Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Co se chystá v září 2006 na SEVERu

06.09.2006  |  130× přečteno      vytisknout článek

= Středisku ekologické výchovy SEVER

Česká republika:

· V Pardubickém a Královéhradeckém kraji pokračuje projekt „KAPKA21“, který přináší 17,8 milionů korun z Evropského sociálního fondu a rozpočtu MŽP na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek.. Projekt potrvá 2 roky a jeho realizátorem  je středisko SEVER ve spolupráci  s 22 dalšími organizacemi – mj. oběma kraji, Ekocentrem Paleta, Univerzitou Hradec Králové, RRA Pardubického kraje, SSEV Pavučina, STEP, Nadací Partnerství a mnoha ekocentry v obou krajích. V září obdrží vzdělávací a  poradenská  střediska potřebnou počítačovou a  vzdělávací techniku za ca 1,5 mil.Kč. Na obdobném projektu pod názvem  „Ústecký kraj – kraj přírody a člověka“ se SEVER podílí od března 06  i v Ústeckém kraji (viz dále).
· 17 škol,  podpořených ve třech krajích (Středočeský, Královéhradecký a Pardubický) v rámci grantového a asistenčního programu  Škola  pro udržitelný život, pokračuje v práci na  projektech zaměřených na udržitelný rozvoj, zlepšení životního prostředí  a  podporu komunitní práce v obci. Spoluvyhlašovateli projektu jsou již třetím rokem Nadace Partnerství a Středisko ekologické výchovy SEVER. Celková částka na podpořené projekty činí  884 100 Kč.  Podrobnější informace o těchto projektech na   www.sever.ekologickavychova.cz a www.ssd-cap.org.
     Na mezinárodní úrovni je program realizován ve spolupráci s organizací Groundworks z Velké  
     Británie a Fundacija Partnerstvo dla Środowiska z Polska. Mezinárodní spolupráce je
     podporována Evropskou unií z programu INTERREG. Ve dnech 25.- 27.9. proběhnou na těchto
    školách kontrolní dny. Některé školy již připravují slavnostní otevření svých projektů.
· Na školní vzdělávací pobyty (pobytové výukové programy) do pobytového střediska v Horním Maršově přijedou studenti z OA Turnov (4.-8.9.), ze ZŠ Úprkova Hradec Králové (11.-15.9.), z Gymnázia Roudnice n. L. (18.-22.9.), ze ZŠ Potštát (25.-29.9.)
· 15.-17.9. proběhne na SEVERu v Horním Maršově seminář Udržitelný les pro pracovníky středisek ekologické výchovy a další pedagogy - exkurze, přednášky, ukázky výukových programů (viz též výše) a ve dnech 29.-30.9. seminář  pro pedagogy ZŠ Švermova, Liberec, která se chce zaměřit na ekologickou výchovu.
· Pracovníci SEVERu se s ukázkami programů zúčastní Veletrhu ekologických výukových programů – 5.-8.9. ve vyšší pedagogické škole ve Svatém Janu pod Skalou.
· Zástupce SEVERu se podílí jako člen expertní skupiny Rady vlády pro udržitelný rozvoj  na zpracování  Národní strategie vzdělávání pro udržitelný rozvoj. V září se budou zpracovávat strategické linie, celý materiál by měl být schválen vládou ČR v roce 2007.

Královéhradecký kraj:

· V kraji probíhá od  1.1.2006 realizace projektu „KAPKA 21“, který přinese několik milionů korun z Evropských fondů na rozvoj sítě ekologických vzdělávacích, informačních a poradenských středisek (viz výše)
· 8 škol z  kraje pracuje na projektech, které získaly podporu v rámci grantového a asistenčního programu  Škola pro udržitelný život. (viz výše).  Jsou to školy: ZŠ TGM, Náchod (projekt „Cesta plastové láhve“), ZŠ Machov („Z náměstí k pomníku padlých v 1. světové válce“), ZŠ a MŠ Pecka („Mluvící stromy a oživlá studna“),  ZŠ Na Daliborce Hořice („Daliborka, vstupní brána do Smetanových sadů II“), VOZŠ a SZŠ Hradec Králové („Hurá do zahrady“), ZŠ Železnická, Jičín  („Rozšíření ekoareálu Čtyřlístek s úpravami v okolí školy II“),  ZŠ a MŠ Nechanice („Nechanická pěšinková sezóna 2006),  ZŠ praktická, Broumov („Školní zahrada“). Ve dnech 25.- 27.9. proběhnou na těchto školách kontrolní dny.
· S pověřením Královéhradeckého kraje bude středisko SEVER jako krajský koordinátor ekologické výchovy propagovat svoji činnost na akci DOŽÍNKY, která se bude konat 16.9.2006 v Šimkových sadech.
· V termínech 12.9., 19.9.,26.9. proběhnou v Hradci Králové první tři semináře z cyklu „Senioři a ekologie? Proč ne….“
· Účastníci expedice po norských NP „Se Severem na sever“ a jejich hosté se sejdou v pátek 22.9. na vernisáži výstavy fotografií a artefaktů z akce. Výstava potrvá do 27.9.

Hradec Králové:

· Na měsíc září  jsou plánovány zatím 2 výukové programy pro mateřské školy 
· 23.9. se sejdou členové přírodovědného klubu SVIŽNÍK na zahajovací schůzce

Krkonoše, Trutnovsko:

· Dům obnovy tradic, ekologie a kultury –  DOTEK  na bývalé faře v Horním Maršově připravuje tyto akce:
                                sobota 2.9. od 10:00 – 15:00  - Hrátky s vlnou II – řemeslná dílna (filcování,
                                                                                  tkaní, předení apod.)
                               víkend 13.-15.9. mezinárodní brigáda
· V pobytovém středisku v Horním Maršově budou probíhat pobytové výukové programy (viz výše)
· 15.-17.9. proběhne na SEVERu v Horním Maršově seminář Udržitelný les pro pedagogy - exkurze, přednášky, ukázky výukových programů (viz též výše)
· Uskuteční se krátkodobé výukové programy
· Bude pokračovat činnost ekologických kroužků pro žáky ZŠ Horní Maršov (jeden pro 1.stupeň a druhý pro 2.stupeň)

Připravujeme tyto akce :
6.-8.10. Horní Maršov – seminář pro pracovníky středisek ekologické výchovy z celé ČR k vedení ekologických výukových programů
12.10. Trutnov - „Společný svět“ aneb jak si poradit s průřezovým tématem RVP
Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech (seminář pro pedagogy rámci Ekologického klubu učitelů SEVERKA)
13.-14.10. Horní Maršov – seminář k ekoporadenství v rámci projektu KAPKA 21 pro vzdělávací a poradenská střediska  v Královéhradeckém a Pardubickém kraji
16.10., Hradec Králové -  Žijeme spolu aneb Jak na téma ochrany zvířat (seminář pro pedagogy)
16.11. – KAPRADÍ – 7.regionální setkání škol a institucí KH kraje zabývajících se ekologickou
výchovou (v ZŠ Úpice-Lány)
Dům obnovy tradic, ekologie a kultury –  DOTEK  na bývalé faře v Horním Maršově
 7.10. Drátování – řemeslná dílna

Další informace k výše uvedeným akcím:
Středisko ekologické výchovy SEVER, Horní Maršov 127, 542 26, tel.499874326, 499874280, 739 203 205,sever@ekologickavychova.cz
Středisko ekologické výchovy SEVER, Kavčí plácek 121, 500 02 Hradec Králové, tel.495580319, 739 203 209
sever-hk@ekologickavychova.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist