Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

GLOBE Games 2006 – Bánov: setkání studentů ekologického projektu

27.04.2006  |  123× přečteno      vytisknout článek

GLOBE Games 2006 – Bánov: setkání studentů ekologického projektu

Ve dnech 5. - 8. května 2006 se v Bánově u Uherského Brodu uskuteční 9. české GLOBE Games [1] – setkání studentů v rámci mezinárodního ekologického projektu GLOBE [2]. Tři sta soutěžících studentů, studentů-novinářů a učitelů přijede ze 43 škol z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Libanonu.

Během setkání si ověří své znalosti a dovednosti, prozkoumají vybrané území, vzájemně si vymění své zkušenosti a dozví se novinky z projektu GLOBE. Část studentů v roli novinářů sestaví speciální vydání GLOBE novin přímo na akci a pro učitele je připravena terénní konference. Při sobotním klání si účastníci proběhnou dvě různé soutěžní trasy a na závěr setkání zavítají do malebné přírody Bílých Karpat.

Mezi hosty přivítáme Doc. Janu Albrechtovou z vědecké rady GLOBE, Mgr. Miroslava Nováka z Ministerstva životního prostředí ČR, starostu Obce Bánova Josefa Čapka, zástupce Zlínského kraje Josefa Vrbu, zástupce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a další.

Hlavními organizátory letošních GLOBE Games je Sdružení TEREZA [3], národní koordinátor projektu GLOBE v České republice, a Základní škola Josefa Bublíka v Bánově.  Akci podpořili: Obec Bánov, Zlínský kraj, Visegradský fond a další sponzoři. Garantem projektu GLOBE je MŠMT ČR, MŽP ČR a společnost KPMG ČR, s. r. o. Na přípravě akce spolupracuje občanské sdružení GLOBE Veteráni a bývalí studenti GLOBE škol.

Aktuální informace o GLOBE Games 2006 najdete na www.cgv.wz.cz/GG.

Poznámky:

[1] GLOBE Games jsou českou specialitou. Pořádá je Sdružení TEREZA ve spolupráci s některou aktivní GLOBE školou v České republice již od roku 1997. Jedná se o setkání studentů a učitelů z GLOBE škol, vědců a lidí, kteří se zajímají o přírodu a život ve svém okolí. Studenti soutěží a spolupracují v rámci družstev na mnoha stanovištích ve specielních GLOBE disciplínách. Část studentů provádí podrobný výzkum okolí pod vedením odborníků.

[2] Projekt GLOBE je mezinárodní školní ekologický projekt zaměřený na sledování životního prostředí na místní i globální úrovni. Projekt pomáhá propojovat školní předměty, vede studenty k samostatnému uvažování, získávání a třídění informací, využívání internetu a praktickému použití jazyků.

Studenti ze 110 zemí světa provádějí pozorování kvality životního prostředí ve svém okolí. Naměřené hodnoty odesílají přes Internet do databáze v USA a stejnou cestou obdrží již zpracovaná data od ostatních zapojených studentů a profesionálů. Výsledky měření slouží vědcům k ověřování jejich hypotéz a studenti zas získávají přístup k datům profesionálním, které mohou dále využít pro svou vlastní práci. Zpracování výsledků garantuje NASA. Výsledky měření jsou veřejně přístupné na adrese www.globe.gov.

[3]   Sdružení TEREZA pomáhá dětem a mládeži vytvářet zdravé prostředí pro život a stát se zodpovědnými a aktivními členy občanské společnosti. Vytváříme a koordinujeme školní ekologické projekty, výukové programy pro děti, akce pro veřejnost, semináře pro učitele.

Další informace:

Ing. Dana Votápková a Mgr. Zuzana Jakobová
globe@terezango.cz

tel.: 224 816 868

www.terezanet.cz - projekt GLOBE na stránkách Sdružení TEREZA

www.globe.gov - mezinárodní GLOBE stránky


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist