Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se chystá v květnu 2006 na SEVERu

05.05.2006  |  125× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER

Česká republika:

· Od 1.5. započne své akce v Pardubickém a Královéhradeckém kraji realizovat 12 nových vzdělávacích a poradenských středisek vybraných v rámci projektu „KAPKA21“, který přináší 17,8 milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek. Půjde např. o vzdělávací akce pro veřejnou správu, podnikatele, spolky a církve, seniory, rodiny s dětmi apod. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem je středisko SEVER ve spolupráci s 10 dalšími partnery. Na obdobném projektu pod názvem  „Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“ se SEVER podílí od března i v Ústeckém kraji (viz dále).

· 17 škol,  podpořených v rámci grantového a asistenčního programu  Škola pro udržitelný život, pracuje na svých projektech zaměřených na udržitelný rozvoj, zlepšení životního prostředí  a  podporu komunitní práce v obci. Spoluvyhlašovateli projektu jsou již třetím rokem Nadace Partnerství a Středisko ekologické výchovy SEVER. Celková částka na podpořené projekty činí  884 100 Kč.  Podrobnější informace o těchto projektech na   www.sever.ekologickavychova.cz a www.ssd-cap.org.
Na mezinárodní úrovni je program realizován ve spolupráci s organizací Groundworks z Velké  Británie a Fundacija Partnerstvo dla Środowiska z Polska. Mezinárodní spolupráce je odporována Evropskou unií z programu INTERREG.

· SEVER je pořadatelem jednoho z pěti běhů Specializačního studia pro školní koordinátory EVVO (ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty), které SSEV Pavučina připravilo ve spolupráci s členskými středisky v rámci projektu Vzdělávání školních koordinátorů EVVO. Specializační studium zajišťované SEVERem proběhne na území Královéhradeckého, Libereckého, Pardubického a Ústeckého kraje od srpna 2006 do srpna 2007. Přihlásilo se 70 zájemců z úplných základních a středních škol.. 30 z nich bylo zařazeno do studia v rozsahu 250 vyučovacích hodin, které je hrazeno z Evropských sociálních fondů a akreditováno MŠMT. Po úspěšném absolvování získá každý účastník osvědčení a odměnu 5 000,-.

· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do pobytového střediska v Horním Maršově přijedou žáci z Gymnázia Broumov (2.-5.5.), z Gymnázia Úpice (9.-12.5.), ze ZŠ Komenského Hořice (15.-19.5.) a ze ZŠ Broumov (22.-26.5.) Dne 3.5. se zde koná seminář pro studenty Pedagogické fakulty UK a  22.5. seminář pro studenty VŠCHT Praha.

Královéhradecký kraj:

· V kraji probíhá od  1.1.2006 realizace projektu „KAPKA21“, který přinese několik milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek (viz výše).
· 8 škol z kraje pracuje na projektech, které získaly podporu v rámci grantového a asistenčního programu  Škola pro udržitelný život. (viz výše).  Jsou to školy: ZŠ TGM, Náchod (projekt „Cesta plastové lahve“), ZŠ Machov („Z náměstí k pomníku padlých v 1. světové válce“), ZŠ a MŠ Pecka („Mluvící stromy a oživlá studna“),  ZŠ Na Daliborce Hořice („Daliborka, vstupní brána do Smetanových sadů II“), VOZŠ a SZŠ Hradec Králové („Hurá do zahrady“), ZŠ Železnická, Jičín  („Rozšíření ekoareálu Čtyřlístek s úpravami v okolí školy II“),  ZŠ a MŠ Nechanice („Nechanická pěšinková sezóna 2006),  ZŠ praktická, Broumov („Školní zahrada“).
· 3.5. proběhne na Kavčím plácku  seminář pro učitele 2.stupně ZŠ a SŠ o problematice vztahu člověka k ostatním živým tvorům.
· 22.5. se v Hradci Králové  koná první  ze série seminářů v rámci  projektu  „Senioři a ekologie?-proč ne!“

Hradec Králové:

· Na měsíc květen je naplánováno 36  převážně terénních ekologických výukových programů pro MŠ, ZŠ a SŠ.
· 3.5. proběhne na Kavčím plácku  seminář pro učitele 2.stupně ZŠ a SŠ o problematice vztahu člověka k ostatním živým tvorům.
· 13.5. proběhne další z řady pořadů Hrajeme si na přírodu pro rodiče a předškolní děti
· 4. – 8.5. se vydá část  členů přírodovědného klubu SVIŽNÍK na výpravu do Břeclavi a okolí  a  část do Litoměřic..

Krkonoše,Trutnovsko:

· Dům obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově  připravuje:
- 12..5. – plánování s veřejností o uspořádání farní zahrady a okolí
- 13.5. Smaltované obrázky – výtvarně řemeslná dílna
- 13.5. koncert – Skrytý půvab byrokracie (legendární undergroundová kapela v pořadu: „Předvoj armády monster“)
- 21.5. komorní koncert – Pozdrav lásky (housle, kytara) ve starém  kostele v Horním Maršově
· Dne 25.5. v rámci Ekologického klubu učitelů Podkrkonoší - SEVERKA – proběhne na Gymnázium v Trutnově seminář „ Sněhové a lavinové jevy v krkonošské tundře“.
· V pobytovém středisku v Horním Maršově probíhají pobytové výukové programy
· Každý pátek Ekologický kroužek pro žáky prvního stupně ZŠ Horní Maršov a jeden pátek v měsíci pro druhý stupeň
· Uskuteční se krátkodobé výukové programy pro mateřské školy

Připravujeme na červen: 17.6. hudebně divadelní festival Doteky (bývalá fara v Horním Maršově)

23.-25.6. Seminář o lese pro pedagogické pracovníky (Horní Maršov)

Další informace k výše uvedeným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, sever@ecn.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, sever-hk@ekologickavychova.cz

Ústecký kraj:

· V rámci projektu „ Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“ proběhne na Krajském úřadě v Ústí nad Labem první seminář v rámci vzdělávání pracovníků nových i stávajících ekocenter. Jedná se o „ Enviromentální poradenství  v praxi“.
·  Pro žáky a studenty základních a středních škol připravujeme na druhou půlku května zahájení exkurzí „ Za Naturou na túru“ .  Pro účastníky je připravena krátká procházka přírodou v NPP Bílé stráně u Litoměřic, spojená s prací v terénu ( terénní zkoumání, smyslové poznávání přírody, práce s mapou  apod.) ve skupinách.
· Od 4. do 8.května 2006 bude na výstavišti v Litoměřicích prezentována činnost Střediska SEVER. Prezentace bude spojena s ukázkou fungování solární kuchyně, kterou má Středisko SEVER od letošního roku v užívání.

Město Litoměřice:

· 25.května 2006 se  v prostorách SEVERu uskuteční cestopisná přednáška pro veřejnost   „Mongolsko  - křížem krážem - očima turisty „.
· V průběhu května proběhne cca 50 výukových programů . Pro mateřské školy „Luční království“, pro základní školy „ Pán, správce, či jeden z mnoha“, „ Kam s ním“ , „ Procházka po Zemi“, „ Africká vesnice“, pro střední školy „ Fish Banks“.
· Dětské zastupitelstvo v měsíci květnu zahájilo kampaň „ Prevence kouření na školách“. Na 6 základních školách v Litoměřicích proběhnou výukové programy vedené dětskými zastupiteli.
· Dětské zastupitelstvo se aktivně účastní organizování akce Běh T. Foxe a příprav Dne dětí v Litoměřicích. Na obou akcích spolupracuje s DDM Rozmarýn v Litoměřicích.
· Celý květen probíhá soutěž „Strom města Litoměřic 2006“. Již počtvrté hledáme nejsympatičtější strom ve městě – soutěž pro širokou veřejnost.

Další informace k výše uvedeným akcím: Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, severltm@centrum.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist