Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

10.05.2007  |  127× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Mobilní telefony prý zhoršují globální oteplování planety. K tomuto závěru dospělo vědecké fórum, které v sobotu uzavřelo svou práci v kolumbijském městě Manizales. Na setkání věnovaném problematice udržitelného rozvoje, které uspořádala Manizaleská univerzita, se sešlo kolem 50 vědců. "Mobilní telefony fungují díky radiofrekvencím, které vytvářejí energii," uvedl jeden z účastníků setkání Caracol Jorgé Reynolds a upozornil, že denně se na světě odehraje tolik hovorů, že by mohly klima ovlivňovat.

V letošním roce Čína investuje 29.6 miliardy juanů do vodní výstavby
Podle informací z čínského ministerstva vodohospodářství, v letoším roce Čína investuje 29.6 miliardy juanů do posilování přehrad, zajištění bezpečnosti pitné vody na venkově, šetření vodou v zavlažovaných oblastech.
 
Evropská komise otevřela veřejnou konzultaci v oblasti dalšího snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel. Komise zveřejnila  dvě související sdělení: „Výsledky přezkumu strategie Společenství na snižování emisí CO2 z osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel“  a „Rámec právní úpravy pro konkurenceschopnost automobilového průmyslu ve 21. století“. V jejich rámci představuje Komise svůj cíl – snížit emise CO2 z nových automobilů na 120 g/km do roku 2012 díky technologickým vylepšením motorů a většímu využívání biopaliv. Prostřednictvím konzultace chce Komise získat názory a nápady týkající se provádění navrhované strategie a možné podoby budoucí legislativy. Velmi vítané budou příspěvky využitelné při posuzování dopadů – přínosy a náklady provádění jednotlivých prvků strategie. Konzultace je otevřena do 30. června 2007.

Evropská komise přijala střednědobou hodnotící zprávu k 6. akčnímu plánu EU pro životní prostředí, která si všímá dosažených výsledků za období od roku 2002 a upřesňuje cíle a plány do roku 2012. Potvrzuje čtyři prioritní oblasti, který mi jsou boj proti změnám klimatu, zachování biodiverzity a ochrana přírody, snižování dopadů stavu životního prostředí na zdraví a zvrácení současného špatného řízení využívání přírodních zdrojů a nakládání s odpady. V nejbližším období se Komise zaměří na implementaci akčního plánu pro zachování biodiverzity, který byl přijat v roce 2006. Dále se bude zabývat přijetím opatření v oblasti průmyslových a dopravních emisí, implementací REACH a realizací tématických strategií v oblasti využívání přírodního bohatství a prevenci vzniku odpadů a jejich recyklací. Jedním z kroků bude i přijetí akčního plánu pro udržitelnou spotřebu a výrobu.

Švédská konzultační firma Sweco AB koupila od německého vlastníka Dorsch holding českou projektovou a inženýrskou jedničku Hydroprojekt CZ. Kupní částka nebyla zveřejněna. Firma pracuje v oboru vodního hospodářství, hydroenergetiky, ochrany a tvorby životního prostředí a zaměstnává 270 pracovníků. Působí i na Slovensku a v Rusku. Sweco je ve Skandinávii největší konzultační firmou v oboru vodárenství a hydroenergetiky.

Ve Staré huti v Adamově na Blanensku se v sobotu 12. května v 8.30 hod. koná akce Setkání ve střední části Moravského krasu. V 11 hod. bude otevřena nově rekonstruovaná naučná stezka Josefovské údolí - Stezka Rudolfa Burkhardta mezi Starou hutí a jeskyní Býčí skála s odborným výkladem. Doprava mezi Adamovem a Býčí skálou bude zajištěna historickým autobusem.
Tel.: 516 410 470, www.blansko.cz/kultura

Nový Ekokoutek ve zlínské zoo najdete v blízkosti dětského hřiště. Zaměřuje se na třídění odpadu, jeho součástí je i labyrint z recyklovaného papíru. Zábavnou formou si v něm procvičíte logické myšlení.
Lukovská 112, Lešná, tel.: 577 914 180, www.zoozlin.eu

 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist