Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na Fórum pro udržitelný rozvoj 2006

25.10.2006  |  zdroj: MŽP  |  125× přečteno      vytisknout článek

Fórum se koná v Lichtenštejnském paláci v Praze 1 na Kampě, U Sovových mlýnů 4.

Předseda Rady vlády pro udržitelný rozvoj (RVUR) a předseda vlády ČR Mirek Topolánek  svolal na úterý 31. října 2006 od 9:30 do 16:00 v pořadí již třetí veřejné Fórum pro udržitelný rozvoj, jehož zahájení se také osobně zúčastní.  Na Fóru vystoupí také výkonný místopředseda RVUR, ministr životního prostředí Petr J. Kalaš, místopředsedové RVUR ministr průmyslu a obchodu Martin Říman a ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Řízení a moderování jednání Fóra se ujme ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar.

Plenární jednání Fóra proběhne od 9.30 do 12.30 hod. ve Zlatém sále Lichtenštejnského paláce. Po něm bude následovat tisková konference v Modrém salonku paláce od 12.30 do 13 hod. Od 13.30 do 16 hod. se konají ve Zlatém a  Hnědém sále a Masarykově salonku panelové diskuse ve třech sekcích: Udržitelný rozvoj v Evropě (Strategie UR EU); Udržitelný rozvoj v České republice  (Strategie UR ČR, druhá Situační zpráva ke SUR ČR); Udržitelný rozvoj v regionech ČR (postup na krajské úrovni). Fórum vyhodnotí činnost RVUR za uplynulý rok a odstartuje proces aktualizace Strategie udržitelného rozvoje ČR, který bude pokračovat do konce roku 2007. V současné době dokončuje RVUR druhou Situační zprávu ke Strategii udržitelného rozvoje ČR.

K vystoupení na Fóru byli pozváni a svou účast přislíbili ředitel sekce udržitelného rozvoje a integrace DG Environment Evropské komise Timo Mäkelä, významný představitel Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj Jűrg Gerber a velvyslanec Finské republiky v ČR Jorma Inki. Nebudou chybět vystoupení předsedy Výboru pro Strategii RVUR sen. Bedřicha Moldana a předsedy Výboru pro komunikaci RVUR Petra Švece.

K účasti na Fóru jsou zváni odborníci, novináři,  představitelé významných podnikatelských subjektů, nevládních organizací, zájmových skupin,  široká  veřejnost, ti, jimž leží na srdci kvalita života a postupné naplňování tří základních cílů udržitelného rozvoje: sociální rozvoj, respektující potřeby všech členů společnosti, účinná ochrana životního prostředí a šetrné využívání přírodních zdrojů, udržení vysoké a stabilní úrovně ekonomického růstu a zaměstnanosti.

Činnosti spojené s fungováním Rady vlády pro udržitelný rozvoj byly rozhodnutím vlády převedeny od počátku října z Úřadu vlády na Ministerstvo životního prostředí a byl též  schválen nový statut Rady. Předsedou RVUR je předseda vlády, výkonným místopředsedou ministr životního prostředí, místopředsedy ministr průmyslu a obchodu a ministr práce a sociálních věcí.


Pracovní program Fóra:

 

08.45 – 09.15

Prezence účastníků

09.30 – 12.30

Dopolední blok Plenární zasedání

09.30 – 09.45

Slavnostní zahájení Fóra UR –předseda RVUR p. Mirek Topolánek

09.45 – 10.30

Zástupci vlády/resortů ČR (za 3 pilíře UR)- představení vizí a politik –

p. Martin Říman, ministr průmyslu a obchodu, p. Petr Nečas, ministr práce a sociálních věcí, p. Petr J.Kalaš, ministr životního prostředí

10.30 – 10.45

Zástupce finského předsednictví v EU- prezentace názorů finské vlády na aktuální problémy UR – J.E. p. Jorma Inki, velvyslanec Finské republiky

10.45 – 11.15

Zástupce Evropské komise- prezentace aktualizované SUR EU –

p. Timo Mäkelä, ředitel, Udržitelný rozvoj a integrace, Gen.ředitelství životního prostředí, EK Brusel

11.15 – 11.30

Zástupce Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj –

p. Jűrg Gerber, hlavní výkonný pracovník, WBCSD, Ženeva

11.30 – 11.45

Aktualizace Strategie udržitelného rozvoje ČR v r.2007 –

p.sen. Bedřich Moldan, předseda Výboru pro Strategii RVUR

11.45 – 12.00

15.zasedání Komise OSN pro životní prostředí – témata –

p. Jiří Hlaváček, místopředseda byra 15.zasedání CSD

12.00 – 12.15

Vyhlášení tématu UR 2007 „Udržitelná doprava“-

p. Petr Švec, předseda Výboru pro komunikaci RVUR

12.15 – 12.30

Vystoupení představitelů podnikatelských kruhů

12.30 –  13.30

Přestávka(oběd), tisková konference

13.30 – 16.00

Odpolední blok PANELOVÁ DISKUSE V SEKCÍCH

13.30 – 16.00

SEKCE I. Udržitelný rozvoj v Evropě (Strategie UR EU)

13.30 – 16.00

SEKCE II. Udržitelný rozvoj v České republice (SUR ČR, 2. Situační zpráva)

13.30 – 16.00

SEKCE III. Udržitelný rozvoj v regionech ČR (postup na krajské úrovni)

16:00

Závěr Fóra UR

 

Z důvodu omezené kapacity sálů Lichtenštejnského paláce prosíme o registraci účastníků do 27.10.2006 na adrese www.nszm.cz.

 

Zástupců médií se žádost o registraci netýká.

 

Podrobnější informace podá tajemnice  RVUR J.Hlaváčková, tel. 267 122 221,

rvur@ env.cz.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist