Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zapojte se do aktualizace Strategie udržitelného rozvoje ČR

16.05.2007  |  126× přečteno      vytisknout článek

Zapojte se do aktualizace Strategie udržitelného rozvoje ČR

Místopředseda vlády a ministr životního prostředí Martin Bursík včera zahájil v pořadí již čtvrté Fórum pro udržitelný rozvoj [1], které se konalo v prostorách Lichtenštejnského paláce na pražské Malé Straně. Hlavním cílem setkání bylo představit aktualizovanou verzi Strategie udržitelného rozvoje ČR (SUR) a zároveň formálně otevřít fázi jejího veřejného připomínkování. Fórum bylo rovněž součástí právě startujícího Týdne udržitelného rozvoje na téma „udržitelná a bezpečná doprava“.

V úvodu ministr Bursík připomenul již dvacáté výročí zprávy „Naše společná budoucnost“, která odstartovala celosvětovou debatu o udržitelném rozvoji. Zmínil důležitost Rady vlády pro udržitelný rozvoj (RVUR) jako nadresortního orgánu, propojujícího jednotlivé oblasti rozvoje. „Rada by měla zapojit co nejširší okruh odborníků a dále pracovat na stanovení konkrétních cílů a priorit, tak jak je to například u Strategie udržitelného rozvoje EU,“ nastínil svoji představu Bursík.

V další části představil předseda Výboru pro komunikaci RVUR Petr Švec sérii 14 Krajských kulatých stolů, které proběhly ve všech krajích a měly za úkol sesbírat názory odborníků na regionální úrovni. „Mluvili jsme s krajskými politiky, úředníky zástupci neziskových organizací a dalšími experty o tom, které problémy vnímají jako důležité a měly by být zohledněny buď přímo v nové Strategii, nebo vypořádány jednotlivými resorty,“ upřesnil Švec.

Samotnou Strategii a celý proces aktualizace přiblížil senátor a předseda Výboru pro strategii Bedřich Moldan. Zmínil několik zásadních změn, které se objevily v nové Strategii, mezi něž patří např. tzv. průřezová témata. Jedním z těchto témat je také kvalita života. Zdůraznil rovněž samostatnou kapitolu veřejných financí, která má zásadní význam pro realizaci SUR. „Text strategie je vždy kompromis, tedy nepředstavuje to nejprogresivnější, ani to nejlepší, ale to obecně přijatelné. Oproti EU jsme stále pozadu a musíme projít určitým vývojem. Doufám, že se velmi brzy podaří stanovit kvantitativní cíle, podle kterých můžeme sledovat, zda míříme k udržitelnému rozvoji nebo nikoliv“, dodal senátor Moldan.

Bedřich Moldan rovněž vyzval přítomné k zasílání připomínek k aktuální Strategii, které budou důležitou součástí při jejím závěrečném zpracování. Všichni zájemci se mohou do 30. června vyjádřit k jednotlivým částem Strategie prostřednictvím internetu na adrese www.udrzitelny-rozvoj.cz/sur.

Poznámky:

[1] Fórum pro udržitelný rozvoj svolává každoročně RVUR. Slouží k veřejné prezentaci práce Rady a veřejné diskusi nad jejími výsledky – další informace na stránce http://www.udrzitelny-rozvoj.cz.

Kontakt na sekretariát RVUR:

Jaroslava Hlaváčková, 267 122 221, rvur@env.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist