje Projekt Zdravé město Ústí nad Labem. Ve Zlíně zahájil seminář již před 40 účastníky zástupce Zlínského kraje Ing. Zdeněk Chvátal. Regionální zástupkyně MMR zde např. informovala o současném stavu čerpání zdrojů z EU, včetně předpokladu nevyčerpaných prostředků z jednotlivých opatření. Vystoupily též zástupkyně Krajských úřadů Zlínského a Olomouckého kraje, jež přinesly zajímavé informace o současných výzvách a zkušenostech krajů s čerpáním financí EU.

Největší zájem o danou problematiku projevili obyvatelé Zdravého kraje Vysočina. Do Jihlavy se sjelo na 60 účastníků a nejvíce si pochvalovali prezentace Azylový dům pro muže a Knihovna jako komunitní centrum, které popisovaly již schválené projekty, jenž nyní vstupují do realizace. Účastníci byli rovněž upozorněni na konkrétní problémy v programu SROP a dostali doporučení přímo od současných realizátorů. Krajský úřad Vysočina zastupovala ing. Zikánová a představila aktuální stav čerpání programu SROP.

Jak jsou zdroje přicházející z EU důležité, potvrzuje i ředitel NSZM, Ing. Petr Švec: „Uvědomujeme si, že pokud chceme skutečně zvýšit kvalitu života v našich městech, obcích a regionech, musíme na realizaci opatření, která k tomuto vysokému cíli přispějí, sehnat potřebné finanční prostředky. Snažíme se proto našim členům poskytovat nejen informace, ale i metodickou podporu při shromažďování projektových záměrů za účasti veřejnosti, tak jak se to povedlo např. na Vysočině, kde jich bylo doposud v rámci projektu Partnerství pro Vysočinu shromážděno na 1500“, dodává Švec. 

Účastníci všech seminářů si mohli kromě cenných informací a zkušeností úspěšných žadatelů a odborníků, odnést rovněž roční předplatné specializovaného měsíčníku, zaměřeného na dotační politiku, jenž bylo v limitovanému počtu účastníkům poskytnuto zdarma. V první polovině března se uskuteční čtyři poslední semináře, a to 2.3. v Hradci Králové, 6.3. v Ostravě, 8.3. v Plzni a 13.3. v Praze. Více informací naleznete na http://www.nszm.cz/seminare


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist