Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Ministerstva budou mít "styčné důstojníky“ pro udržitelný rozvoj

17.05.2006  |  zdroj: Vláda  |  124× přečteno      vytisknout článek

Ministerstva budou mít

(Praha 10.  5.  2006)  Místopředseda vlády a předseda Rady vlády pro udržitelný rozvoj (RVUR) Jiří Havel, předložil ve středu 10. května  2006  vládě  ČR  v  pořadí již třetí Výroční zprávu. Ta hodnotí práci RVUR a jejích výborů a pracovních skupin za uplynulý rok a seznamuje s dalšími činnostmi tohoto poradního orgánu vlády. RVUR  vznikla  z   potřeby   vytvořit   orgán,   který   by   se   zabýval   systematicky  a dlouhodobě problematikou udržitelného rozvoje a zastřešoval a koordinoval činnosti směřující k prosazování udržitelného rozvoje v ČR.

Hlavním úkolem RVUR v prvním roce její činnosti bylo připravit Strategii udržitelného rozvoje (SUR), která by vytýčila hlavní směr dalšího vývoje České republiky. Tento nelehký cíl byl naplněn na konci roku 2004, kdy vláda svým usnesením přijala tento důležitý strategický dokument. Koncepční činnost dalších ústředních orgánů státní správy, ale také České národní banky a samosprávných krajů by měla vycházet z této Strategie a být v souladu s jejími cíli.

V roce 2005 RVUR, jejíž odborná a politická činnost se soustřeďuje ve dvou výborech a osmi pracovních skupinách, zaměřila své úsilí na vypracování první Situační zprávy ke SUR. Došlo tak k vůbec prvnímu objektivnímu vyhodnocení SUR pomocí 36 indikátorů, sestavovaných na základě oficiálních dat a ověřených metodik. 

Významným úspěchem RVUR v uplynulém roce bylo také vytvoření komunikační strategie, která přinesla základní představu o tom, jakým způsobem komunikovat mezi jednotlivými resorty ve vztahu k udržitelnému rozvoji. Jednotlivá ministerstva  určila  kontaktní  osobu,  která  bude  mít  tuto  problematiku  na  starosti a bude  mít  za  úkol  předávat  informace  v   obou   směrech –  z   RVUR  do  resortů a naopak - shromažďovat a předávat důležité informace RVUR.

Tento model komunikace umožní společný postup centrálních správních orgánů a tím i efektivnější prosazování ekonomických, sociálních i environmentálních cílů  České republiky.

Rada vlády pro udržitelný rozvoj zaštítila i přípravu a dokončení dalších významných koncepčních materiálů, např. desetiletého Rámce programů pro udržitelnou spotřebu a výrobu či sadu Kritérií místních Agend 21

Bližší informace naleznete na www.rvur.vlada.cz 

Kontakt pro další informace:

PhDr. Jaroslava Hlaváčková, CSc.

sekretariát Rady vlády pro udržitelný rozvoj

tel.: 224 002 590

fax: 224 002 305e-mail: hlavackova.jaroslava@vlada.cz; rvur@vlada.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist