Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

OTÁZKY PRO generálního sekretáře pro vyjednávání Národního strategického referenčního rámce ČR s Evropskou komisí

19.06.2007  |  zdroj: HN  |  128× přečteno      vytisknout článek

OTÁZKY PRO generálního sekretáře pro vyjednávání Národního strategického referenčního rámce ČR s Evropskou komisí

1 Jak hodnotíte dosavadní průběh a výsledky vyjednávání ČR s Evropskou komisí o NSRR a OP spadajících pod cíl, který vám byl svěřen?

2 Co vnímáte jako svůj nejobtížnější úkol při vyjednávání, kde ještě vidíte problémy a co již naopak považujete za bezproblémové?

3 Chtěl(a) byste něco vzkázat zájemcům o podporu z nových operačních programů, jejichž vyjednávání spadá do vaší gesce?

Petr Moos

generální sekretář pro oblast dopravy a životního prostředí

1 Fáze vyjednávání započatá v březnu 2007 vedla k opětnému zahájení jednání o NSRR s EK po předchozím přerušení procesu. Mezičas byl využit vyjednávacími týmy k vyjasnění stanovisek a hledání vstřícnější reflexe vzájemných pozic. Jednání bylo obnoveno opět při návštěvě vyjednávacího týmu v Bruselu, kde jsme prezentovali odpovědi na dotazy a námitky k jednotlivým kapitolám NSRR podle prioritních cílů. U cíle Atraktivní prostředí se dotazy soustřeďovaly na návaznost dopravních projektů na strategické záměry rozvoje evropských dopravních sítí TEN-T, na způsoby jejich projednávání s veřejností a na konceptuální přístup založený na strategických dokumentech k dopravě v ČR. Na základě podkladů připravených velmi odpovědně kolegy z ministerstva dopravy mohl generální sekretář poskytnout zevrubné odpovědi a reakci na připomínky.

2 Velmi obtížné je jednání o podpoře projektů v oblasti vodohospodářských staveb. Nicméně i zde se objevují vstřícné změny postojů, a tak je důvod k optimismu a dobré víře, že i OP Životní prostředí bude projednán včas. V uvedených jednáních i v jednáních o NSRR mají generální sekretáři velmi dobrou podporu v ministerských týmech. Snaha a pozitivní přístup odborníků na fondy EU z těchto týmů jsou velkým přínosem.

3 Je důležité nenechat se odradit administrativními nároky a formalismem. Čerpání z připravených SF je jedinečnou šancí pro naši zemi a její rozvoj v mnoha oblastech, výjimečnou příležitostí uplatnit v klíčových oblastech našeho života kvalitní rozvojové projekty.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist