Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krajská strategie cyklistiky v JM kraji opomíjí terénní cyklistiku

08.08.2007  |  128× přečteno      vytisknout článek

Krajská strategie cyklistiky v JM kraji opomíjí terénní cyklistiku

Čembisté z jižní Moravy, vyjádřete se k budoucnosti, kterou pro cyklistiku plánuje Jihomoravský kraj. Nový krajská cyklostrategie zcela opomíjí terénní cyklistiku a zkresluje její povahu! Prostudujte dokument a stanovisko ČeMBy. Předejte kraji své připomínky!

Právě probíhá připomínkové řízení k návrhu „Programu rozvoje sítě cyklistických komunikací s minimálním kontaktem s motorovou dopravou v Jihomoravském kraji.“ Občané mohou do do 15.srpna 2007 posílat své připomínky na Krajský úřad Jihomoravského kraje, odbor regionálního rozvoje, Žerotínovo náměstí 3/5, 601 82 Brno nebo na emailovou adresu keprt.jaroslav @ kr-jihomoravsky.cz

Prostudujte dokument a stanovisko ČeMBy k němu! Předejte krajskému úřadu své přípomínky na emailovou adresu keprt.jaroslav @ kr-jihomoravsky.cz

Pro připomínky využijte oficiální připomínkový list kraje. Vyplňte jej, vložte do emailu jako přilohu a obsah listu zkopírujte do textu svého emailu.

DŮLEŽITÉ: pošlete kopii emailu na adresu pocitadlo @ cemba.cz s titulem 2JMKcyklo!
Jedině tak budeme bezpečně vědět kolik terénních cyklistů kraj kontaktovalo.

Program, který definuje strategické cíle krajské podpory cyklistiky opovážlivě opomíjí terénní cyklistiku. V těch případech, kdy se o ní zmiňuje je stanovisko dokumentu založeno na:

a) neochotě příhlédnout k popularitě terénní cyklistiky
b) na nevědomosti založených názorech a předsudcích
c) mizivém povědomí o metodách, kterými se standartně podmínky pro terénní cyklistiku řeší.
    (jediné řešení, které znají je segregace a restrikce)
d) tudíž nezahrnutí terénní cyklistiky do systému podpory cyklistiky v JMK

jediné místo, které věnuje terénní cyklistice (str. 99-100) pozornost značně zkresluje její povahu:

a) terénní cyklistika je prezentována jako extrémní
b) terénní cyklistika je prezentována jako aktivita výlučně mladých lidí
c) terénní cyklistika je prezentována jako aktivita lidí, kteří kdyby zrovna nejezdili, tak fetují
d) komunikace pro terénní cyklistiku je prezentovány jako špatně sjízdné

DEFINOVÁNÍ SOUČASNÝCH POTŘEB MTB A EXTRÉMNÍCH TERÉNNÍCH JEZDCŮ

Extrémní terénní jezdec a MTB jezdec má speciální potřeby odlišné od všech ostatních kategorií cyklistů. Jaké?

Extrémní terénní jezdec a MTB jezdec hledá cyklistiku nikoli jako prostředek dosažení něčeho, ale jako cíl, jako zážitek. Jízda je pro něj vrcholem snažení.

Prostředkem k dosažení zážitku je pro tuto kategorii cyklistů jízda po komunikacích špatně sjízdných, na hranici sjízdnosti, mimo komunikace, bez ohledu na počasí a nutnost přenášení kola v extrémních úsecích. Vítány jsou lesní cesty s velmi nerovnými povrchy, sem tam nějaký brod, lávka, most, prudký sjezd či výjezd, úzká místa apod.

Pro další vývoj těchto mladých lidí lze spíše jejich adrenalinový sport uvítat, je lepším trávením volného času než holdování alkoholu a drogám. Regulace a sankce by měla probíhat pouze v místech, kde hrozí střety se zájmy ochrany přírody nebo kolize s pěšími turisty.


tam, kde by měla být podpora terénní cyklistiky rozpracována (str. 35) , chybí pod nadpisem jakýkoli text

Nezůstaňte lhostejní k tomu, jakou úředníci plánují budoucnost pro terénní cyklistiku. Cyklistiký dokument věnuje více pozornosti in-line bruslení než jedné z nejpopulárnějších forem cyklistiky. Do mezinárodních dálkových koridorů mají investovány millióny, pro přírodě blízké cesty není vyhrazena žádná částka! Zajujměte stanovisko a předejte ho JMK a emailovou adresu keprt.jaroslav @ kr-jihomoravsky.cz!

DŮLEŽITÉ: pošlete kopii emailu na adresu pocitadlo @ cemba.cz s titulem 2JMKcyklo!
Jedině tak budeme bezpečně vědět kolik terénních cyklistů kraj kontaktovalo.

Pokud možno, podepište se plným jménem s adresou.

http://www.cemba.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist