Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Proč přicházejí přírodní katastrofy

29.07.2006  |  144× přečteno      vytisknout článek

Proč přicházejí přírodní katastrofy

Zatopená města v nížinách, pobořená stavení po větrných smrštích, kvanta popadaných a zpřelámaných stromů v lesích po prudkých orkánech, řeky plné bahna po přívalových deštích, rozbouřená moře, kypící sopky, dunící zemětřesení…

Proč přicházejí přírodní katastrofy? To vše dnes potkává člověka v mnohem častější míře než kdy předtím. Lidé tomu říkají přírodní katastrofy. Spílají ruce nad postiženou krajinou a svými příbytky, lamentují, že je postihly velké bědy a jak je ten dnešní svět nespravedlivý. Mnohdy nejsou schopni pochopit, že za všechny tyto tzv. "katastrofy" si může lidstvo samo. Dennodenně zatěžují současné přetechnizované civilizace naši planetu kvanty zplodin, násilně přetvářejí krajinu k obrazu svému bez ohledu na to, zda je vůbec příroda schopna to unést.

Člověk zachází s přírodou jako se svým otrokem. Nutí vodu téci narovnanými koryty potoků a řek, buduje obří přehrady v malebných kaňonovitých údolích. Staví si obydlí, kde jemu se zachce, bez ohledu na přírodní podmínky. Přibývá komerčních společností, jež bohatnou z vydírání přírody a získané peníze dále investují na rozšíření svých firem. Na modernizaci techniky, což jim umožní ještě větší drancování přírody. Zůstává po nich zplundrovaná a zmrzačená příroda, nad kterou jen chladnokrevně mávnou rukou, a sápou se po dalším přírodním koutě, kde mají co těžit a brát.

Nadměrným využíváním a plundrováním přírody vnáší člověk do krajiny energetický chaos. Příroda je však nastavena na harmonický tok energií a snaží si ho udržet. Stejně tak je nastaveno i naše tělo. Pokud jej vystavíme nadměrné zátěži, narušíme v něm toky energií tak silně, že onemocníme. Stejně tak dopadá naše zneužívaná krajina. Je nemocná kvůli člověku, který ji chce naplno ovládat a přikazovat přírodě, jak se má chovat. Jak mu má příroda sdělit, že je na omylu? Jak mu má sdělit, že není pánem přírody a že už má těch jeho vrtochů dost? Jednoduše. Zatížená příroda má svůj vlastní návod, kterak se zbavit zplodin a energetického chaosu vnášeného rozpínavými lidskými civilizacemi. Není pro ni problém nasadit do akce své očistné prostředky, jako je voda, vítr, sníh. Důsledkem jsou povodně, uragány, orkány, zemětřesení, větrné smrště, mořské bouře…

Ať se nám to líbí nebo ne: v těchto tzv. "přírodních katastrofách" se ve skutečnosti zrcadlí velká milosrdnost přírody k člověku. Příroda se tím brání proti nadměrnému vykořisťování člověkem, aby nedošlo ke kolapsu celé planety a tím i lidstva jako takového. Svou trestající rukou názorně ukazuje lidstvu jeho chyby a dává mu jasně najevo, že nemůže libovolně zasahovat do jejích přírodních zákonů.

Příroda má svůj pevný systém a řád, který nemůže měnit dle libovůle lidí. Každý člověk proto musí počítat s tím, že pokud jde proti proudu přírodních zákonů a vědomě ubližuje ostatním tvorům, může se kdykoliv ocitnout ve víru "přírodní pohromy". Rozhodnutí je na každém.

Mějte na paměti, že dnešní konzumní společnost je naprogramována na výkon, zisk a peníze. Takový systém je odsouzen ke zhroucení, protože nejde jen donekonečna brát a nic nedávat. Všechny přírodní děje jsou cyklické, ať už se jedná o cyklus ročních období nebo o cyklus Slunce či Měsíce. Z toho je jasné, že k udržení přírodní rovnováhy nemohou zisky donekonečna jen růst a růst. Dnešní lidská společnost žije na dluh, ale příroda zná cestu, jak si svůj dluh od všech dlužníků nakonec vybrat a odměnit každého dle jeho zásluh.


Petr Cimický
Reiki mistr

http://gnosis9.net


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist