Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Předběžné výsledky výběrového řízení na podporu projektů NNO

12.01.2007  |  zdroj: MŽP  |  129× přečteno      vytisknout článek

Bylo přihlášeno celkem 317 projektů od 122 nestátních neziskových organizací.

Do veřejného výběrového řízení, vyhlášeného MŽP dne 21. srpna 2006 v týdeníku Respekt a na internetové stránce Ministerstva životního prostředí, bylo přihlášeno do jeho uzávěrky dne 3. října 2006 ve 12 hodin celkem 317 projektů od 122 nestátních neziskových organizací.

Obálková komise, která zasedala ve dnech 3. – 5. 10. 2006, posoudila formální náležitosti přihlášených projektů a vyřadila 3 projekty předložené třemi organizacemi,u kterých nebyl dodržen předepsaný způsob podání.

Zbylých 314 projektů s celkovým požadavkem 54 482 824 Kč postoupila obálková komise k hodnocení expertní komisi. V tabulce č. 1 je uveden počet projektů podaných do jednotlivých skupin programů a celkové požadované částky.

Expertní komise posuzovala projekty v pěti subkomisích. Předsedou expertní komise byl ministr životního prostředí Ing. Petr Jan Kalaš, který jmenoval předsedy a tajemníky jednotlivých subkomisí. Ředitel odboru vnějších vztahů MŽP jmenoval členy jednotlivých subkomisí.
Subkomise A hodnotila projekty ve skupině programů A - Koordinační projekty v ochraně přírody a krajiny.
Subkomise B hodnotila projekty ve skupině programů B - Ochrana přírody a krajiny.
Subkomise C hodnotila projekty ve skupině programů C - Zapojování veřejnosti do rozhodování v oblasti životního prostředí, Udržitelný rozvoj na místní a regionální úrovni a Místní agendy 21.
Subkomise D hodnotila projekty ve skupině programů D - Poskytování environmentálních informací.
Subkomise E hodnotila projekty ve skupině programů E - Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta.

Závěrečná jednání subkomisí proběhla ve dnech 20. 11. – 28.11. 2006 a vzešla z nich, na základě bodování podle předem stanovených kritérií, pořadí projektů v jednotlivých skupinách programů. Závěrečné jednání expertní komise proběhlo dne 7.12.2006.
V přiloženém souboru v tabulkách č. 2 až 6 je uveden seznam projektů setříděný vždy sestupně podle dosažených bodů v jednotlivých skupinách programů.

Ministerstvo životního prostředí upozorňuje, že se jedná o předběžné výsledky a vyhrazuje si právo na některé korekce. Zejména si MŽP vyhrazuje právo nepodpořit projekty organizací, u nichž MŽP shledalo vážné nedostatky při prováděných kontrolách, případně organizací, které neodevzdaly v pořádku a včas vyúčtování projektů podpořených v minulých letech.
Po schválení celkové částky pro dotace občanským sdružením v rozpočtu MŽP bude zveřejněn úplný přehled podpořených projektů, s uvedením konkrétních částek, a projektů nepodpořených, a to na internetových stránkách MŽP.

Bližší informace:
RNDr. Helena Knappová, oddělení spolupráce s NNO, e-mail: Helena_Knappova@env.cz, tel.: 267 122 226

Tabulka č. 1 : Počet projektů podaných do jednotlivých skupin programů a celkové požadované částky v Kč (pdf, 91 kB)
Tabulka č. 2 (pdf, 287 kB)

(http://www.env.cz/__C1256D3D006B1934.nsf/$pid/MZPHKFI9XTYN)


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist