Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se chystá v červenci a srpnu 2006 na SEVERu

09.07.2006  |  123× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER

Česká republika:

· V Pardubickém a Královéhradeckém kraji bude pokračovat projekt „KAPKA21“, který přináší 17,8 milionů korun z Evropského sociálního fondu a rozpočtu MŽP na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek.. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem  je středisko SEVER ve spolupráci s 10 dalšími partnery – oběma kraji, Ekocentrem Paleta, ČSOP Křižánky, Správou KRNAP, Univerzitou Hradec Králové, RRA Pardubického kraje, SSEV Pavučina, STEP a Nadací Partnerství. Na obdobném projektu pod názvem  „Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“ se SEVER podílí od března 06  i v Ústeckém kraji (viz dále).

· SEVER (ve spolupráci s Diviznou Liberec a Ekocentrem Paleta Pardubice) je pořadatelem jednoho z pěti běhů Specializačního studia pro školní koordinátory EVVO (ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty), které SSEV Pavučina připravilo ve spolupráci s členskými středisky v rámci projektu Vzdělávání školních koordinátorů EVVO. Do běhu zajišťovaného SEVEREM se přihlásilo  přes 70 zájemců z úplných základních a středních škol.. 30 z nich bylo zařazeno do studia v rozsahu 250 vyučovacích hodin, které je hrazeno z Evropských sociálních fondů a akreditováno MŠMT. Po úspěšném absolvování získá každý účastník osvědčení a odměnu 5 000,-.
     Specializační studium zajišťované SEVERem zahrnuje 2 týdenní kurzy a 4 třídenní semináře:
     13.- 20.8. SEVER, Horní Maršov (viz dále) 19.- 21.10. Sedmihorky, Český ráj, 11.- 13.1.07 
     KSEV Rýchorská bouda, 15.-17.3. 07 SEV Rychta, Krásensko, 17.- 19.5.07 Jizerka,
     Jizerské hory, srpen 07 – SEV Oucmanice.

· 2.-19.7. se uskuteční Expedice 2006: Se SEVERem na sever – ekologická exkurze do čtyř národních parků ve středo-jižním Norsku a Švédsku (pro 45 zájemců)

Královéhradecký kraj:

· V kraji probíhá od  1.1.2006 realizace projektu „KAPKA21“, který přinese několik milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek (viz výše)
· v posledním srpnovém týdnu se v rámci projektu MRKEV uskuteční další rozesílka informací na školy a školská zařízení se zájmem o ekologickou výchovu.

Krkonoše, Trutnovsko:

Ve středisku SEVER v Horním Maršově proběhnou tyto akce:
· 7.-13.7. týden pro dobrovolníky, kteří mají chuť pomoci při obnově bývalé fary v Horním Maršově
· 10.- 14.7.  sanitární týden ve středisku SEVER
· 14.-23.7.   kurs Afro-tance
· 23.-30.7. Dům obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově připravuje mezinárodní pracovní tábor pro dobrovolníky ( ve spolupráci s INEX)
· 31.7. – 4.8. pobytová akce pro klienty Stacionáře Liberec
· 5. – 12.8. Tábor SEVERu pro děti 8-12 let
· 13.- 20.8.  kurz pro účastníky Specializačního studia pro koordinátory EVVO
· 20. – 30.8. Tábor organizovaný SEV Kladno-Čabárna

Dům obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově připravuje tyto akce:
        30.7. Krakonošova zahrada – 14.00 koncert mezinárodních  operních pěvců ve starém kostele v   
                   Horním  Maršově
        26.8.  Loučení s prázdninami – výtvarné dílny pro malé a velké (14.00 – 17.00)
        26.8. 18.30 koncert -  Oswald Schneider, Nikola Čiko: Hodiny na tmu

Připravujeme na další měsíce:
DOTEK (bývala fara v Horním Maršově):
    2.9. Hrátky s vlnou II – řemeslná dílna (filcování, tkaní, předení apod.)
   7.10. Drátování – řemeslná dílna

Další informace k výše uvedeným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, sever@ekologickavychova.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, sever-hk@ekologickavychova.cz


Ústecký kraj:

· V červenci bude jednou z významných událostí podepsání smluv SEVERu s ekocentry, která budou podpořena v rámci projektu "Ústecký kraj-kraj přírody i člověka. Jmenovitě se jedná o EC Meluzína (v Děčíně), EC Šťovík (v Teplicích) a EC při Městském úřadě Děčín. Ve spolupráci se SEVERem se jejich prostřednictvím s rozšíří nabídka ekologické výchovy a poradenství v Ústeckém kraji.

Další informace k výše uvedeným akcím: Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, sever-ltm@ekologickavychova.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist