Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se událo v srpnu 2006 na SEVERu

10.09.2006  |  126× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER

Česká republika:

· V Pardubickém a Královéhradeckém kraji pokračoval projekt „KAPKA21“, který přináší 17,8 milionů korun z Evropského sociálního fondu a rozpočtu MŽP na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek.. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem  je středisko SEVER ve spolupráci  s 22 dalšími organizacemi – mj. oběma kraji, Ekocentrem Paleta, Univerzitou Hradec Králové, RRA Pardubického kraje, SSEV Pavučina, STEP, Nadací Partnerství a mnoha ekocentry v obou krajích. V srpnu bylo dokončeno výběrové řízení a uzavřena smlouva na vybavení vzdělávacích a  poradenských  středisek potřebnou počítačovou a  vzdělávací technikou za ca 1,5 mil. Na obdobném projektu pod názvem  „Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“ se SEVER podílí od března 06  i v Ústeckém kraji (viz dále).

· SEVER (ve spolupráci s Diviznou Liberec a Ekocentrem Paleta Pardubice) je pořadatelem jednoho z pěti běhů Specializačního studia pro školní koordinátory EVVO (ekologické výchovy, vzdělávání a osvěty), které SSEV Pavučina připravilo ve spolupráci s členskými středisky v rámci projektu Vzdělávání školních koordinátorů EVVO. Do běhu zajišťovaného SEVEREM se přihlásilo  přes 70 zájemců z úplných základních a středních škol.. 30 z nich bylo zařazeno do studia v rozsahu 250 vyučovacích hodin, které je hrazeno z Evropských sociálních fondů a akreditováno MŠMT. Po úspěšném absolvování získá každý účastník osvědčení a odměnu 5 000,-.
     Specializační studium zajišťované SEVERem zahrnuje 2 týdenní kurzy a 4 třídenní semináře:
     13.- 20.8. SEVER, Horní Maršov (právě proběhl - viz dále) 2.-4.11. Sedmihorky, Český ráj, 11.-   
     13.1.07, KSEV Rýchorská bouda, 15.-17.3. 07 SEV Rychta, Krásensko, 17.- 19.5.07
     Jizerka, Jizerské hory, srpen 07 – SEV Oucmanice. Účastní se školní koordinátoři    ekologické výchovy z Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého a Ústeckého kraje. Lektorsky jsme působili i na dalších dvou bězích tohoto studia – a to na jižní Moravě a v Moravskoslezském kraji.

· Zástupce SEVERu se podílel jako člen expertních skupin na zpracování dvou významných dokumentů v ekologické výchově: Národní strategie vzdělávání pro udržitelný pro rozvoj (VUR) a Akčního plánu EVVO hlavního města Prahy na rok 2007. Práce na národní strategii VUR pokračují, akční plán EVVO v Praze byl dokončen a předložen do zastupitelstva.

· Byly schváleny  dva nové projekty střediska SEVER financované z Evropského sociálního fondu – projekt dalšího vzdělávání učitelů (včetně pokračování dvou běhů studia pro školní koordinátory EVVO) a projekt školení terénních průvodců.

Královéhradecký kraj:

· V kraji probíhá od  1.1.2006 realizace projektu „KAPKA21“, který přinese několik milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek (viz výše)
· v posledním srpnovém týdnu se v rámci projektu MRKEV uskutečnila další rozesílka informací na školy a školská zařízení se zájmem o ekologickou výchovu.

Krkonoše, Trutnovsko:

Ve středisku SEVER v Horním Maršově proběhly tyto akce:
· do 4.8.. pokračoval mezinárodní pracovní tábor v Domě obnovy tradic, ekologie a kultury – DOTEK na bývalé faře v Horním Maršově ( ve spolupráci s INEX), 15 účastníků
· 31.7. – 4.8. pobytová akce pro klienty Stacionáře Liberec
· 5. – 12.8. Tábor SEVERu pro děti 8-12 let na téma : Starý Egypt (30 účastníků)
· 13.- 20.8.  kurz pro účastníky Specializačního studia pro koordinátory EVVO, 30 účastníků  (informace viz výše)
· 20. – 30.8. Tábor organizovaný SEV Kladno-Čabárna
· Další informace k výše uvedeným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, 739 203 205,sever@ekologickavychova.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, 739 203 209
sever-hk@ekologickavychova.cz

Ústecký kraj:

Město Litoměřice:

· v srpnu vyšla publikace Praktický rádce občana aneb jak chránit životní prostředí na Litoměřicku - rady a návody pro širokou veřejnost, jak efektivně řešit problémy týkající se ochrany životního prostředí v regionu. Publikace je sestavena z nejčastějších otázek a odpovědí, se kterými se jako občané v problematice ochrany životního prostředí setkáváme, dále obsahuje adresy a kontakty na příslušné instituce. .
Další informace k výše uvedeným akcím: Středisko ekologické výchovy SEVER, Na Valech 53, 412 01 Litoměřice, tel.: 416 734838, sever-ltm@ekologickavychova.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist