Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

V Pelhřimově byli oceněni vůbec první absolventi specializovaného akreditovaného vzdělávacího programu pro koordinátory místní Agendy 21

06.11.2006  |  124× přečteno      vytisknout článek

V Pelhřimově byli oceněni vůbec první absolventi specializovaného akreditovaného vzdělávacího programu pro koordinátory místní Agendy 21

PRAHA,3.11.2006 - Tzv. „zlaté certifikáty“ byly předány zástupcům úřadů z českých a moravských měst a obcí, kteří v rámci šesti bloků dvouletého vzdělávání ukončili specializovaný akreditovaný program. Absolventi rozšířili své znalosti a dovednosti například v oblastech komunikace s veřejností, lektorských a prezentačních dovednostech či základech informačních technologií.

Několikadenní vzdělávací setkání koordinátorů a politiků z radnic Zdravých měst, obcí a regionů tzv. Školy NSZM, pořádá tato asociace pravidelně od roku 2003. Letošní Podzimní školu NSZM hostilo město rekordů Pelhřimov a toto setkání uzavírá celkem šestidílný komplexní vzdělávací program akreditovaný u Ministerstva vnitra.

Školy NSZM, pořádané pravidelně třikrát do roka, jsou nejen příležitostí pro setkání zástupců Zdravých měst, obcí a regionů a dalších zájemců z celé ČR, ale jejich účastníci – koordinátoři a politici Projektu Zdravé město a místní Agendy 21 (PZM a MA21) - mají zároveň možnost zdarma absolvovat akreditované vzdělávání, zaměřené vždy na určité téma. Pravidelnou součástí Škol Zdravých měst je trénink dovedností a znalostí potřebných pro realizaci PZM a MA21.

Úvodní část programu byla věnována postupu a plánování aktivit v rámci jednotlivých Kritérií MA21, které mají za cíl zkvalitnit práci úřadů a komunikaci s veřejností. Oficiální Kritéria MA21, které přijala Rada vlády pro udržitelný rozvoj v loňském roce, mají za cíl pomáhat městům při naplňování principů MA21 a zároveň monitorovat jejich postupy. Města, obce a regiony realizující tento mezinárodní program jsou rovněž vedeny v oficiální Databázi MA21 (více na www.nszm.cz).

Následný program pokračoval společným workshopem zaměřeným na metody hodnocení Projektu Zdravé město a místní Agendy 21. Mimo klasické metody hodnocení, jako jsou CAF či Balance ScoreCard, představil ředitel NSZM Ing. Petr Švec také možnosti, jak tyto metody propojit s procesem MA21. „Naším cílem je zavádět ve městech, obcích a regionech systém hodnocení, který jim samotným umožní sledovat vlastní postup, úspěchy, ale také nedostatky a ohrožení“ vysvětluje ředitel. „Pomocí tzv. benchmarkingu se budou moci samosprávy také porovnávat mezi sebou navzájem, což jim mj. přinese impuls pro další rozvoj a zvyšování kvality“, dodává Švec.

V závěrečný den seznámila Mgr. Tereza Pospíšil

 ová-Vajdová, PhD. z Karlovy univerzity účastníky se základy sociologického výzkumu a jeho využití v rámci místních Agend 21. Různé formy průzkumů veřejného mínění poskytují cenné informace a zpětnou vazbu od občanů, které jsou důležitou součástí MA21.

V závěru Podzimní školy NSZM byly slavnostně předány tzv. Zlaté certifikáty, udělované absolventům celého akreditovaného programu.

Školy NSZM jsou realizovány za podpory Ministerstva životního prostředí a Evropského sociálního fondu.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist