Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se chystá v dubnu 2006 na SEVERu

05.04.2006  |  124× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER (přehled aktualit)

Česká republika:

· V Pardubickém a Královéhradeckém kraji pokračuje realizace projektu „KAPKA21“, který přinese 17,8 milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek.. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem projektu je středisko SEVER ve spolupráci s 10 dalšími partnery – oběma kraji, Ekocentrem Paleta, ČSOP Křižánky, Správou KRNAP, Univerzitou Hradec Králové, RRA Pardubického kraje, SSEV Pavučina, STEP a Nadací Partnerství. Na obdobném projektu pod názvem  „Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“ se SEVER podílí od března i v Ústeckém kraji(viz dále).
 
· Dne 28.4. budou vyhlášeny výsledky grantového řízení projektu Škola pro udržitelný život. Jde o společný grantový a asistenční program, jehož spoluvyhlašovateli jsou již třetím rokem Nadace Partnerství a Středisko ekologické výchovy SEVER. Program  probíhá na školách v Královéhradeckém,  Pardubickém  a Středočeském kraji (okr.Kolín, Nymburk, Kutná Hora) a připravuje se i na jižní Moravě. Cílem programu je udržitelný rozvoj a zlepšení prostředí v obcích a podpora komunitní práce. V loňském ročníku bylo z téměř 60 projektů vybráno 19, na něž školy ve 3 krajích získaly  třičtvrtě miliónu Kč. Letos projevilo o projekt předběžně zájem cca 100 škol, které do 18.4.předloží svéprojekty. Na mezinárodní úrovni je program realizován ve spolupráci s organizací Groundworks z Velké Británie a Fundacija Partnerstvo dla Środowiska z Polska. Mezinárodní spolupráce je podporována Evropskou unií z programu INTERREG. Podrobnější informace na www.sever.ekologickavychova.cz a www.ssd-cap.org.

· Středisko ekologické výchovy SEVER je pořadatelem jednoho z pěti běhů Specializačního studia pro školní koordinátory EVVO (ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty), které SSEV Pavučina připravilo ve spolupráci s členskými středisky v rámci projektu Vzdělávání školních koordinátorů EVVO. Specializační studium zajišťované SEVERem proběhne na území Královéhradeckého, Libereckého, Pardubického a Ústeckého kraje od srpna 2006 do srpna 2007. Přihlásit se mohou do 20.4. zájemci z úplných základních a středních škol, případně školských zařízení z celé ČR mimo území Prahy. Studium v rozsahu 250 vyučovacích hodin je hrazeno z Evropských sociálních fondů a akreditováno MŠMT. Po úspěšném absolvování získá každý účastník osvědčení a odměnu 5 000,-.

· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do pobytového střediska v Horním Maršově přijedou žáci ze ZŠ Broumov (3.-7.4.) a (24.-28.4.).

Královéhradecký kraj:
· V kraji probíhá od  1.1.2006 realizace projektu „KAPKA21“, který přinese několik milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek (viz výše).
· 28.4.. budou vyhlášeny výsledky grantového řízení projektu Škola pro udržitelný život. (viz výše).
· 5.4. proběhne v prostorách KÚ v Hradci Králové schůzka organizací zabývajících se životnímprostředím ke Strategiikraje a náivazně schůzka Poradního sboru EVVO pro Královéhradecký kraj.
· 19.4. začne v Hradci Králové první  čtyřhodinový seminář v rámci  projektu  „Senioři a ekologie?-proč ne!“


Hradec Králové:

· Oslavy Dne Země začnou od 19.4. v Hradci Králové promítáním filmů s ekologickou tématikou.  Vyvrcholí 21.4. přednáškami pro školy i veřejnost a dalším zajímavým programem, který bude po celý den (do 16:00) probíhat v Šimkových sadech. Návštěvníci si budou moci vytvořit výrobek z přírodních materiálů, naučí se třídit odpad, procvičí tělo na lanových dráhách, vyzkouší si svoje znalosti o stromech na „Stromové stezce“ a v odpoledních hodinách se seznámí s vítězi soutěže a ankety „Nejkrásnější a nejsympatičtější strom města Hradce Králové pro rok 2006“.
· 23.4. proběhne již tradiční brigáda v Přírodní památce Na Plachtě, pořádaná Agrnturou ochrany přírody a krajiny ve spolupráci s přírodovědným klubem Svižník a střediskem SEVER.
· Na tento měsíc je naplánováno 40 ekologických výukových programů pro MŠ, ZŠ a SŠ.

Krkonoše, Trutnovsko:

· Dům obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově  
připravuje:
13.4.  „Zelený čtvrtek“ s velikonočními dílnami pro veřejnost
· 18.-23.4. - DEN ZEMĚ NA TRUTNOVSKU - Hlavní téma : Globální změny klimatu. Pořádá: Středisko ekologické výchovy SEVER, sdružení pro ekologickou výchovu  SEVERKA, Církev Československá husitská.      
Program:                                     19.-20.4. Promítání filmů s ekologickou tématikou pro školy
(8.00 – 13.30, Trutnov, aula Střední lesnické a Vyšší odborné školy lesnické)
 20.-21.4. Igelitiáda – úklid břehů řeky Úpy –
v úseku od Úpice po Horní Maršov
22.4. Staročeský jarmark  (14.00 – 17.00 v areálu bývalé fary v Horním Maršově)
21.4. Uzavření benefiční akce pro Vysoké Tatry – Jestřebí les
(17.00, Úpice)
23.4. Songová bohoslužba za doprovodu kapely HUSBAND
 (10.00,  hřbitovní kostel  v Horním Maršově)
                 
· Dne 20.4.v rámci Ekologického klubu učitelů Podkrkonoší - SEVERKA – proběhne další seminář na téma : Zajímavosti Krkonošského národního parku
· V pobytovém středisku v Horním Maršově proběhnou pobytové výukové programy
            (viz výše).
· Každý pátek Ekologický kroužek pro žáky prvního stupně ZŠ Horní Maršov a jeden pátek v měsíci pro druhý stupeň.
· Uskuteční se krátkodobé výukové programy pro mateřské školy.

· Připravujeme na květen: 13.5. koncert několika kapel v areálu fary v Horním Maršově (DOTEK – Dům obnovy tradic, ekologie a kultury)
· Připravujeme na červen: 17.6. hudebně divadelní festival Doteky v areálu fary v Horním Maršově

Další informace k výše uvedeným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, sever@ekologickavychova.cz, www.sever.ekologickavychova.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, sever-hk@ekologickavychova.cz

Ústecký kraj:
· V rámci projektu „ Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“ proběhne několik pracovních setkání řešitelského týmu. V průběhu měsíce dubna vznikne harmonogram pravidelných seminářů pro pracovníky nových i stávajících ekocenter.
· Na středních školách v kraji proběhne 8 programů věnovaných problematice globálních problémů planety ( program „ Je jen jedna Země“) a trvale udržitelného způsobu života ( „ Fish Banks“).
· V aktuální nabídce na tento měsíc je ( kromě výše zmiňovaných) také program určený základním školám  – simulační hra „ Africká vesnice“.

Město Litoměřice:
· 19.4. se v prostorách SEVERu uskuteční cestopisná přednáška pro veřejnost  „ Mongolsko  - křížem krážem - očima turisty „.
· 20.4. pořádá SEVER již počtvrté Ekofilm pro základní a střední školy z Litoměřic a okolí. Jsou připraveny tři tematické bloky filmů a povídání ( zoologické zahrady pro a proti, drogy a drogová prevence, děti ze zemí „ třetího“ světa  ). Ekofilm proběhne na Základní škole Na Valech v Litoměřicích od 8 – 14 hodin.
· 21.4.  se na zeleném palouku za Domem kultury v Litoměřicích uskuteční akce pro mateřské školy z Litoměřic a okolí „ Pojďte s námi za zvířátky “. Dopoledne plné her a soutěží pro nejmenší, spojené se setkáním s živými zvířaty.
· 22.4. – Oslavy Dne Země pro veřejnost – tentokrát „ Procházka po Zemi“ – akce pro rodiče s dětmi  u NPP Bílé stráně. Cesta her a soutěží zaměřených na poznávání jarní přírody, divadelní představení pro děti, pečení buřtů a „ hadů“ apod. Akce začíná v 10 hodin u Pokratického rybníka.
· 22.4. – vyhlášení soutěže „Strom města Litoměřic 2006“. Již počtvrté hledáme nejsympatičtější strom ve městě – soutěž pro širokou veřejnost.
Další informace k výše uvedeným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, severltm@centrum.cz, www.sever.ekologickavychova.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist