Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

05.06.2006  |  123× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Na Bredovském letohrádku a v jeho blízkém okolí vyvrcholí ve čtvrtek 15.června 2006 již čtvrtý ročník projektu s názvem „Den pro ekologii“. Do celodenního soutěžního programu se zapojí žáci II. stupně z 9 základních škol z regionu Podještědí, Českolipska a Novoborska. Pro děti jsou připravena stanoviště s výukovými programy zaměřenými především na přírodu regionu. Školáci se dozví mnoho zajímavostí o životě plazů, ryb a obojživelníků. Čekají na ně i zajímavé ukázky živých exemplářů a povídání o exotických plazech, které představí Ing. Z. Vitáček, ředitel Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě.

Rozsev semen stromů letadlem se stal důležitou formou umělého zalesňování v Číně. Do současnosti je jedna čtvrtina umělých lesů oseta prostřednictvím rozsevu semen stromů letadlem.
Jak bylo oznámeno, do současnosti bylo zmíněným způsobem v Číně zalesněno přes 30 milionů hektarů lesa.
Jak bylo oznámeno, zalesňování zmíněným způsobem velice zlepšilo nerovnoměrné rozmíštění čínských lesních zdrojů.

Silná vůně nejrůznějších likérů se včera vznášela nad skládkou v Chocovicích na Chebsku. Celníci tam totiž vylili asi 1700 litrů alkoholu zabaveného při kontrolách na tržnicích na Chebsku. Likéry nasáklý odpad se bude pálit.

Páteční Mladá fronta Dnes informuje o snaze vedení státního podniku Lesy ČR, které chce z firmy přesunout lukrativní majetek na nově zřizované akciové společnosti. Autorem plánu je bývalý poslanec ČSSD František Koníček, který by měl být podle informací MfD v pátek vyhlášen vítězem výběrového řízení na generálního ředitele podniku.
Akciové společnosti by sice zůstali ve vlastnictví státního podniku, ale nebudou při svých obchodech muset dodržovat přísný zákon o zadávání veřejných zakázek.

Společnost TNT Express v České republice získala za své úsilí o omezování ekologických škod, minimalizaci emisí CO2 a snižování spotřeby a plýtvání pohonnými hmotami akreditaci ISO 14001. Zároveň také získala certifikát bezpečnosti práce OHSAS 18001 a obhájila certifikaci dle ISO 9001.
"V rámci trvajícího úsilí firmy o zlepšování ekologických výsledků jsou řidiči školeni k tomu, aby řídili opatrněji a efektivněji a snižovali tak spotřebu pohonných hmot. Všichni zaměstnanci jsou také školeni v oblasti pomoci zákazníkům, kteří přepravují nebezpečný náklad a jejich přípravy na řešení mimořádných situací ve skladech nebo na silnici," řekl generální ředitel Ing. Petr Chvátal. K dalšímu zlepšení by mělo dojít během letošního roku, kdy TNT začne používat vozidla vyhovující emisním normám Euro V.

V rámci projektu Lužická Nisa se uskuteční v průběhu příštích dvou let komplexní rekonstrukce a zároveň rozšíření čistírny odpadních vod (ČOV) ve Starých Pavlovicích, která slouží přes 12 let Liberci a přilehlému okolí k čištění komunálních odpadních vod. Přestavba v mechanicko-biologické čistírně, která začala v první polovině letošního května, by měla skončit na podzim roku 2008. Součástí projektu je i postupné přebudování zbývajících čtyř biolinek, objektů kalového a plynového hospodářství či instalace řídícího systému, který zajistí optimální provoz čistírny.
Důvodem k tak zásadní rekonstrukci je přísnější legislativa, která vyžaduje, aby byly ČOV s kapacitou nad 10 tisíc ekvivalentních obyvatel po roce 2010 schopné z odpadních vod odstranit dusík a fosfor. "Projekt Lužická Nisa by měl do roku 2009 významně přispět k uvedení vodohospodářské infrastruktury v aglomeraci Liberec - Jablonec nad Nisou do souladu s legislativou EU i navazující českou legislativou," konstatoval zástupce investora Ing. Jiří Šťastný, manažer projektu ze Severočeské vodárenské, a. s.
Integrovaný (sdružený) projekt Lužická Nisa za celkem 31,3 mil. eur tvoří tři subprojekty - Pitná voda, Kanalizační systém a Odpadní voda zahrnující i rekonstrukci liberecké ČOV.
Z Fondu soudržnosti EU získá 20,7 mil. eur a dalších 35 mil. Kč poskytne Státní fond životního prostředí ČR. Na zbývající části se bude investičně podílet SVS.

Tvůrci dokumentárních filmů, videopořadů a šotů mohou přihlásit až do 15. června svá díla do soutěže XXXII. ročníku mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm 2006. Filmy je třeba zasílat na adresu pořadatelské agentury Auviex, Perlitová 1820, Praha 4. Vyhlašovatelem festivalu, který se letos uskuteční od 9. do 15. října v Českých Budějovicích a Českém Krumlově, jsou nejen uvedena města, ale i Ministerstvo životního prostředí, Jihočeský kraj, a Biologická fakulta Jihočeské univerzity. Další podrobnosti jsou k dispozici na adrese http://www.ekofilm.cz.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist