Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Ekologické veletrhy na dohled

18.05.2006  |  zdroj: STAVITEL  |  126× přečteno      vytisknout článek

Ekologické veletrhy na dohled Jedenáct úspěšných ročníků mají za sebou mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO i mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY-KANALIZACE (VOD-KA). Zatímco dosud se pořádaly odděleně, a navíc první akce v Brně a druhá v Praze, v letošním roce se poprvé ve dnech 23. - 25. května představí návštěvníkům brněnského veletržního areálu pod názvem Ekologické veletrhy Brno společně.

A bude tak tomu ještě alespoň podvakráte, protože Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK), které je pořadatelem VOD-KA, ve výběrovém řízení vybralo za nového organizátora nejméně tří po sobě následujících ročníků své výstavy společnost Veletrhy Brno a současně odsouhlasilo její přesun z Prahy na jih Moravy.

Společně s oběma akcemi se již tradičně uskuteční bohatý doprovodný program. S veletrhem ENVIBRNO, zaměřeným na environmentální technologie pro ochranu ovzduší, půdy a krajiny, pro snižování hluku a odstraňování starých ekologických zátěží, proběhne ENVIKONGRES. Jde o nejvýznamnější středoevropskou konferenci o integrované prevenci a omezování znečištění IPPC, určenou odborníkům a představitelům podniků, vlády, měst, obcí i občanských organizací. První veletržní dny budou patřit mezinárodní konferenci Systém účetnictví a reportingu udržitelného rozvoje a přednáškám o implementaci IPPC v ČR v letech 2004-2005, o aktuální legislativě, o integrovaném registru znečišťování v ČR, o monitoringu, databázích, reportingu apod. Poslední veletržní den bude vyhrazen problematice odpadů.

Vodohospodářskou výstavu VODOVODY-KANALIZACE doprovodí přednášky a semináře o novinkách v legislativě, o možnostech financování vodovodů a kanalizací včetně zdrojů z EU, o plánování rekonstrukcí vodovodních sítí apod.

Samostatně se na brněnském výstavišti uskuteční 16. mezinárodní sympozium SANACE BETONOVÝCH KONSTRUKCÍ. Návštěvnicky nejatraktivnějšími položkami doprovodného programu budou výstava Nejlepší stavba vodního hospodářství v galerii pavilonu B, vodárenská soutěž zručnosti a zejména 5. ročník praktických ukázek protipovodňových opatření, které budou probíhat u nově zrekonstruovaného bazénu před pavilonem Z. Primárně je tato evropsky unikátní akce s tématy Ochrana rodinného domu s garáží v záplavovém území, Kotvení plavidel za povodně a Materiálně-technické vybavení povodňové komise určena protipovodňovým komisím obcí a měst.

Z řady pracovních setkání, které se na půdě Ekologických veletrhů uskuteční, je nutné zmínit alespoň zasedání komise životního prostředí a zemědělství Asociace krajů České republiky, kooperační setkání německých a českých firem a obdobné setkání českých a rakouských firem. Vrcholným společenským setkáním bude večer pro vystavovatele a významné hosty. Při této příležitosti budou také vyhlášeny výsledky soutěží včetně předání Zlatých medailí vítězným exponátům a ocenění Aura o nejlepší a nejefektivnější veletržní stánek za minulé období.

Společné pořádání veletrhu ENVIBRNO a výstavy VOD-KA dále zvýšilo prestiž obou akcí a jejich atraktivnost návštěvníkům, kterých se očekává na deset tisíc.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist