Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Jednání Rady EU pro životní prostředí dne 9. března

08.03.2006  |  zdroj: MŽP  |  123× přečteno      vytisknout článek

Jednání Rady EU pro životní prostředí dne 9. března Dne 9. března 2006 se v Bruselu uskuteční jednání Rady Evropské unie pro životní prostředí.
Na programu jednání ministrů životního prostředí je zařazena Strategie zaměřená na znečištění ovzduší a s ní tématicky související návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady týkající se znečištění ovzduší emisemi z motorových vozidel (Euro 5). Dále se bude projednávat problematika geneticky modifikovaných organismů, návrhy závěrů Rady v rámci přípravy na osmé řádné zasedání Konference smluvních stran (COP 8) Úmluvy o biologické rozmanitosti a na třetí zasedání smluvních stran Kartagenského protokolu o biologické bezpečnosti, které se uskuteční v březnu v brazilské Curitibě. Dalšími body programu zasedání jsou zpráva o pokroku při přijímání protipovodňových opatření (návrh směrnice Evropského parlamentu a Rady o vyhodnocování a zvládání povodňových rizik), diskuze o následném vývoji mezinárodní spolupráce v oblasti změny klimatu, respektive o snižování emisí skleníkových plynů a debata o budoucích závazcích v tzv. post-kjótském období (po roce 2012), která byla zahájena na 11. Konferenci smluvních stran Rámcové úmluvy OSN v Montrealu, v prosinci 2005. Mezi další projednávané body patří druhé setkání smluvních stran Stockholmské úmluvy o persistentních organických znečišťujících látkách (POP´s), příprava jarního zasedání Rady a zhodnocení dosavadní Strategie udržitelného rozvoje. V neposlední řadě se povede politická rozprava o Strategii pro předcházení vzniku odpadů a jejich recyklaci, s níž souvisí rámcová směrnice o odpadech.
V rámci bodů různé budou ministři informováni například o činnosti navazující na sdělení Komise o akčním plánu pro biomasu a Strategii EU pro biopaliva, evropské činnosti v případě nedostatku vody a v období sucha, využívání biologicky rozložitelného odpadu a o výstupech z první mezinárodní konference o nakládání s chemickými látkami (Dubaj, 4.-6. 2. 2006).


Související články


Poslední diskuse k článku - 2 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
doprava bez emisí a ropy
Dopravci zajišťující veřejnou dopravu musí kupovat ekologicky čistá vozidla

Evropská komise v prosinci přijala směrnici, podle níž třetina vozidel ve veřejných službách musí být ekologicky čistá a nesmí zatěžovat životní prostředí tolik jako vozy poháněné naftou či benzinem.

Směrnice se vztahuje na státní a další veřejné úřady, územní samosprávy, veřejné podniky i operátory, kteří jsou najati na zajišťování veřejné dopravy.
vloženo: 08.03.2006 19:03     vložil:  Peter Harnoc Reagovat 
dopravci a ekologické autobusy
Dopravci zajišťující veřejnou dopravu musí kupovat ekologicky čistá vozidla.

Evropská komise chystá velký zásah do zakázek na autobusy pro radnice, úřady a operátory. V prosinci přijala směrnici, podle níž třetina vozidel ve veřejných službách musí být ekologicky čistá a nesmí zatěžovat životní prostředí tolik jako vozy poháněné naftou či benzinem.

Směrnice se vztahuje na státní a další veřejné úřady, územní samosprávy, veřejné podniky i dopravce, kteří jsou najati na zajišťování veřejné dopravy.
vloženo: 08.03.2006 18:39     vložil:  Petr Harnoc Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist