Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Veletržní bulletin č. 3

26.05.2006  |  127× přečteno      vytisknout článek

Ekologické veletrhy Brno 2006

Předběžná závěrečná zpráva

V pořadí 12. mezinárodní vodohospodářská výstava VODOVODY – KANALIZACE a 12. mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO se poprvé uskutečnily na brněnském výstavišti pod jednou střechou. Vystavovatelé uvítali propojení oboru vodohospodářství a environmentálních technologií a výsledkem je na tři sta spokojených firem z deseti zemí, kteří se prezentovali v pavilonech B a D i na přilehlých volných prostranstvích a obsadili celkovou výstavní plochu téměř 11 000 metrů čtverečních. Vhodné spojení obou akcí přilákalo jen za první dva dny návštěvníky z 21 zemí ze tří světadílů, celkem se „ekologických veletrhů“ zúčastnilo deset tisíc odborníků.

Vystavovatelé na veletrhu představili téměř 40 novinek, nejlepší z nich byly oceněny v soutěži o Zlatou medaili. Konkrétně šlo o monoblokové uzavírací šoupátko vystavovatele Hawle Armatury spol s. r. o. z Jesenice u Prahy a o podzemní hydrant Supra PE 280 V z Jihomoravské armaturky spol. s r. o., Hodonín. Pět cen bylo uděleno v soutěži Nejlepší stavby vodního hospodářství 2005 a šest stavebních podniků získalo ocenění v soutěži Ekologická stavba roku. Uskutečnila se též 7. vodárenská soutěž zručnosti a soutěž i nejpůsobivější expozici AURA

V rámci odborného doprovodného programu se uskutečnila řada konferencí a seminářů i diskusních setkání a soutěží. K nejvýznamnějším patřil česko-izraelský seminář, v Brně se prohloubila spolupráce obou zemí, která začala před třemi lety. Izraelská delegace, kterou vedl vodní komisař Shimon Tal, vysoce ocenila úroveň a náplň komplexu „ekologických veletrhů“. Na brněnské výstaviště zavítal ministr životního prostředí Maroka Mohamed El Yazghi, který se na něm setkal se svým českým protějškem Liborem Ambrozkem. V Business Centru se uskutečnil workshop sedmi desítek německých a českých firem, který vyústil v řadu konkrétních dohod o partnerské spolupráci. Na půdě brněnského výstaviště se setkali též představitelé Jihomoravského kraje s kolegy z Utrechtu a zasedala Komise Rady Asociace krajů ČR pro životní prostředí a zemědělství.

Nosnou částí doprovodného programu ekologických veletrhů byl tradiční Envikongres – třídenní konference konaná pod záštitou ministerstev životního prostředí, zemědělství, průmyslu a obchodu. V devíti blocích zaměřených především na integrovanou ochranu životního prostředí, odpadové hospodářství, systém účetnictví a reportingu udržitelného rozvoje a problematiku energetické účinnosti vystoupili zástupci ministerstev, vládních a nevládních organizací i průmyslových podniků.

Aktuální téma ochrany před povodněmi bylo prezentováno Českou protipovodňovou asociací v bazénu před pavilonem Z. „Brno se díky němu stalo jediným městem v Evropě, kde je možno předvést různá protipovodňová opatření. Dobře je, že nás navštěvují odborníci, starostové, zástupci veřejné správy,“ řekl prezident asociace. Návštěvníky zaujaly mimo jiné ukázky ochrany rodinného domu i pokládání mostovky speciálním tankem.

 

Základní statistické údaje

2006

Celkem zastoupených firem

300

Počet zastoupených zemí

10

Zahraniční návštěvníci – počet zemí za první dva dny

21

Celková výstavní plocha m2

10 711

 

Řekli o „ekologických veletrzích“:

Libor Ambrozek, ministr životního prostředí: Brno se stává hlavním městem ekologie a životního prostředí. Soustředění obou akcí na brněnské výstaviště je obrovským přínosem a dá se očekávat, že bude přibývat i zahraničních návštěvníků zejména z okolních zemí. Toto výstaviště poskytuje řádově lepší podmínky než pražské. Potkávají se tu výrobci technologií, provozovatelé vodárenských zařízení, zástupci municipalit, starostové apod. Ekologická výstava získala jinou dimenzi a nabývá komplexní rozměr.

Pavel Punčochář, náměstek ministra zemědělství: S ekologickými veletrhy jsem velmi spokojen, vynikající úroveň měl česko-izraelský seminář na téma Průmysl a voda 2006. Všichni hosté z Izraele dostali prostor prezentovat ze své produkce to nejzajímavější pro rozvoj vzájemné spolupráce. Pro české účastníky byly nejatraktivnější témata tzv. malé technologie. Například progres v technologickém čištění odpadních vod a dezinfekce ultrafialovým světlem. Účast a zájem o akci byla vyšší než při prvním setkání s izraelskými partnery v roce 2003. Vedení Veletrhy Brno, a. s. přistupuje k projektu velmi zodpovědně, a to z pohledu zákazníka i uživatele vodohospodářských zařízení.

Karel Tureček, náměstek ministra průmyslu a obchodu: Integrace projektů ENVIBRNO a Vod-Ka do jednoho komplexu vede ke zvýšení prestiže této obsahem významné vodohospodářské a environmentální akce ve střední Evropě. Jsem o tom přesvědčen a ujišťují mne o tom jak ekologové, tak vodohospodáři.

Jiří Wanner, předseda asociace čistírenských expertů ČR: Mám dobrý dojem z úrovní expozic, které jsou na nadstandardní úrovni ve srovnání s největším světovým veletrhem v oboru IFAT. Vždy jsem byl zastáncem toho, aby se výstava Vod-Ka konala v Brně, kde je jeden z nejkrásnějších veletržních areálů v Evropě. Je zde také vynikající servis pro vystavovatele i návštěvníky. Oceňuji bohatý doprovodný program, který se konal po celé tři dny od rána do večera.

Pavel Bobek, vedoucí obchodně ekonomického úseku, zastupitelský úřad Tel Aviv: Můj pocit uspokojení z ekologických veletrhů souvisí se spokojeností celé izraelské delegace. I když téměř všichni členové delegace zde byli poprvé, reagovali na veletrhy velmi pozitivně a velmi se jim líbil výstavní areál, Business Centrum i kongresové prostory. Byl jsem překvapen širokou nabídkou českých i zahraničních firem z Evropy.

Avraham Israeli, člen izraelské delegace: S výsledkem česko-izraelského jednání jsme nad míru spokojeni. Škoda, že nás nemohlo přijet více, neboť v Tel Avivu probíhá v květnu obdobně zaměřený veletrh. Příští rok to určitě napravíme a v Brně se na ekologických veletrzích budeme prezentovat už jako vystavovatelé.

Mohamed El Yazghi, ministr životního prostředí Maroka: Jsem rád, že jsem mohl navštívit „ekologické veletrhy“ v Brně a setkat se na půdě brněnského výstaviště se svým českým protějškem. Hovořili jsme na společné téma – ochrana životního prostředí, vodních toků i lesů. Cílem mé návštěvy byla možnost pro zahájení spolupráce mezi Českem a Marokem v oblasti životního prostředí a vodního hospodářství. Obě země máme podobné problémy, zajímám se o české environmentální technologie. Chceme využít know- how a technologií, které nabízejí české firmy v oblasti vodního hospodářství i životního prostředí.

Hans Peter Buber, majitel rakouské společnosti INAUT Automation: Na veletrhu v ČR jsem poprvé a s účastí jsme velice spokojeni, naše očekávání byla dokonce překonána. Potkali jsme mnoho lidí z branže, se kterými jsme mohli vést jednání. Přestože v Česku máme obchodního partnera, podařilo se nám na brněnském výstavišti uzavřít konkrétní obchod s novým zákazníkem.

Tomáš Drmola, generální ředitel Hawle Armatury spol. s r. o.: Z „ekologických veletrhů odjíždíme s pocitem maximální spokojenosti. Brněnské výstaviště poskytuje veškerou infrastrukturu a dobré zázemí pro vystavovatele i pro návštěvníky. Překvapil nás velký zájme o tuto akci v Brně i o naši expozici. Setkali jsme se zde s obchodními partnery z tuzemska i Slovenska. Navíc jsem získali Zlatou medaili za nejlepší výrobek a představili všechny naše novinky. Jednoznačně jsme dosáhli cíle své účasti a rozhodně přijedeme na další ročník.

Vratislav Cibula, ředitel marketingu ASIO spol. s r. o.: S ekologickými veletrhy jsme velice spokojeni. Spojení výstav Vod-Ka a ENVIBRNO dodalo veletrhu záruku kvality. Oproti výstavám v Praze či Plzni považujeme návštěvnost za velice úspěšnou. Přístup brněnských veletrhů mi připadá velice profesní a vstřícný. I doprovodný program byl mnohem zajímavější, intenzivnější a bohatší. Účast na veletrhu se nám určitě vyplatila a splnila svůj účel. Příští rok se bude naše firma prezentovat v Brně ještě ve větším rozsahu.

 

 

Příští ročník veletrhu se koná 29. – 31. května 2007

 

Zveřejněné informace jsou předběžné. Konečná závěrečná zpráva bude akciovou společností Veletrhy Brno vydána po vyhodnocení všech statistických údajů.

Uváděné statistické hodnoty vycházejí ze zásad zveřejňování statistických dat veletrhů a výstav sdružených v UFI (The Global Association of the Exhibition Industry) Paris.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist