Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Týden udržitelného rozvoje 2006

16.05.2006  |  zdroj: MŽP  |  123× přečteno      vytisknout článek

Organizováno Ministerstvem životního prostředí České republiky

“Udržitelná výroba a spotřeba”

29. května – 2. června 2006

Program konferencí, seminářů, promítání a diskuzí

Organizováno Ministerstvem životního prostředí České republiky ve spolupráci s Velvyslanectvím Francie, Spojeného království a Švýcarska a dalšími institucemi

Vstup volný, simultánní tlumočení do českého jazyka zajištěno

Motto: Současné vzorce výroby a spotřeby vyspělých zemí je zapotřebí radikálně změnit v průběhu stávajícího století. Změna existujících způsobů výroby a spotřeby je jednou z nejdůležitějších podmínek dosažení udržitelného rozvoje na globální úrovni, což není možné bez vzájemné komunikace v rámci celé společnosti. Mohou být přijata legislativní opatření, ale řešení tohoto problému leží na samotné společnosti. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby veřejnost měla přístup k dostatečným informacím o udržitelném rozvoji, udržitelné výrobě i spotřebě. Celá společnost a její členové by si měli být vědomi každého chování, které se neslučuje s principy udržitelného rozvoje, a potřeby změnit stávající způsob života a s ním související spotřeby.

Čtvrtý ročník Týdne udržitelného rozvoje otevřou v pondělí 29.5. svými proslovy místopředseda vlády pro ekonomiku Jiří Havel, ministr životního prostředí Libor Ambrozek a představitelé tří spolupracujících velvyslanectví.

Program Týdne zahrnuje:

1. pondělí 29.5., Lichtenštejnský palác
Udržitelný rozvoj a rozvojová pomoc
Koncept udržitelného rozvoje v oblasti rozvojové pomoci může být chápán jako snaha vyspělých zemí vyvarovat se neudržitelným vzorcům spotřeby v rozvojových zemích, která se promítá do rozvojových programů a strategií vyspělých zemí i rozvojových zemí.
Konference za účasti českých, francouzských a britských expertů.

2. úterý 30.5. dopoledne, Francouzský institut
Udržitelné využívání přírodních zdrojů
Udržitelné využívání a hospodaření s přírodními zdroji (jako jsou např. nerostné suroviny, půda, krajina, voda nebo lesy) napomáhá zachovat tyto zdroje i pro další generace. Jedním ze způsobů ochrany je zlepšení materiálové a energetické účinnosti.
Seminář za účasti českých, francouzských a britských expertů.

3. úterý 30.5. odpoledne, Francouzský institut
Čistá energie a energetická účinnost
Náhrada fosilních paliv, podpora širšího využití obnovitelných zdrojů energie a snížení energetické náročnosti - cesta jak uniknout energetické krizi v tomto století?
Seminář za účasti českých, francouzských a britských expertů.

4. středa 31.5., Ministerstvo průmyslu a obchodu
Nové způsoby výroby
Soukromá sféra může významným způsobem přispět k realizaci cílů udržitelného rozvoje, a to zejména společensky odpovědným chováním k okolnímu prostředí, které firmám přináší nové příležitosti na trhu, vyšší konkurenceschopnost, lepší image či prevenci průmyslových rizik. Mezinárodní výměna zkušeností v této oblasti je motivací pro ostatní.
Konference za účasti zástupců českých, švýcarských, francouzských a britských firem.

5. čtvrtek 1.6. dopoledne, CEFRES (Francouzský ústav pro výzkum ve společenských vědách)
Udržitelná státní správa – příklady dobré praxe
Jak může státní správa snížit a změnit spotřebu materiálu a služeb potřebných ke svému výkonu – udržitelné a zelené veřejné zakázky, zelené nakupování, energetická úspornost.
Seminář za účasti zástupců českých, švýcarských, francouzských a britských expertů a úředníků.

6. čtvrtek 1.6. odpoledne, CEFRES (Francouzský ústav pro výzkum ve společenských vědách)
Environmentálně šetrná města
Příklady environmentálně šetrného chování měst, realizace místní Agendy 21. Městské plánování – dopady stálého rozrůstání měst.
Seminář za účasti představitelů českých, francouzských a švýcarských měst.

7. pátek 2.6., Francouzský institut
Odpovědný spotřebitel
Otázka udržitelného rozvoje se týká každého z nás. Jak může jedinec ovlivnit vývoj společnosti? Součástí programu bude představení publikace „Globální dopady české spotřeby“ připravované českými nevládními organizacemi.
Seminář za účasti českých, švýcarských a francouzských expertů.

Další program:
Čtvrtek 1.6. večer - Projekce filmu s titulem „La belle verte“ na Francouzském institutu, následovaná diskusním fórem.

Podrobný program na: www.ceu.cz 2006.pdf

Z důvodu omezené kapacity přednáškových sálů prosíme o laskavé potvrzení účasti

na e-mail: pavla_chyska@env.cz, tel. 267 12 2143


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist