Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Multimediální ekologická učebna v Bílině

29.05.2007  |  zdroj: HN  |  125× přečteno      vytisknout článek

Multimediální ekologická učebna v Bílině

Grant Rady Zelené energie pomáhá dětem v základní praktické škole Multimediální ekologická učebna v Bílině. Žáci Základní praktické školy v Bílině budou moci při vyučovacích hodinách i při aktivitách ve svém volném čase využívat studia vybaveného moderní prezentační technikou a počítači.

Škola totiž za podpory grantů Rady Zelené energie zřídí specializovanou multimediální učebnu environmentální výchovy, která bude k dispozici pro vzdělávání dětí v oblasti péče o životní prostředí. "Naši žáci mají velmi dobrý vztah k přírodě a životnímu prostředí a my jsme se rozhodli je podpořit i moderními metodami," říká učitelka bílinské školy a vedoucí projektu "Ekologie hravě" Hana Jůdová. "Prvotním impulzem pro vznik projektu byl spontánní zájem dětí o ochranu životního prostředí. Při výletě na přírodní památku Bořeň si všimly velkého množství odpadků po cestě a samy chtěly oblast vyčistit. Rozhodně jsme jim nebránili a ve spolupráci s ochránci jsme tam zorganizovali brigádu a vyčistili turistické cesty a tábořiště od odpadků." Chceme odstraňovat handicapy Projekt "Ekologie hravě" si klade za cíl zpřístupnit moderní a zábavnou formou nové trendy ekologické výchovy dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí a s různým stupněm mentálního postižení. Využití moderní techniky jim pomůže zapojit se aktivněji a překonat svůj handicap. Multimediální učebna bude podle Hany Jůdové pomáhat při výuce odstraňovat informační a komunikační deficit dětí a motivovat je k učení. Záměrem školy je také seznamovat s činností školy v oblasti ekologie rodiče a ostatní veřejnost. I v tom učebna může napomoci.

Judova_Hana.jpgHana Jůdová, řešitelka projektu Ekologie hravě.

Čištění okolí Bořně ale není ojedinělou ekologickou aktivitou. Děti se zapojují do kroužkování ptáků, besedují s odborníky na životní prostředí a seznamují se i s přírodou jiných zemí. "Je to pro ně ohromně zajímavé, naše děti jsou k přírodě velmi vnímavé. Moderní technika nám v tom ještě pomůže a přiblíží dětem věci, které by jinak vidět a poznat nemohly," vysvětluje Hana Jůdová.

Škola je ekologicky aktivní

Škola také pořádá soutěžní výstavu výtvarné výchovy a pracovního vyučování pro všechny speciální a praktické základní školy z okresu Teplice na téma "Příroda a čtyři roční období". Je spoluorganizátorem příměstského tábora, kde se děti kromě jiného učí prakticky poznávat a chovat se v přírodě. "Jsme také součástí projektu Les ve škole, škola v lese, pro který bude multimediální učebna skvělým zázemím," doplňuje široké spektrum ekologických aktivit Hana Jůdová. A aby toho nebylo dost, škola je zapojena do projektů ekologického sdružení Tereza a sama organizuje dny s ekologickou tematikou i pro ostatní školy na Bílinsku, takže se jí učebna hodí i pro tyto aktivity. Školu navštěvují převážně žáci ze sociálně slabších rodin a silné zastoupení zde mají etnické menšiny. Některé děti bydlí v internátu a třídy mají okolo čtrnácti žáků, takže učitelé se mohou žákům věnovat více individuálně než v běžné škole. "Je důležité, aby se děti v naší škole co nejvíce seznamovaly s ochranou životního prostředí. Multimediální učebna posune naši výuku na vyšší úroveň a bude motivovat žáky," uzavírá Hana Jůdová.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist