Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

11.09.2006  |  127× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Školení o bezpečnosti práce a ochraně přírody nemusí být nuda. Skanska, největší stavební firma v zemi, k němu přistoupila metodou, k níž mají zaměstnanci, v tomto případě stavební dělníci, hodně blízko.
Na všech svých stavbách vyvěsila dva komiksové příběhy, které zaměstnancům radí, jak se zachovat v případě nehody a jak dodržovat zásady bezpečnosti práce a ochrany přírody. Nyní, s odstupem několika měsíců, může firma konstatovat, že důraz na bezpečnost práce prostřednictvím srozumitelných komiksů přinesl konkrétní výsledky: index úrazovosti se za jeden rok snížil z 1,55 na 0,68 pracovních úrazů na sto zaměstnanců.

ČESKÁ KAMENICE - Město má nové Turistické a environmentální středisko, které vzniklo přestavbou památkového objektu v městské památkové zóně na náměstí Míru. Bude sloužit nejen České Kamenici a okolí, ale také sousedním regionům a Národnímu parku České Švýcarsko. V průběhu rekonstrukce, která trvala společnosti VCES (odštěpnému závodu PREMING) necelých devět měsíců, dohlíželi na průběh stavebních prací památkáři.
V rekonstruované historické budově (na snímku první zleva), která nabízí ve dvou nadzemních podlažích plochu 270 m2, je nejen Rozvojové centrum pro celé Českokamenicko, ale i pracoviště chráněné krajinné oblasti (CHKO). V tomto městě se stýkají až tři CHKO - Labské pískovce, Lužické hory a České středohoří, jejichž pracovníci se budou v turistickém centru střídat. Dále se tam budou konat školení, přednášky, semináře a výstavy se vztahem k životnímu prostředí. Objekt budou využívat ke spolkové činnosti i zahrádkáři, chovatelé, včelaři apod.

Ústí nad Labem - Mezinárodní filmový festival Voda, Moře, oceány, jehož prezidentem je proslulý režisér a dobrodruh Steve Lichtag Loveček, se vrátí do Ústí 17. října a 18. října.
Tentokrát se odehraje v Činoherním studiu, záštitu nad ním převzali ministr životního prostředí ČR, ústecký primátor Jan Kubata a ministr pro místní rozvoj Petr Gandalovič. Na akci opět přijedou významní zahraniční a domácí hosté, filmaři, fotografové i ochránci vodního světa.
Na festivalu spolupracují fakulty životního prostředí a přírodních věd ústecké Univerzity J. E. Purkyně.

Praha - Prodejci nákladních vozů v Česku registrují snahu dopravců již v předstihu nakupovat vozy méně zatěžující životní prostředí. Ačkoliv legislativa ukládající splnění přísných emisních limitů EURO 4 začne platit až od 1. října 2006, bylo od počátku roku koupeno již 800 vozidel v provedení EURO 4 a EURO 5. A to i přesto, že jsou dražší.

Mimoň - Česká inspekce životního prostředí uložila provozovateli skládky Svébořice - Technickým službám Mimoň - pokutu.
TS měly zabezpečit skládku odpadů tak, aby nedocházelo k úniku odpadů do okolních lesních pozemků. Toto opatření měly TS provést do konce minulého roku, ale neučinily tak. Podle webových stránek ČIŽP došlo k znečištění lesa na ploše minimálně 800 metrů čtverečních. TS Mimoň musí zaplatit osmdesát tisíc korun.

Evropská komise spouští informační kampaň určenou školám, která by měla zlepšit povědomí žáků a studentů o probíhajících klimatických změnách.Tato iniciativa Komise bude realizována např. formou informačních materiálů určených pro výuku či prostřednictvím propagace přes Internet. Interaktivní webová stránka je určena učitelům i žákům a bude obsahovat kromě jiného i různé videonahrávky a soutěže.
Více informací: http://www.climatechange.eu.com 

Po nedávném sdělení amerických úřadů o kontaminaci rýže běžně prodávané na místním i zahraničních trzích geneticky modifikovanou odrůdou LL rice 601, objevuje se nyní ve Francii, v Německu a Velké Británii rýže z Číny, která obsahuje geneticky modifikované organizmy (GMO) neschválené EU. Testy rýže a některých z rýže vyráběných produktů testovaly na přítomnost GMO nevládní organizace Greenpeace a Friends of the Earth, výsledky testů byly pozitivní. Nevládní organizace vyzvaly vlády EU členských zemí, aby podnikly příslušná opatření k ochraně spotřebitelů. Požadují také zastavení dovozů rýže z Číny do vyjasnění situace.

 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist