Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Monitorování a hodnocení hydrosféry v souladu se směrnicemi Evropské komise o životním prostředí v České republice

24.08.2007  |  137× přečteno      vytisknout článek

Nositelem projektu je Český hydrometeorologický ústav

Projekt  ISPA/FS č. 2000/CZ/16/P/PE/003

 

 

Nositelem projektu je Český hydrometeorologický ústav, který je pověřen Ministerstvem životního prostředí ke sledování a hodnocení stavu povrchových a podzemních vod v ČR podle vodního zákona. Účelem projektu je rekonstruovat státní monitorovací sítě podzemních vod, část monitorovací sítě povrchových vod a dovybavit ústav výpočetní technikou pro zpracování dat a distribuci informací tak, aby monitorování a hodnocení splňovalo požadavky dané směrnicemi ES zejména Směrnice 2000/600/ES ustanovující rámec pro činnosti Společenství v oblasti vodní politiky.

 

Projekt je rozdělen do 3 částí:

-         Sledování podzemních vod

-         Sledování jakosti povrchových vod

-         Přenos a zpracování dat a distribuce informací

 

Celkové uznané náklady projektu podle finančního memoranda činí 16 856 600 EUR. Podpora z Fondu soudržnosti EU činí 12 642 450 EUR a pokrývá 75% nákladů, zbytek bude kryt přídělem ze státního rozpočtu ČR. Realizace je v letech 2005 – 2007.

Zadávací řízení bylo provedeno na všechny 3 části projektu a supervizi podle zákona č.40/2003 Sb., o veřejných zakázkách. Celkové náklady podle přijatých nabídek a uzavřených smluv činí 508 968 510 Kč (bez DPH).

 

Sledování podzemních vod (PZV)

je objemově největší částí projektu. Obsahuje vybudování 403 nových objektů pro sledování hladiny podzemní vody (vrtů) a 16 objektů pro měření vydatnosti pramenů. Zbývající položky se týkají rekonstrukcí a oprav stávající sítě pro sledování a dodávky příslušného přístrojového vybavení. Dodavatelem je sdružení firem Sledování podzemních vod, s firmou TOPGEO BRNO, spol. s r.o. jako vedoucím dodavatelem. Celkové náklady činí 331 195 953 Kč (bez DPH).

Sledování povrchových vod (PV)

obsahuje výstavbu 9 nových komplexních stanic pro sledování jakosti vod a 13 rekonstrukcí stávajících stanic. Dále obsahuje dodávky přístrojové techniky do stanic a mobilní techniky pro měření průtoku v tocích. Dodavatelem je stavební firma Jan NAIDR spol s r.o. Celkové náklady činí 44 025 473 Kč (bez DPH).

Přenos a zpracování dat a distribuce informací (PZD)

zahrnuje dodávky výpočetní techniky a softwaru na centrální a pobočková pracoviště ústavu, které umožní distribuované uložení a zpracování dat v relační databázi. Dodavatelem Simac Technik ČR, a.s., celkové náklady činí 110 557 084 Kč (bez DPH).

 

Konzultantem (supervizorem)

celého projektu je Vodohospodářský rozvoj a výstavba, a.s. Náklady na supervizi činí
23 190 000 Kč (bez DPH).

Práce na realizaci projektu v terénu začaly s určitým zpožděním až v prosinci 2005 a ze začátku byly značně ztíženy obtížnými klimatickými podmínkami zimy 2005/2006 s mimořádným množstvím sněhu a následující jarní povodní. Zpoždění doposud trvající je ve výstavbě a rekonstrukci měřících objektů podzemních vod (vrtů a pramenů). Výstavba měřících stanic povrchových vod probíhá podle harmonogramu. Dodávky výpočetní techniky a softwaru pro přenos a zpracování dat byly již plně realizovány v roce 2006 a systém je funkční pro zpracování dat z ostatních měřících sítí ústavu. 

 Vlastní  projekt má 3 části, supervize není součástí projektu, i když je financována z prostředků EU.

ZDROJ: ČHMÚ


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist