Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Geografické informační systémy (GIS) životního prostředí

14.01.2008  |  zdroj: MŽP  |  194× přečteno      vytisknout článek

Veřejně přístupné zdroje z resortu MŽP

Mapové služby CENIA

CENIA, česká informační agentura životního prostředí, provozuje z pověření Ministerstva životního prostředí ČR a Ministerstva informatiky ČR mapové služby na Portálu veřejné správy. Slouží jako veřejný portál státem garantovaných prostorově definovaných informací z různých zdrojů a odlišného tématického zaměření. Aplikace obsahuje množství úloh, které jsou průběžně doplňovány a aktualizovány. Každá samostatná mapová služba je popsána v metadatech, která jsou vytvořena v souladu se standardem ISO 19 115 "Geografické informace - metadata".
On line přístup: geoportal.cenia.cz

Mapový server AOPK ČR

Geografický informační systém (GIS) jako nástroj zpracování geografických, obrazových a tabelárních dat je standardem informačního systému ochrany přírody (ISOP).
Agentura ochrany přírody a krajiny shromažďuje data v geografické databázi ochrany přírody.Vrstvy a databáze jsou využívány především pro rozhodovací činnost a dále pro řešení národních a mezinárodních projektů výzkumného či informačního charakteru (management, červené seznamy a knihy, Corine Biotopes, Emerald, Natura 2000 atd.).V gesci ochrany přírody je správa následujících vrstev: zvláště chráněná území, biochory, územní systémy ekologické stability, přírodní biotopy, chráněné a ohrožené druhy rostlin a živočichů.
On line přístup: merkur.nature.cz

Mapový server ČGS

Aplikace zobrazuje geovědní vrstvy na území České republiky: GEOČR500 geologická mapa ČR v měřítku 1:500 000, GEOČR50 geodatabáze geologických map v měřítku 1:50 000, do níž je integrována společná geologická legenda ČR. Společná geologická legenda obsahuje informace o chronostratigrafii, litostratigrafii, litologii a regionálním zařazení jednotlivých horninových typů. Aplikace zpřístupňuje rovněž další datové zdroje z datového skladu ČGS (skládky, litogeochemická měření, analýzy povrchových vod, dekorační kameny atd.).
On line přístup: http://nts2.cgu.cz/servlet/page?_pageid=677,687,683&_dad=portal30&_schema=PORTAL30

Mapový server Geofondu

Webová aplikace je součástí Informačního systému ČGS - GEOFONDU. Obsahuje např. prostorová data o geologických průzkumech, sesuvech, surovinových zdrojích, důlní činnosti na území ČR apod.
On line přístup: mapmaker.geofond.cz

Mapové služby HEIS VÚV

Mapové služby Výzkumného ústavu vodohospodářského jsou součástí Informačního systému HEIS VÚV. Zveřejněná data poskytují informace o stavu složky životního prostředí "voda" a o výsledcích činností ústavu, zejména orgánům státní správy a odborné veřejnosti.
On line přístup: heis.vuv.cz

Mapové služby KRNAP

Geografický informační systém KRNAP zpřístupňuje téměř 200 mapových vrstev obsahujících prostorově vázaná data o geologii, flóře, fauně, aktivitách v ochraně přírody atd. na území národního parku.
On line přístup: www.krnap.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist