Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nabídky technologií

21.09.2006  |  zdroj: Technik  |  128× přečteno      vytisknout článek

Následující technologie jsou zaměřené na ekologii a trvale udržitelný rozvoj.

Czech Innovation Relay Centre (CIRC), je jedním z projektů Technologického centra AV ČR, zaměřený na podporu mezinárodního transferu technologií a spolupráci v oblastech aplikovaného výzkumu a vývoje. Servisní rubrika nabízí vybrané technologie z databáze IRC, či poptávky po nich. Následující technologie jsou zaměřené na ekologii a trvale udržitelný rozvoj.

TECHNOLOGICKÁ NABÍDKA:

Úsporná a účinná technologie zpracování městského odpadu s možností využití recyklova- ného materiálu pro výrobu energie.

Ref.
číslo: IRCPK2003TO89

Metoda bezpečného a čistého zužitkování odpadu s možností výroby energie jako vedlejšího produktu je inovativní technologie vyvinutá polskou firmou podnikající v oblasti odpadového hospodářství a životního prostředí. Zpracovávaný odpad se různí od organických až po anorganické sloučeniny. Společnost hledá spolupráci s partnerem, který by buď distribuoval tuto technologii do zahraničí nebo by měl zájem o instalaci na zakázku pro vlastní použití. Firma hledá buď možnost prodeje licence nebo smlouvu na bázi obchodní spolupráce s technickou pomocí. V případě licenční smlouvy bude smlouva zahrnovat know-how a práva spojená s používáním technologie a s její distribucí, v případě obchodní spolupráce bude smlouva zahrnovat technické poradenství, tzn. montáž, engineering, konzultace a školení.

NOVÁ STRUKTURA SOLÁRNÍHO ČLÁNKU S MALÝMI NÁKLADY NA JEHO ZAPOUZDŘENÍ

Ref. číslo: 05 ES BCSP 0CV0

Univerzita ve Španělsku vyvinula novou strukturu solárního článku. Nová struktura je založena na buňkách s kontakty na zadní straně, což je umožňuje vyrábět pomocí běžných průmyslových linek a tím se vyhnout drahým technologiím typu fotolitografie nebo laseru. Solární články využívají nový způsob soustřeďování proudu generovaného z buněk na přední straně a jeho přenos na elektrické kontakty na straně druhé. Firma nabízí prodej licence na svou technologii.

EKOLOGICKÉ ADITIVUM (BOOSTER) PRO FOSILNÍ PALIVA

Ref.
číslo: 04 ES MAAM 0B1S

Španělská firma vyvinul aditivum pro všechny typy fosilních paliv (benzín, nafta, topný olej), které zvyšuje energetickou účinnost, zlepšuje proces hoření a zlepšuje výkon motoru. Rovněž snižuje náklady spojené s údržbou a životním cyklem vstřikovačů a ventilů. Aditivum je rovněž ekologické, protože je založeno na rostlinném základě, čímž snižuje emise. Firma hledá partnera pro koupi licence nebo obchodní smlouvu spojenou s technickou asistencí.

HEMISFÉRICKÝ A SFÉRICKÝ SLUNEČNÍ KOLEKTOR

Ref. číslo: 06 DE HRIM 0EFQ

Německá společnost vyvinula nový typ slunečního kolektoru, který je ideální pro topení, bazény a ohřev teplé vody. Kolektor lze použít v samostatně stojících rodinných domech a veřejných budovách. Speciální geometrický tvar kolektoru v podobě koule nebo polokoule zajišťuje optimální dopad slunečních paprsků na celou plochu, čímž překonává doposud nezbytné nastavování kolektorů do nejvhodnějšího úhlu dopadu slunečního záření podle ročního období a času dne. Firma hledá partnera pro případný joint-venture.

VYUŽITÍ ODPADŮ Z KOŽEDĚLNÉHO PRŮMYSLU V PRODUKCI BIONAFTY

Ref. číslo: 06 TR TEEU 0E7H

Skupina výzkumníků z Turecké univerzity vyvinula know-how na produkci bionafty postačující kvality zpracováním odpadů z kožedělného průmyslu. Zkoušky získaného produktu ukázaly, že je v souladu s normou pro bionaftu. Výzkumníci mají zájem prodat licenci nebo najít smluvního partnera pro výrobu produktu, která by vedla ke komerčnímu využití vyvinutého procesu.

INOVATIVNÍ SUBSTANCE PRO PROTIPOŽÁRNÍ OCHRANU ŠETRNÁ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Ref. číslo: 06 BG BGAR 0FS2

Bulharská firma specializující se na technologie zpomalující hoření vyvinula a patentovala inovativní substanci snižující hořlavost. Vyvinutý produkt je univerzální chemická látka snižující hořlavost, která je použitelná pro většinu vnitřních pórovitých materiálů zhotovených z přírodních a umělých vláken - domácí textilie, pracovní oděvy, filtry, tapety, koberce, dřevo, nábytek atd. Produkt je netoxický a nedráždí kůži.. Firma hledá partnera, který tuto technologii např. integruje do své výrobní linky a nabízí prodej licence, joint-venture nebo obchodní spolupráci s technickou pomocí.

SYSTÉM PRO ELEKTRONICKÉ OZNAČOVÁNÍ JÍZDENEK V HROMADNÉ DOPRAVĚ

Ref. číslo: 06 RO RIAP 0FSH

Rumunská výzkumná organizace vyvinula systém pro elektronické označování jízdenek v hromadné dopravě. Hlavní výhodou systému jsou bezkontaktní transakce s vysokým stupněm zabezpečení s možností dalšího vývoje směrem k inteligentním dopravním systémům a zlepšená kvalita služby. Firma hledá partnera z oblasti výzkumu a vývoje z oblasti IT pro technickou spolupráci nebo koncového uživatele pro obchodní smlouvu s technickou pomocí.

NOVÁ REVOLUČNÍ TECHNOLOGIE OLOVĚNÉ MŘÍŽKY PRO DELŠÍ ŽIVOTNOST AKUMULÁTORU

Ref. číslo: 06 HU HUBU 0ERT

Maďarský vynálezce nabízí revoluční technologii olověné mřížky pro delší životnost akumulátoru spolu s výrobním procesem. Nový ekologický olověný akumulátor zdvojnásobuje startovací proud oproti podobnému konvenčnímu akumulátoru, má životnost více než 10 let a může být vyráběn rychleji a při menších nákladech. Využití lze najít v oblasti těžké dopravy, v průmyslu a síťových aplikacích. Vynálezce hledá partnery pro spolupráci v oblasti výroby a financí.

TECHNOLOGICKÁ POPTÁVKA:

Kompresor a zvlhčovací systém pro přídavnou pohonnou jednotku na bázi palivového článku

Ref. číslo: 05 AT ATCA 0D9O

Významná rakouská firma v oblasti výroby elektronických zařízení hledá účinný a lehký vzduchový kompresor a systém na zvlhčování vzduchu použitelný při nízkých teplotách. Tato zařízení by měla být integrována při vývoji přídavných pohonných jednotkách založených na bázi PEM (polymerová elektrolytická membrána) palivového článku pro mobilní a stacionární aplikace. Společnost hledá výrobce prototypů nebo dodavatele pro technickou spolupráci nebo smlouvu na subkontraktační bázi.

SYSTÉM PODLAHOVÉHO VYTÁPĚNÍ POMOCÍ TEPELNĚ-VODIVÝCH DESEK

Ref. číslo: 06 GB NMBT 0EF4

Britská společnost hledá alternativní možnosti vytápění pomocí vedení tepla, které lze použít pro podlahové vytápění. Pro tento způsob vytápění se obvykle používají tepelně-vodivé desky. Firma má zájem o aplikaci technologie od firmy, popř. výzkumně-vývojové organizace, která tuto technologii vlastní a má s takovýmto typem technologie zkušenosti.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist