Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Vyhlášení ankety ke grantovém řízení na podporu projektů NNO pro rok 2007

04.05.2006  |  zdroj: MŽP  |  123× přečteno      vytisknout článek

Do 20. května 2006 máte možnost zasílat na MŽP své připominky

Veřejná anketa ke grantovému řízení na podporu projektů předložených nestátními neziskovými organizacemi pro rok 2007

Dotace nestátním neziskovým organizacím (NNO) z rozpočtu MŽP jsou každoročně přidělovány na základě výběrového řízení, které vychází ze zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů. V minulých letech včetně roku 2006 vycházelo z usnesení vlády č. 114/2001, o Zásadách vlády pro poskytování dotací ze státního rozpočtu ČR nestátním neziskovým organizacím ústředními orgány státní správy (dále jen „Zásady“). Pro rok 2007 připravuje Rada vlády pro NNO novelizaci těchto „Zásad“, která je již těsně před dokončením a měla by být předložena na jednání Vlády ČR v průběhu května 2006. Jakmile budou schváleny, Ministerstvo životního prostředí je zveřejní taktéž na své webové stránce.
MŽP je také povinno respektovat hlavní oblasti státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím pro rok 2007, které budou určeny usnesením vlády v průběhu května tohoto roku na základě doporučení Rady vlády pro nestátní neziskové organizace.

Ministerstvo životního prostředí proto vypíše v rámci hlavních oblastí státní dotační politiky „Ochrana životního prostředí, udržitelný rozvoj a vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů“ následující skupiny programů:

Skupina programů A – Koordinační projekty v ochraně přírody a krajiny.

Skupina programů B – Ochrana přírody a krajiny.

Skupina programů C – Zapojování veřejnosti do rozhodování v oblasti životního prostředí,

udržitelný rozvoj na regionální úrovni a Místní agendy 21.

Skupina programů D – Poskytování environmentálních informací.

Skupina programů E – Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta.

Ministerstvo životního prostředí tímto vypisuje veřejnou diskusi o návrhu jednotlivých dotačních programů a případně o celém postupu grantového řízení,

Jako základ pro letošní diskusi předkládáme Návrh znění výběrového řízení, který je totožný s vyhlášením výběrového řízení pro rok 2006 a obsahuje: text vyhlášení, dotační programy, formuláře, kritéria a pokyny pro žadatele. Vše je přiloženo v příloze.

Žádáme Vás o zaslání připomínek nejpozději do 20. 5. 2006 na adresu:

Ministerstvo životního prostředí
odbor vnějších vztahů
RNDr. Helena Knappová
Vršovická 65,
100 00 Praha 10

nebo e- mailem na: Helena_Knappova@env.cz

K vašim připomínkám bude přihlédnuto při přípravě materiálu, který bude předložen Poradě vedení MŽP v červnu 2006.

Návrh k diskusi - text k vyhlášení (doc, 50 kB)
Programy (xls, 25 kB)
Formulář VŘ (xls, 136 kB)
Kritéria (doc, 29 kB)
Pokyny pro žadatele o dotaci MŽP (doc, 47 kB)


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist