Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Výběrové řízení na podporu činností v oblasti ekologické výchovy

13.03.2006  |  125× přečteno      vytisknout článek

Výběrové řízení na podporu činností v oblasti ekologické výchovy

Dobrý den,

rádi bychom vás informovali, že Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina a Český svaz ochránců přírody vyhlašují výběrové řízení na podporu činností v oblasti ekologické výchovy:

Výběrové řízení je členěno do čtyřech oblastí - modulů:

(1) Ekologické výukové programy pro žáky mateřských, základních a středních škol
(2) Vzdělávání studentů vyšších odborných a vysokých škol v oblasti EVVO
(3) Vzdělávání odborné veřejnosti v oblasti EVVO
(4) Vzdělávání a osvěta veřejnosti v oblasti EVVO

Do výběrového řízení se mohou hlásit nestátní neziskové organizace, které mají ve stanovách nebo obdobném dokumentu uvedenu jako jednu z hlavních činností ekologickou (environmentální) výchovu.

Organizace, které uspějí ve výběrovém řízení, budou zařazeni do programu Národní síť SEV. Zde budou moci realizovat a vykazovat vzdělávací a osvětové akce odpovídající zmíněným modulům a při splnění stanovených podmínek jim budou za tyto činnosti vypláceny finanční úhrady.

Text výběrového řízení včetně přihlášky je k dispozici na internetové adrese www.narodnisit.cz nebo je možné si jej vyžádat na e-mailové adrese info@narodnisit.cz, případně telefonu 234 621 386. Prostřednictvím všech kontaktů Vám

rádi zodpovíme i případné dotazy.

Jedním z cílů programu Národní síť SEV je podpora malých a začínajících organizací působících  oblasti EVVO.

Pro malé a začínající organizace je určen především modul 4. V rámci tohoto modulu je podporována osvětová činnost organizace částkou cca 10.000 - 15.000 Kč ročně (částka se mění podle počtu zapojených organizací  a aktuálních finančních možností programu NSSEV). Výhodou zapojení do modulu je minimální administrativní náročnost.

Co je třeba udělat pro zapojení do modulu 4?

(1) Být nestátní neziskovou organizací a mít ve stanovách zakotvenu ekologickou/environmentální výchovu.
(2) Mít alespoň jednoho pracovníka na 0,2 úvazku nebo 5 dobrovolníků zajišťujících činnost.
(3) Mít pro rok 2006 naplánováno alespoň 5 vzdělávacích nebo osvětových akcí pro veřejnost (Dny Země, kampaně, přednášky, výstavy apod.), u kterých předpokládáte, že je v souhrnu navštíví alespoň 100 osob.
(4) Vyplnit přihlášku (2 strany A4 - jedna obsahuje identifikační a kontaktní údaje, druhá údaje uvedené v bodech 1 - 3) a do jednoduché tabulky vyplnit základní údaje o plánovaných akcí.

Co je třeba udělat, aby Vám byly proplaceny finanční úhrady?

(1) V červnu a v listopadu zaslat na adresu programu jednoduchou tabulku s údaji o skutečně zrealizovaných akcí (ke každé akci doložit pozvánku, fotku nebo jiný doklad o jejím uskutečnění).
(2) Za rok vydat 5 tiskových zpráv o činnosti organizace.

Organizacím zapojeným do programu, kteří o to projeví zájem, bude zdarma poskytována metodická pomoc formou návštěv zkušených pracovníků z oblasti EVVO. Metodická pomoc bude zahrnovat vyhodnocování akcí, jejich přípravu a evidenci, vyhodnocení úrovně SEV/CEV, vyhodnocováni jejich spolupráce s dalšími subjekty působícími v oblasti EVVO a ochrany přírody apod.

Výběrové řízení je vyhlášeno na základě veřejné zakázky Ministerstva životního prostředí - Plnění vybraných úkolů Akčního plánu Státního programu EVVO nestátními neziskovými subjekty v letech 2005 - 2007.

Václav Broukal
garant programu

Národní síť středisek ekologické výchovy
Společný program Sdružení středisek ekologické výchovy Pavučina a Českého svazu ochránců přírody
Senovážné nám. 24, 116 47 Praha 1
Tel/fax: 420 234 621 386
E-mail: info@narodnisit.cz
web: www.narodnisit.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist