Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Program Transition Facility 2006 (Přechodový nástroj)

25.08.2006  |  zdroj: MŽP  |  166× přečteno      vytisknout článek

Jste-li organizací státní správy a samosprávy a máte v úmyslu realizovat projekt..

Ministerstvo financí ČR, Centrum pro zahraniční pomoc (CZP), oslovilo MŽP, aby zahájilo přípravy projektů typu Twinning Light / Technical Assistance na využití Rezervy programu Transition Facility 2006. Rezerva má objem 1,5 mil.€. Jedná se o poslední výzvu v rámci programu Transition Facility.
MŽP (OIF-923) má předložit návrhy projektů CZP do 29. září 2006. Jste-li organizací státní správy a samosprávy a máte v úmyslu realizovat projekt výše zmíněného typu, předložte OIF vypracované projektové fiše Vašich projektů v anglickém jazyce, a to nejpozději do 22. září 2006.
Vedoucí úředník programu pro Phare a Transition Facility (SPO) za sektor životního prostředí, vedoucí oddělení programů EU (923), Mgr. Michal Petrus (tel. 267 122 898, e-mail: michal_petrus@env.cz), jeho zástupce, Mgr. Martin Petrtýl (tel. 261 122 577, e-mail: martin_petrtyl@env.cz) a Mgr. Milan Česal (tel. 267 122 569, milan_cesal@env.cz) Vám jsou k dispozici pro jakékoliv potřebné konzultace při přípravě Vašich projektů.
Zároveň z důvodu zjištění potenciální poptávky žádáme případné zájemce, aby výše zmíněným kontaktním osobám sdělili svůj zájem nejlépe do 26. srpna 2006 se základní informací o tom, kdo a jaký typ projektu (TwL nebo TA) chce předkládat, jeho název, předběžný rozpočet a dobu předpokládané realizace včetně předpokládaného data zahájení.
Zaměstnanci OIF Vám poskytnou veškeré relevantní informace, které musí dané projekty splňovat i elektronické podklady.

Klíčové podmínky pro předkládané projekty jsou tyto:
· Projekty musí řešit otázky posilování institucí veřejné správy a musí mít vztah k přejímání acquis communautaire v ČR (s jasným odkazem na příslušné EU Rozhodnutí, Nařízení apod.);
· Projekty musí přispívat k odstranění nedostatků, které byly v listopadu 2003 identifikovány Evropskou komisí v Comprehensive Monitoring Report (CMR) on the Czech Republic’s Preparations for Membership (Souhrnné monitorovací zprávě) a které dosud nebyly (vy)řešeny (s přesným odkazem a citací z CMR). Je také možné navrhnout projekty, které řeší problematiku identifikovanou v jiné monitorovací zprávě Evropské komise (může jít o záležitosti - problémy, které byly nově identifikovány až po roce 2003). Zdůvodnění návrhu musí přesně odkázat/citovat příslušnou zprávu.
· Délka trvání projektů Twinning Light – šest měsíců, maximální alokace – 250 000 €.

Jako přílohy této výzvy přikládáme anglickou (oficiální) a českou (neoficiální) citaci kapitoly 22 z výše zmíněné Souhrnné monitorovací zprávy. Dále přikládáme vzorový formát Twinning Light projektové fiše pro Transition Facility včetně povinných příloh (Logframe Matrix a Indicative Budget), kterou je třeba OIF předložit do výše zmíněného termínu, tj. 22. září 2006. Taktéž přikládáme prezentaci z posledního červnového školení o Phare a Transition Facility, která by měla ulehčit obeznámení se s programem Transition Facility.

Žádáme Vás zároveň, abyste případnou přípravu Vašeho projektu konzultovali i s příslušnou sekcí či odborem MŽP v zájmu zmenšení případných překryvů Vašich a ministerských projektů.

Transition Facility - Prezentace (ppt, 535 kB)
Transition Facility - Chapter 22: Env (doc, 38 kB)
Transition Facility - Kapitola 22: ŽP (doc, 34 kB)
Transition Facility - Twinning Light (doc, 74 kB)


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist