Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se chystá v březnu 2006 na SEVERu

03.03.2006  |  148× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER

Česká republika:

· V Pardubickém a Královéhradeckém kraji pokračuje realizace projektu „KAPKA21“, který přinese 17,8 milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek.. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem projektu je středisko SEVER ve spolupráci s 10 dalšími partnery – oběma kraji, Ekocentrem Paleta, ČSOP Křižánky, Správou KRNAP, Univerzitou Hradec Králové, RRA Pardubického kraje, SSEV Pavučia, STEP a Nadací Partnerství. Na obdobném projektu pod názvem  „Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“ se SEVER podílí i v Ústeckém kraji, kde bude tento projekt  zahájen 1.3.2006. V rámci tohoto projektu proběhne setkání zástupců rozšiřujících se a nově vzniklých ekocenter v kraji 16.března v EC Děčín.
· Ve dnech 6.-9. března proběhnou zahajovací instruktážní semináře pro školy, které se přihlásily do programu Škola pro udržitelný život. 6.9. v Pardubicích, 7. a 8.3. v Hradci Králové, 9.3. ve Velkém Oseku. Jde o společný grantový a asistenční program, jehož spoluvyhlašovateli jsou již třetím rokem Nadace Partnerství a Středisko ekologické výchovy SEVER. Program  probíhá na školách v Královéhradeckém,  Pardubickém  a Středočeském kraji (okr.Kolín, Nymburk, Kutná Hora) a připravuje se i na jižní Moravě. Cílem programu je udržitelný rozvoj a zlepšení prostředí v obcích a podpora komunitní práce. V loňském ročníku bylo z téměř 60 projektů vybráno 19, na něž školy ve 3 krajích získaly  třičtvrtě miliónu Kč. Letos projevilo o projekt předběžně zájem cca 100 škol. Na mezinárodní úrovni je program realizován ve spolupráci s organizací Groundworks z Velké Británie a Fundacija Partnerstvo dla Środowiska z Polska. Podrobnější informace na www.sever.ekologickavychova.cz a www.ssd-cap.org.
· Budou vyhlášeny výsledky  projektu „Úspory energie ve škole“, jehož vyhlašovatelem je Nadace Partnerství a celostátním koordinátorem středisko  SEVER. Dne 24.3. proběhne vyhlášení v Litoměřicích (Ústecký kraj) a dne 27.3. v Hradci Králové (Královéhradecký, Pardubický a Liberecký kraj). Pro nejlepší řešitele jsou připraveny finanční odměny ( využitelné pro energetická úsporná opatření na škole). SEVER zajišťuje projekt na 13 základních a středních školách Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého a Ústeckého kraje, v dalších krajích jej zajišťují Středisko pro vzdělávání v přírodě Chaloupky, Sdružení pro ekologickou výchovu Tereza a Vita Ostrava. 
· Středisko ekologické výchovy SEVER je pořadatelem jednoho z pěti běhů Specializačního studia pro školní koordinátory EVVO (ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty), které SSEV Pavučina připravilo ve spolupráci s členskými středisky v rámci projektu Vzdělávání školních koordinátorů EVVO. Specializační studium zajišťované SEVERem proběhne na území Královéhradeckého, Libereckého, Pardubického a Ústeckého kraje od srpna 2006 do srpna 2007. Přihlásit se mohou do 20.4. zájemci z úplných základních a středních škol, případně školských zařízení z celé ČR mimo území Prahy. Studium v rozsahu 250 vyučovacích hodin je hrazeno z Evropských sociálních fondů a akreditováno MŠMT. Po úspěšném absolvování získá každý účastník osvědčení a odměnu 5 000,-.
· Lektoři SEVERu povedou vzdělávací akce pro pracovníky středisek ekologické výchovy a pro učitele – seminář proorganizátory specializačního studia pro školní koordinátory ekologické výchovy na Pálavě (15.-17.3.), seminář pro učitele v Plzni (24.3.). Českou republiku budou prezenatovat na Konferenci o vzdělávání pro udržitelný rozvoj ve Vídni (13.-15.3.), s britskými partnery budou připravovat letní tábor v Jezerní oblasti v Anglii (17.-19.3.).
· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do pobytového střediska v Horním Maršově přijedou žáci z Královéhradeckého a Libereckého kraje: ze ZŠ Nový Bydžov (6.-10.3.), ZŠ Kosmonosy (13.-17.3.), ZŠ Na Daliborce, Hořice (20.3.-24.3.), ZŠ Smiřice (27. -31.3.)

Královéhradecký kraj:

· V kraji probíhá od  1.1.2006 realizace projektu „KAPKA21“, který přinese několik milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek (viz výše).
· Ve dnech 6.-9.3. se uskuteční  instruktážní semináře k projektu Škola pro udržitelný život (viz výše).
· 7.3. proběhne v Hradci Králové seminář pro učitele 2.st. ZŠ a SŠ o humánním zacházením se zvířaty s názvem „Člověk  a zvíře“.
· 22.3. proběhne seminář pro učitele MŠ a 1.st.ZŠ „Chléb náš vezdejší“.
· Dne 27.3. bude v Hradci Králové na setkání škol slavnostní vyhlášení výsledků  projektu „Úspory energie na školách“, který koordinuje SEVER (viz výše).
· 29.3. se v Hradci Králové bude konat seminář pro učitele „Zelený balíček“, po jehož absolvování obdrží každý pro svou školu multimediální učební pomůcku pro ekologickou výchovu na 2.stupni ZŠ.
· Vyjde další číslo krajského bulletinu pro ekologickou výchovu EKOTON.
· Na měsíc březen je naplánováno na 30 ekologických výukových programů pro MŠ, ZŠ a SŠ.

Hradec Králové:

· V sobotu 18.3. se opět sejdou členové přírodovědného klubu SVIŽNÍK. Mladší i starší děti mají v plánu „Volání jara“.
· 18.3. v dopoledních hodinách zveme rodiče s předškolními dětmi na 3. setkání z  řady pořadů „Hrajeme si na přírodu“ neboli SVIŽNÍČEK.

Krkonoše, Trutnovsko:

· Je distribuováno nové vydání publikace Rádce pro občany Trutnovska ve věcech životního prostředí
· V sobotu  4.3. připravuje Dům obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově  ve spolupráci s maršovskými hasiči Masopust s výrobou masek, průvodem a karnevalem:
13:30-15:30 výroba masek na faře
15:30 průvod masek z fary na náměstí
16:30 karneval v tělocvičně
· Dne 23.3. v rámci Ekologického klubu učitelů Podkrkonoší - SEVERKA – proběhne přednáška Krkonošské podzemí a důlní činnost (RNDr.Radko Tásler, Speleo Albeřice)
· 26.3. ve 14:00 pořádá SEVER ve spolupráci s farností v Mladých Bukách, obcí Horní Maršov a Svazkem obcí Východní Krkonoše koncert ve starém kostele v Horním Maršově.
· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do pobytového střediska v Horním Maršově přijedou žáci ze ZŠ Nový Bydžov (6.-10.3.), ZŠ Kosmonosy (13.-17.3.), ZŠ Na Daliborce, Hořice (20.3.-24.3.), ZŠ Smiřice (27. -31.3.)
· Každý pátek proběhne Ekologický kroužek pro žáky prvního stupně ZŠ Horní Maršov a jeden pátek v měsíci pro druhý stupeň
· Uskuteční se krátkodobé výukové programy pro mateřské školy

Další informace k výše uvedeným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, sever@ecn.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, sever-hk@ekologickavychova.cz

Ústecký kraj:

· Dne 1.3. bude zahájen projekt „ Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“, který je financován z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek.V rámci tohoto projektu „ Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“ proběhne setkání zástupců rozšiřujících se a nově vzniklých ekocenter v kraji 16.března v EC Děčín.
· 24.března bude slavnostně zakončen projekt „Úspory energie na školách“ (viz výše).
· 29.3. ve 13.00 v EC Šťovík v Teplicích se uskuteční Setkání poradního sboru EVVO v Ústeckém kraji. 
· 30.března proběhne seminář pro pedagogické pracovníky mateřských škol „Čtyři království“. Seminář je úvodem do ekologické výchovy předškolního věku, předkládá atraktivní náměty a metody  EV  využitelné ve výchově a vzdělávání  v mateřských školách. Seminář proběhne v prostorách EC Šťovík v Teplicích.   

Město Litoměřice:

· Proběhne několik desítek programů pro mateřské, základní i střední školy.
· Dětské zastupitelstvo připravuje novou kampaň ve školách „ Prevence kouření na 1.a 2. stupni ZŠ“. V rámci příprav se uskuteční beseda pro dětské zastupitele s Dr. P. Lebedovou z Pedagogicko psychologické poradny na téma prevence sociálně patologických jevů. Dále zastupitelé navštíví K Centrum v Litoměřicích  (problematika drogově závislých). 

Další informace k výše uvedeným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, severltm@centrum.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist