Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Projev ministra zemědělství Petra Gandaloviče

30.05.2007  |  123× přečteno      vytisknout článek

k Ekologickým veletrhům Brno

Vážení čtenáři,


Ekologické veletrhy Brno, jež tvoří mezinárodní vodohospodářská výstava Vodovody a kanalizace a mezinárodní veletrh techniky pro tvorbu a ochranu životního prostředí ENVIBRNO se staly již tradiční a prestižní událostí v oblasti ochrany vodních zdrojů a životního prostředí v evropském kontinentu.

Je mi proto ctí a potěšením, že Vás mohu oslovit u příležitosti 13. ročníku těchto veletrhů, které se konají letos společně podruhé. O správnosti rozhodnutí organizátorů spojit tyto dvě akce svědčí to, že letos se přihlásilo již téměř o třicet vystavovatelů více, než v předchozím ročníku, a že mezi vystavovateli přibyly i nové státy.

V letošním roce bude program ještě pestřejší a pro návštěvníka přínosnější. Aktivity Ministerstva zemědělství a presentace profilu státních podniků Povodí Labe, Vltavy, Moravy, Odry a Ohře, Zemědělské vodohospodářské správy ČR a státního podniku Lesy ČR budou součástí letošních Ekologických veletrhů poprvé.

Věřím, že spolu s doprovodným programem přinesou především odborné veřejnosti zajímavé údaje o našich vodách a nové podněty k jejich praktickému využití. Hovořím například o informačním systému o vodních stavech, záplavových územích, o vodohospodářské legislativě a její aplikaci v praxi. V průběhu veletrhu uspořádáme také dva semináře pro všechny vodoprávní úřady v zemi.

Rád bych zmínil i 6. ročník praktických ukázek protipovodňových opatření „Ochrana před povodněmi Brno“, jejíž hlavním tématem letos budou dynamické účinky vody.

Dále chci upozornit na vystoupení odborníků Ministerstva zemědělství, kteří v průběhu veletrhů budou přednášet na téma integrované prevence a aktuální stav integrovaných povolení v zemědělském resortu, na téma plánování v oblasti vod a s tím spojeným a tolik mediálně diskutovaným Plánem hlavních povodí, nebo na téma novely zákona o vodovodech a kanalizacích, která zajišťuje převod Rámcové směrnice pro vodní politiku EU do naší legislativy.

Řadu z Vás bude jistě zajímat výstava Nejlepší stavba vodního hospodářství, kterou pořádá Svaz vodního hospodářství, a ocenění nejlepší z nich.

Je toho zkrátka mnoho, co nabízí letošní ročník Ekologických veletrhů. Přeji proto organizátorům a vystavovatelům úspěšný průběh společné mezinárodní výstavy věnované péči o životní prostředí a vodnímu hospodářství a přeji všem návštěvníkům, aby našli vše, co je v této oblasti zajímá.


Petr Gandalovič, ministr zemědělství České republiky


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist