Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Český Západ podpořil jedenáct projektů

27.03.2006  |  123× přečteno      vytisknout článek

Český Západ podpořil jedenáct projektů

Výběrová komise Místní akční skupiny (MAS) Český Západ – Místní partnerství v pondělí doporučila k podpoře z Evropské unie celkem jedenáct projektů v celkové výši 6,2 milionů Kč.

 

Do druhé výzvy se přihlásilo celkem 14 projektů, které žádaly o dotace v součtu přes 7,7 milionů korun. Třináct z nich úspěšně prošlo všemi kontrolami a postoupilo k hodnocení Výběrové komisi. Ta se letos rozhodla do procesu hodnocení zařadit i veřejnou prezentaci projektů, která se konala již koncem února v Konstantinových Lázních. Hodnotitelé tak měli možnost diskutovat s žadateli o dotace o jejich záměrech, čehož také často využili.

 

Nejvíce záměrů se sešlo ve druhé fichi, která byla zaměřena především na zlepšení stavu místního prostředí, obnovu kulturních památek a péči o krajinu. V této skupině byl nejlépe hodnocen projekt „Pastevectví jako forma péče o krajinu“, jehož cílem je zahájení chovu ovcí ve vsi Kořen. V této skupině byla podpořena také první etapa vytváření parku v centru Konstantinových Lázních s názvem „Hřiště pro radost“ - tento projekt oslovil především zapojením dětí z místní základní a mateřské školy do vytváření podoby sportoviště, které bude součástí budoucího „Parku pro radost“ - první oslovení dětí proběhlo již při vytváření  názvu. Obdobná spolupráce mezi obcí a školou funguje i v obci Záchlumí, která z prostředků Leader opraví prostranství před základní školou a chodník v centru obce, čímž zvýší nejen bezpečnost dětí, ale usnadní škole také spolupráci s místním truhlářem a včelařem, kteří dětem umožní navštěvovat jejich provozy a využívat zde získaných poznatků ve výuce. Podpořeny byly také projekty oprav dvou kulturních domů v regionu - ve Zhoři a v Bezdružicích. Nové fasády se dočká i bezdružický kostel Nanebevzetí P. Marie v Bezdružicích.

 

V první a třetí fichi, které jsou zaměřeny na rozvoj místního cestovního ruchu, byly podpořeny celkem čtyři žádosti. Pension „Ve Dvoře“ v Kokašicích již v létě nabídne i půjčovnu kol a rybářského náčiní, včetně možnosti rybaření v okolních rybnících. Kulturní akce, pořádané v Konstantinových Lázních, se budou moci konat na novém podiu, které bude zapůjčováno do celého regionu a díky velkolepým plánům občanského sdružení Plzeňská dráha ožije místní trať Pňovany – Bezdružice po dva červencové dny ve stylu třicátých let minulého století. Pro celý region bude vytvořena řada propagačních materiálů, které připraví občanské sdružení RECEPTT ve spolupráci s místními podnikateli.

 

MAS Český Západ – Místní partnerství tak uzavřela rozdělování dotací v rámci podopatření Leader . Pokud se vše podaří, a MAS bude úspěšná v programu Leader ČR 2006, zájemci o dotace budou moci své žádosti do tohoto programu předkládat ještě letos.

 

Bližší informace o jednotlivých projektech a o dalších aktivitách MAS přinese připravovaný Zpravodaj MAS, který bude distribuován do všech obcí Konstantinolázeňska, Stříbrska a Plánska, kde MAS Český Západ – Místní partnerství působí. Pro ostatní zájemce jsou informace k dispozici na tel. 374692021.

 

Honza Florian

MAS Český Západ – Místní partnerství


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist